Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 106 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 200 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    333
Još samo da nabavimo one iranske kosačice
 
Тај филм тешко да ћемо гледати. Али можемо камиказе сами да развијемо.
 
Zaboravih da dodam francuske radare na spisak za jesenje isporuke kojima se nadam.

Inace, danas je iznad Beograda ka Batajnici preleteo Mi-35 i H-145, verovatno dolaze za promociju oficira koja je najavljena za subotu. Ako je tako, verovatno ce biti preleta iznad grada u naredna 3 dana.
 
Тај филм тешко да ћемо гледати. Али можемо камиказе сами да развијемо.
Pa išle su ove nase nesreće u posetu Iranu, otprilike tada se i pojavila priča da smo navodno naručili 2000 kom. Moguće je napraviti nesto poput Rusa, gde oni sami sklapaju, prave trup itd.
Naravno, kupimo neke male motore, nap. za motorne testere po 20e/kom i napravimo jedno 1.000 kamikaza . . .
Poenta je upravo u motoru koji ima svega 15kg i snagu od 50ks. To je daleko više od motorne testere,a skoro duplo više i od Fiće .
 
Poenta je upravo u motoru koji ima svega 15kg i snagu od 50ks. . .
Ne znam za koji model je potreban toliki motor, ali nama treba manji dron sa kraćim doletom i da nosi nap. litar benzina sa upaljačem. :) Znači samo za liniju fronta, a ne za gadjanje po dubini. Motori mogu da se nadju u raznim veličinama, a ostalo možemo sami da napravimo.
 
Da li neko zna zašto su juče preko grada proletela 3 vojna helikoptera a danas sam čuo i neki voji avion da je leteo
 
Pa pisao sam sinoc. Verovatno priprema za promociju oficira u subotu. Juce je bio Mi-35, H-145 i Mi-17.

Inace, upravo i sada lete, uz Dunav i juzni obod Banata. Gledam ih kroz prozor.

Dopuna - idu preleti preko centra.
Evo ga i Mig-29 upravo.
Par Orlova ili galebova, ne vidim iz daljine.
Par Lasta.
Par Mi-17
Par Mi-35
Par H-145
 
Poslednja izmena:
Screenshot-142.png


Izvor:
 
Bogami nije baš prijatan osećaj nadletanja lovaca iznad grada, lete baš dosta nisko, zar ne postoje neka ograničenja u vezi preleta iznad naseljenog mesta?

Evo ih i helikopteri..

20230907_152956.jpg


20230907_153029.jpg
 
Јесу вала загрмели, посебно соло 29ка, цео Кнез се окретао да гледа ваљак.
 
Da bar tim ,,valjcima,,, pokpe ulicnne rupe, nego ce da zjape i dalje
 
Sve ove glupe parade (paradE, množina) - ako već moraju da se organizuju - treba da se organizuju tokom leta i odmora, pre 1. septembra. Ne posle.

Ne znam koliko još godina treba da prođe da glupi slepci to ukapiraju.
 
Poslednja izmena:
Ili makar da je prebace za nedelju, a ne stave u subotu i onda petak popodne u vreme najvećeg špica isprobavaju.

Uzgred, nadletali su grad danima, da bi danas preleteli dva puta... Čini mi se da je pre bilo više avijacije.
 
Osim municije nema tu skoro nikakve prave domaće proizvodnje-sve se svodi na sklapanje finalnog proizvoda od uvoznih zapadnih komponenti (Nore, Miloši,Lazari, itd.) .
 
Osim municije nema tu skoro nikakve prave domaće proizvodnje-sve se svodi na sklapanje finalnog proizvoda od uvoznih zapadnih komponenti (Nore, Miloši,Lazari, itd.) .
Moze polako da se razvijaju komponente. (nije nemoguce). Ima Iritel dosta toga uradjeno u svopstvenoj reziji oko mikroelektronike a ima i drugih firmi.
Ali da jeste tesko to znamo svi.
 
Па имали смо брдо компоненти и капацитета за производњу, па је овај режим то распродао све. Србија више нема производњу мотора нпр. па се за сва возила увозе.
 
Pravo rešenje je ovo što je Orban odigrao sa Rheinmetall-om, doveo ih u Madjarsku da naprave fabriku za Lynx-ove. Uskoro će i dronove sa njima i Izraelcima:

Mi ovakvi “neutralni” o tome možemo samo da sanjamo.
 
Vrh