Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

Vodovod i kanalizacija nikada nisu bili prioritet u Beogradu kao i u ostalim gradovima Srbije ni za jednu vlast u zadnjih 100 godina.

Jednostavno, negde se postavljala mreža dobro, negde nije, negde polu-divlje ili polu-legalno, jedna džungla od infrastrukture.

Prosto neverovatno da nikada nijedna vlast nije izašla i rekla - evo, mi ćemo uraditi jedan ogroman projekat izgradnje nove i zamene stare infrastrukture vodovodne i kanalizacione mreže.
 
Sanirana i druga havarija na Cvetanovoj posle 10 dana, ali sat vremena kasnije nova 200 dalje. Pored restorana North šiklja.....

Inače od dvoje ljudi sam čuo da i dalje voda smrdi da iz predostrožnosti kupiju flaširanu.
Ovo je komedija, sanirana pukotina jutros je opet popustila. A pojavio se novi potok iz pravca VML :D Tu su i bušači za gasovod, verujem da i oni doprinose kidanju instalacija.
 

Нова Галеника без потрошне топле воде у суботу и недељу


Због редовног годишњег ремонта трафо-постројења и котларнице „Нова локација”, који су у надлежности фабрике „Галеника” а.д, у суботу, 27. јула, у поноћ биће прекинута испорука потрошне топле воде корисницима из дела насеља Нова Галеника, саопштено је из Јавног комуналног предузећа „Београдске електране”.

Очекује се да ће редовна испорука топле воде потрошачима из овог дела града бити настављена у недељу, 28. јула, у 17 часова.

 
Juče sam ugazio u ova govna, iz nekoliko šahti izvire....
Screenshot_2024-07-27-22-04-29-039_com.instagram.android.jpg
 
Voda već 10 dana lije niz Vojvode Vlahovića.
Vodovod kulira, pitanje je da li je legalna cev u pitanju uopšte.
Ulica polako počinje da tone, takođe pitanje je da li je i ulica legalna 😂
 
Ako su ventili iza vodomera onda su u nadležnosti stanara. Obično se ništa ne održava sve dok ne dođe do havarije i posle se svi hvataju za glavu.
Skoro sam uzeo da se zameni ventil kod mene u šahtu ispred zgrade i deo cevi. Vodomer nam je zamenjen prošle godine, a jedino je sad ostao taj ventil pre vodomera koji je u nadležnosti BVK i za njegovu zamenu bi moralo zatvoriti vodu u celoj ulici. Reče vodoinstalater da nije baš u najboljem stanju pošto je star preko 20 godina. Ne znam jel oni to menjaju po prijavi? Ima li neko iskustva?
 
Прикључак на уличну цев мора да има затварач тако да не мора да се гаси вода у целој улици, ако нема није прикључак изведен по правилима.
џ.png
 
 
Vdim da ima ovde ljudi koji se razumeju kako se sprovode vodovod i kanalizacija. Interesuje me gde bi trebalo da se, na predratnoj zgradi, završava grana kanalizacije od slivnika na dnu svetlarnika? Da li ide direktno u ulični šaht, ili na dvorišni slivnik, ili od slučaja do slučaja zavisi?. Slivnik je zapušen decenijama, konačno smo ga otkopali od šuta, pa mi treba da znam odakle može da se radi odgušenje "sa druge strane" (pošto je sam svetlarnik teško dostupan).
 
Vdim da ima ovde ljudi koji se razumeju kako se sprovode vodovod i kanalizacija. Interesuje me gde bi trebalo da se, na predratnoj zgradi, završava grana kanalizacije od slivnika na dnu svetlarnika? Da li ide direktno u ulični šaht, ili na dvorišni slivnik, ili od slučaja do slučaja zavisi?. Slivnik je zapušen decenijama, konačno smo ga otkopali od šuta, pa mi treba da znam odakle može da se radi odgušenje "sa druge strane" (pošto je sam svetlarnik teško dostupan).​
Ako postoji fizička mogućnost praćenja toka cevi, to će najbolje pokazati koji je šaht / slivnik u pitanju.
 
Proverio sam za ovaj slučaj, ilegalna instalacija. Kao i većina naselja.

Postaviš vodomer legalno al instalaciju niso legalizovao. Srbija....
Vojvode Vlahovića je primer zašto nismo civilizovano društvo. Tu inače živi dojučerašnji predsednik opštine Zvezdara Vladan Jeremić. Ne znam kako ga nije makar malo sramota. Ali što bi, samo nastavljaju da grade bez planova, novac ide investitorima a i vlasti potaman, a narod ćuti.
 
Ako može da se fizički prati (golim okom vidi) kuda cev vodi, nebitno je da li je zapušena unutra ili ne. Kod mene ima centralni cevovod koji ide kroz stanove, ali se fizički ne vidi, ali se zato vidi kuda vodi kada se siđe u podrum i može bez problema da se utvrdi do kog šahta na ulici vodi.​
 
Vdim da ima ovde ljudi koji se razumeju kako se sprovode vodovod i kanalizacija. Interesuje me gde bi trebalo da se, na predratnoj zgradi, završava grana kanalizacije od slivnika na dnu svetlarnika? Da li ide direktno u ulični šaht, ili na dvorišni slivnik, ili od slučaja do slučaja zavisi?. Slivnik je zapušen decenijama, konačno smo ga otkopali od šuta, pa mi treba da znam odakle može da se radi odgušenje "sa druge strane" (pošto je sam svetlarnik teško dostupan).
Teško da ti neko može pomoći ovako teoretski, to su stare zgrade. Ko zna kakav je standar tada bio, a najverovatnij je da standarda nije ni bilo.

Pokušati da se proprati golim okom u kom smeru ide cev
 
Vdim da ima ovde ljudi koji se razumeju kako se sprovode vodovod i kanalizacija. Interesuje me gde bi trebalo da se, na predratnoj zgradi, završava grana kanalizacije od slivnika na dnu svetlarnika? Da li ide direktno u ulični šaht, ili na dvorišni slivnik, ili od slučaja do slučaja zavisi?. Slivnik je zapušen decenijama, konačno smo ga otkopali od šuta, pa mi treba da znam odakle može da se radi odgušenje "sa druge strane" (pošto je sam svetlarnik teško dostupan).
Angažujete coveka da vam snimi cevi
U predratnim planovima nisu ucrtavane instalcije struje vode kanalizacije
Istom metodom mozes saznati gde je zgrada priključena na vod kanalizacije u ulici
 
Poslednja izmena:
Vrh