Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Naravno da je na 8 spratu ali kako objasniti toliko grešaka u oglasu, navodno 7/7, uknjižen će valjda biti ali 7/7 teško
 
srdjanprpa":30g60ab1 je napisao(la):
Po meni jedini problem ovog stana jeste sto je okrenut ka zapadu, tako da od popodne sunce bije u stan i da bi funkcionisao moraces da imas neke zavese ili bilo sta drugo i to ti odmah ubija taj pogled koji bi trebalo da imas.

Ako se nevaram to je ovaj stan
http://www.vozdovekapije.rs/srb/stanovi ... -66-id-111
I ovde pise da je na 8 spratu
Bas naprotiv. Mislim, ukusi i razmisljanja su vrlo razlicita. Ja sam uzeo stan u drugoj fazi na poslednjem spratu i to bas zapadno orijentisan, bas iz razloga sto ce biti sunca tokom celog dana. Imao sam priliku da biram da li ce stan biti pod suncem ili u hladu citav dan, ipak sam izabrao suncanu stranu. Nekome to smeta a nekome ne. Tako da to ovom stanu moze da bude problem samo ako to neko ne voli, isto sto i stanu koji je non stop u hladu moze da bude problem osobama koje to ne vole npr. meni

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zato sam i napisao po meni :) Ja vise volim da mi ujutru bude suncano a popodne da mogu da izadjem na terasu i da mi nebije sunce u glavu, a sa druge strane nebih uzimao stan koji gleda u komsijin stan :)
 
III faza, danas
c6b307778a42f745a1fa5a5bfdceba92.jpg
137f78006e5c15d3003a964252b3385a.jpg
ca4a5ab655675adab9a272fff57fea17.jpg
454020b865582262be78f0ceed5e7cf8.jpg
ad3aa9f412005028cdeab6b153c627be.jpg
30d13a0afbdb20c809419ca3afccabf1.jpg
97595fe8f789aba2589da605b9b10316.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Mozda je pisano negde pozadi, koja je fasada stavljana, da li su u pitanju sendic zidovi ili socijalna demit fasada?
Isto me zanima da li je na kraju odredjena velicina unutrasnjeg dvorista i koliko je umanjeno u odnosu na prvobitne dimenzije?
 
Dvoriste ce sa trecom fazom biti finalizovano (na osnovu izjava izvodjaca). Od njih nije dobijeno obavestenje o daljim planovima i izgledu kompleksa.
Time je znacajno smanjeno dvoriste u odnosu na render, a kapacitet kompleksa povecan za 20% (soliteri od 17 spratova, 3 kom, koji sirinom idu u dubinu kompleksa, razmaka od 25m izmedju svakog).... Humana savremena arhitektura.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvobitno planirano dvorište u odnosu na ono što će biti izvedeno. Koji metar gore-dole moguć promašaj pri povlačenju linije .
3516135449dc3060605361514138a3ea.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605931#p605931:30k3qwrc je napisao(la):
frode » Pon Mar 04, 2019 1:57 am[/url]":30k3qwrc]Prvobitno planirano dvorište u odnosu na ono što će biti izvedeno. Koji metar gore-dole moguć promašaj pri povlačenju linije .
3516135449dc3060605361514138a3ea.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Izgleda da će dvorište zbog izmene projekta biti još nekoliko metara uže od linije povučene na slici.

Prioritet u ovom trenutku je pitanje uknjižbe. Da li je prva faza dobila upotrebnu dozvolu i šta je sa drugom fazom?
 
@ bgvozd
Prva faza jeste dobila upotrebnu dozvolu. Zvao sam kancelariju pre nekih mesec dana kada su je dobili da ih pitam šta će biti sa uknjižbom, pošto su nešto pričali da će oni organizovati da se to uradi sve zajedno, ali za sada nisu još ništa javili hoće li biti nešto od toga ili ne.

Za drugu sigurno još nisu dobili upotrebnu dozvolu.

@klacikur

Ostaje teren, samo će biti zarotiran za 90 stepeni da bi stao sa smanjenjem dvorišta.
 
Ako sam dobro razumeo socijalna demit fasada, dvoriste koje je otprilike polovina prvobitnog (sastoji se od tri kineska tobogana, jednog "teniskog" terena i par zandinjera) kosta preko 2000 evra. Krajnje "simpaticna" ponuda. Ja sam od svoje rezervacije odustao, tako da ako ima zainteresovanih mozda mogu nekako da im je prosledim. Pozdrav
 
Manite se molim Vas sve više tog lupetanja o "socijalnim" Demit fasadam. To je 95% novih zgrada. Demin u novogradnji na iole normalnoj lokaciji može da izbegne neko ko može da da preko 200,000 evra za stan od 60tak kvadrata.

I takođe, ima jako mnogo "zaostavština" Žike Muštikle koje nisu demituše i uvek bih živeo u Demit novogradnji nego u tim mučenim zgradama.
 
ja isto hteo u VK ali na vreme izbegoh, bila mi je prva opcija, nasao sam ne-demitusu (granit/paneli) za manje nego u VK tako da 200000e ne pije vodu, jedino sto nema tog dvorista koje ko zna kakvo ce da bude kada se useli 1000 stanova na tom "veleprostoru". Ali slazem se da je sada vecina fasada demit i nemam nista protiv tih vrsta fasade ali imam za cenu u VK jer su zemljiste platili manje, a njih nista znatno vise ne kosta da bude kao CG jer je isti investitor, dakle samo veca zarada investitoru. Kada sam pitao prodajni tim zasto demit i zasto nije bar priblizno sa materijalima kao CG kad nista posebno skuplje ne kosta odgovorise mi: pa... CG ide za vecu cenu, ovde je ipak drugacija klijentela i lokacija pa je i samim tim cena kvadrata jeftinija nego CG.
 
Ah to kiselo grozdje :)))

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Nisu Voždove kapije toliko dobre koliko je konkurencija loša. Na Voždovcu su u svom rangu, uzimajući u obzir više faktora (lokacija, "kvalitet radova", rokovi, koncept ma koliko sporan bio) ipak ispred konkurencije.

Ono što se nudi u okolini je ogavno. Mnogo bolje nije ni prema centralnim zonama, ni u centru. Za život u ovom trenutku su svakako bolje od vodenih lokacija.

Imajući u vidu građevinsku katastrofu u Bgd, odsustvo prave konkurencije i ludo tržište pitanje trenutka je kada će se VK prodavati za 2.200...

I to bez obrira na demit koji je u čitavoj priči najmanje sporan, bar na ovoj lokaciji
 
Slazem se, problem je konkurencija. U poredjenju sa malin investitorima koji su se pojavili od 2000-tih na ovamo, ovo je ozbiljno odradjen projekat, ali nije idealan - ima objektivnih nedostataka, pogotovo u odnosu na cenu po kojoj se prodaje. S druge strane vidim da dosta projekat ima neprodatih stanova npr. Alpha city ima jos nekih 15 stanova, a projekat je zavrsen pre par godina, isto tako Dunavske terase, cak i West 65 ima neprodatih stanova. Tako da ne znam kakva je politika tih izvodjaca po tom pitanju, koliko planiraju da drze te stanova i koja je ideja iza toga. A sada imamo najnize moguce kredite, sta ce biti kada kamate porastu videcemo.

Kiselo grozdje bi bilo da ne mogu da kupim, ja mogu da kupim, ali necu po toj ceni.
 
Ako će već sa strane ka V. Stepe biti soliteri, da li će na platou izmedju njih (na krovu niskog bloka sa te strane) biti koristan prostor za stanare, u formi krovne terase itd?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607915#p607915:v5n68dy5 je napisao(la):
unedfined » 12 Mar 2019 02:37 pm[/url]":v5n68dy5]Manite se molim Vas sve više tog lupetanja o "socijalnim" Demit fasadam. To je 95% novih zgrada. Demin u novogradnji na iole normalnoj lokaciji može da izbegne neko ko može da da preko 200,000 evra za stan od 60tak kvadrata.

I takođe, ima jako mnogo "zaostavština" Žike Muštikle koje nisu demituše i uvek bih živeo u Demit novogradnji nego u tim mučenim zgradama.
Panorama odradjena silikonskim malterom, novi projekti koji krecu u okruzenju imaju minimum silikatni malter...demit fasada na projektu koji se placa 2.000eur/kvm prihvatljiva?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608129#p608129:1b9fsdzv je napisao(la):
MaliRadoica » Sre Mar 13, 2019 9:38 am[/url]":1b9fsdzv]Slazem se, problem je konkurencija. U poredjenju sa malin investitorima koji su se pojavili od 2000-tih na ovamo, ovo je ozbiljno odradjen projekat, ali nije idealan - ima objektivnih nedostataka, pogotovo u odnosu na cenu po kojoj se prodaje. S druge strane vidim da dosta projekat ima neprodatih stanova npr. Alpha city ima jos nekih 15 stanova, a projekat je zavrsen pre par godina, isto tako Dunavske terase, cak i West 65 ima neprodatih stanova. Tako da ne znam kakva je politika tih izvodjaca po tom pitanju, koliko planiraju da drze te stanova i koja je ideja iza toga. A sada imamo najnize moguce kredite, sta ce biti kada kamate porastu videcemo.

Kiselo grozdje bi bilo da ne mogu da kupim, ja mogu da kupim, ali necu po toj ceni.
Alpha City i Dunavska Terasa su prodaju krenuli sa potpuno nerealnim cenama za svoje lokacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608152#p608152:2yb5p28i je napisao(la):
niki » Sre Mar 13, 2019 12:47 pm[/url]":2yb5p28i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607915#p607915:2yb5p28i je napisao(la):
unedfined » 12 Mar 2019 02:37 pm[/url]":2yb5p28i]Manite se molim Vas sve više tog lupetanja o "socijalnim" Demit fasadam. To je 95% novih zgrada. Demin u novogradnji na iole normalnoj lokaciji može da izbegne neko ko može da da preko 200,000 evra za stan od 60tak kvadrata.

I takođe, ima jako mnogo "zaostavština" Žike Muštikle koje nisu demituše i uvek bih živeo u Demit novogradnji nego u tim mučenim zgradama.
Panorama odradjena silikonskim malterom, novi projekti koji krecu u okruzenju imaju minimum silikatni malter...demit fasada na projektu koji se placa 2.000eur/kvm prihvatljiva?!
Panorama može da ima i granit ne bi pomoglo jer se nalazi na samom kružnom putu i auspuhu obilaznice
 
Zaboravih pored IDEA nedavno napravljenu barijeru koja filtrira smog i duva ka Vozdovim kapijama povetarac sa Zlatibora...fenomenalno!

demit fasada na projektu bogu iza tregera, zbudzenom u ulicicama pored stambenih kuca i to prodaju po 2.000eur/kvm...

Radije Trosarina, odlican pogled, Avalska ruza vetrova :) :) :)
 
Malo više objektivnosti i malo manje ostrašćenosti bi pomoglo kvalitetnijoj diskusiji
 
:wink: Slažem se komsija, pročitaj sve još jednom...
 
U prvoj fazi su neki stanovi prodati i za ispod 1400€/kvm. Slažem se da je sada 2000 puno, ali ne znam zašto misliš da je suludo? Da si ti investitor, i da si celu drugu fazu prodao po 1700, koliko bi tražio za 3. fazu? Nisu to državni socijalni stanovi pa da moraju da drže niske cene koje je formirala država. Čak i da su zgrade napravljene od slame, ako se prodaju po 2000, znači da očigledno nije suludo.
 
Vrh