Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 106 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 200 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    333
Ovo je MUP a ne vojska, ali dobro tu je predsednik Hil i ekipa, manje više slična priča:
 
Ovo je dobra vest, dobar potez. Kamo sreće da sva panduracija ovde dobije kamere, i bilo bi nešto manje korupcije. Svakako, ne bi nestala u potpunosti (kao što ni u Americi nije) ali bi se smanjila.

Još vidim da su Axon u pitanju. Fino. Njih i Ameri koriste.
 
Opa Axon, super...nadam se da ove kamere prati i pravilnik o korišćenju sa kaznama ako nije uključena prilikom intervencije.

Pomalo jadno deluju na ovim polo majicama al će svakako Bata da im menja uniforme uskoro.
 
Podržavam kamere ali ako će ih nositi i ostatak jedinica a ne samo saobraćajna. Pre svega mislim na interventnu i posebne jedinice koje uglavnom i koriste silu.
 
Kao da nisu mogli da kupe kamere sami. Ovako ce da naruce seriju koja u firmwareu ima backdoor da mogu da pristupe kamerama.
 
Kao da nisu mogli da kupe kamere sami.

Не иде то тако Врадовићу, бар ти би требао да знаш како се Америка односи према својим прекоморским поседима и домороцима истих.
 
Novo formacijsko sredstvo ruske vojske, izloženo na sajmu ,,Armija 2023".
Sada kad naši vide .... :)
Imamo formacijske sveštenike - oficire i ,,svešteničke pomoćnike" - podoficire, a bez uslova za ,,terenski rad"



Još uvek nije viđen naslednik za starija vazdušno - desantna rešenja gde pop sa sve crkvom vrši vazdušni desant.

 
Poslednja izmena:
Ovako?
5a25bd70-43c4-4c14-870d-2cf80a0a0a64-rumija2.jpg
image.jpg
 
Znam, govorio sam o šator-crkvama ruske vojske.

A i za to što su naši uradili sam svojevremeno (mnogo pre učlanjenja u ovaj forum) rekao da je glupost. Pogotovu što je sve bilo političke prirode, i delovalo neprirodno.
 
Верска служба је постала нормална за све армије, осим Кубанске, Кинеске и демократске народне армије Кореје.
Верујем да борцима на фронту значи да имају свештеника и молитву, ма колико то нама деловало наопако.
 
Verska služba se obezbeđuje i dovodi tek pošto se obezbede i dovedu druge neophodne potrepštine. I to samo onda kada se neka vojska zadržava negde daleko od kuće jako dugačak period.

Sama činjenica da je nekome tamo negde palo na pamet da spoji vazdušno desantne snage i crkveno osoblje i objekte govori koliko su neki izgubili kompas. A ne tako davno su im snimljeni konvoji kako stoje jer nemaju goriva i vojnici kako trpaju čaršave u cipele jer nisu imali čarape. Valjda se najpre takve stvari obezbeđuju, a ne crkve i popovi. E tu sad dolazimo do problema jer sam ja od onih koji je ostao sposoban da oplete po Rusima kada to zasluže (jer me baš briga da im se pravdam i dodvoravam), a na ovoj temi sam kao takav u manjini. I stoga ću i za prethodno napisane rečenice sada verovatno da čujem da su sve to zapadnjačke laži i izmišljotine i da Ruskom vojniku na ratištu ne fali apsolutno ništa primarno, te je stoga normalno da se sada ide korak dalje i razmišlja kako da se povrh svega dovedu i crkve i popovi.

Još jedna misao koja mi sad prođe kroz glavu: u Ukrajini inače nema pravoslavnih crkvi u kojima Ruski vojnici mogu da se mole (ako baš toliko žele). Tamo je neka druga religija... Mda...

Ah, slovenska posla...
 
Мислим да је верска служба сада при команди свих јединица, да свака борбена јединица има свештеника који је прати.
А ови шатори су више за приказивање по сајмовима него што се стварно користе у пракси, као и много што шта што се показује по сајмовима.
 
Мислим да је верска служба сада при команди свих јединица, да свака борбена јединица има свештеника који је прати.
Pa ne znam za tebe, ali meni i takva odluka sa vrha govori i ukazuje na neke stvari.

Čak i pre svog ovog pičvajza, dok sam bio više naklonjeniji Rusiji (ili manje kritički nastrojen) navodilo me je na razmišljanje kada bih video Ruske popove kako krste nuklearne rakete ili tenkove. Za mene je sve to odlika izvitoperenog turbo pravoslavlja u službi režima, a ne istinskog pravoslavlja u službi običnog čoveka i božanstava koje predstavlja.
 
И НАТО армије имају свештеника у својим јединицама. И православне попут Бугарске и Грчке, па имамо слику Бугарског свештеника како освештава МТЛБ и Грчког свештеника како освештана Апач.
 
Aha, znači to što i Bugari i Grci imaju svoje fijuke i folirante koji blagosiljaju oružje, znači da Rusi nisu toliko zastranili?
Pa ne, zapravo, zastranili su onda i jedni i drugi i treći. Samo što mi se čini da je kod Rusa to ipak mnogo učestalija praksa kojoj se posvećuje mnogo pažnje i dovode mediji da snimaju. Pošto se oni ponose time. Tim ''mi pravoslavci protiv ostatka sveta'' mentalitetom.

Takođe, ima li nekih slika katoličkih ili protestanskih sveštanika kako blagosiljaju tenk ili još gore - oružje za uništavanje čitavih gradova i regiona?
 
Ево један католички свештеник. Мада су ловачке пушке у питању.
1692210059235.png
 
Ovo je u Murici pretpostavljam. Ok, pošteno. Jesu prepuni fijuka.
Mada što i sam kažeš, nema neke slike gde blagosiljaju tenk ili nuklearnu bombu.
A i dalje ne videh neku sliku iz Evrope gde neko od katolika ili protestanata radi isto.

A evo šta sve izlazi kada se potraži isto za Ruske sveštenike:

Sama činjenica da oni to rade masovno, da rade javno i da se ponose time (da dovode kamermane da to snimaju i šalju u svet) govori koliko su ostali bez argumenata i bez nade u druge stvari koje pokreću ljude i nacije. Pa se sad gradi taj narativ ''mi pravoslavci protiv onih koji bi da nas unište''. I što situacija postaje gora a ljudi očajniji, to se više razvodnjava linija razgraničenja između režima, crkve(institucije) i vere koju ona propagira svojim ljudima.

Na stranu politika i zamislimo da je 2013. godina pre početka i ovog pičvajza sada i pičvajza koji je bio uvertira u ovo - meni bi ta praksa izvitoperenog Turbo Pravoslavlja u službi režima opet bila ogavna i odbojna. A čak sam mišljenja da je donekle i protiv nekih osnovnih principa samog Pravoslavlja.
 
Ово може као замена за БВП, а нека Милоша за специјалне јединице и ВП, а Лазара за моторизовану пешадију.
БВП пола преправити у лансере модернизоване Стреле 10 а пола у резерву.
 
Vrh