Šta je novo?

Višnjička ulica

A da se stave stubici da zaštite trotare i svaki drugi ivicnjak izdignut u mirjevskom bulevaru uradi zamjena asfalta i pusti soko da sparta
90 posto ljudi ne razmišlja gdje ce da parkira pričao sa više kupaca stanova oni traženje parkinga svaki dan od minimum 20 min ne računaju u gubitak vremena
 
A da se stave stubici da zaštite trotare i svaki drugi ivicnjak izdignut u mirjevskom bulevaru uradi zamjena asfalta i pusti soko da sparta
90 posto ljudi ne razmišlja gdje ce da parkira pričao sa više kupaca stanova oni traženje parkinga svaki dan od minimum 20 min ne računaju u gubitak vremena

Problem mirijevskog nije parkiranje po trotoarima, već uzurpiranje krajnje desne trake u oba smera. Ta uzurpacija ide toliko daleko da parkiraju i u traku koja služi za skretanje u desno, ili na autobuskim stanicama...
 
А да пусте ту око соколово? Знам, опет остаје проблем физички где са колима.
 
Ne pije vodu oko sokolovo. Nije tu mali broj vozila da bi se mogao zanemariti. Deo ispred TC Karaburma bi se mogao urediti da ne bude parkiranja u traci, jer tu svakako ima veliki parking, a većina nisu stanari zgrada koji nemaju gde. Takođe, preko puta, gde su auto servisi i ona kockarnica isto.
Za deo bulevara od TC Karaburma, pa do Mol pumpe gde i kreću 4 trake, mora se naći neko rešenje, koje bi podrazumevalo rekonstrukciju ulice i trotoara.
 
Skupština grada Beograda usvaja plan detaljne regulacije za Višnjičku Banju kojom se predviđa novih 5.700 stanovnika.
To bre! Samo sipaj! Samo nek se gradi! :bubanj:

pour-overflow.gif
 
Mislio sam da su to radovi za nešto drugo ali definitivno je ovo priprema za kružni tok. Vidim da su uklonjeni semafori i verovatno više neće biti vraćani.
Inače, otkad je tako, mnogo je manje gužva ujutru na tom delu, tako da verujem da će sa kružnim biti bolje.
Da, radi se na proširenju cele raskrsnice. Radovi su i u nastavku Višnjičke- uklanja se i ostrvo izmedju traka.
 
Šta se dešava, da li su to malo zastali radovi? Možda se čekaju ovi što nadiru iz Despota Stefana?
 
Procitah negde da se cekaju ovi iz 29-og, da se spoje, postave kabal i asfaltira. Malo su im se rokovi mimoisli :)
 
Potez od V.Micka do Vuka Vrčevića je definitivno napušten.

Jasno je da se čekaju oni sa kablom, ali nije jasno šta ih sprečava da obeleže linije i otvore traku u smeru ka gradu, a i da otvore treću traku u smeru ka Višnjici na semaforu sa V.Micka. Tu su i pre bile tri trake, dve za pravo, jedna za Karaburmu. A sad se svelo na 1+1. Pritom je u toj zoni sve završeno.
 
Višnjička iza Rospi Ćuprije, razrovana i zakrčena već mesec dana usled nekolicine debila koji ne mogu odjednom da postave cevi nego kopaju na 20 mesta, ometaju i usporavaju već jadan javni prevoz, a pešake teraju da hodaju kolovozom ili kroz blatišta i prašume pune komaraca i đubreta.

@Vračarac

Samo vi polako i bez žurbe... Nije kao da je ovo jedna od dve ulice koja vodi u naselje sa više hiljada ljudi i nije kao da ovuda prolazi javni prevoz, a trotoari su neprohodni...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg


Samo polako, šta vas bole patkice za one koji vas izdržavaju i plaćaju vam plate. Nisu vaše guzice te koje moraju da prolaze kroz ta blatišta, ili da čekaju autobus pola sata da bi izbegli prskanja i/ili prljanja prašinom.

Sledeće nedelje vidite pa raskopajte i drugi smer ulice. Čuo sam da je to sad najnovija SMART napredna metoda u rekonstrukciji ulica i uličnim radovima. A onda se bacite u te rupe.
 
Poslednja izmena:
Postoji još SMART-ija (ne znam kako bih to adekvatno gradirao, pa ako znate, ispravite me) ideja, ali ne bih da je spominjem. I ovako nam je previše trenutnog stanja.​
 
Ovaj deo je ubavo ispao.
Visnjicka 1.jpg

Visnjicka 2.jpg


Nisam stigao da slikam kružni tok kod Rospi ćuprije. Ali sam primetio jedno mesto koje može da bude problem mnogim vozačima koji skreću iz Višnjičke na Slanački put.
U pitanju je izbočina trotoara koja se nalazi na samom uglu Višnjičke, Sl puta i Ulice Rospi Ćuprija. Vidi se ovde na slici od @Al pacacino
Visnjicka kruzni tok izbocina.jpg


Mislim da kolovoz iz pravca BIGa koji obilazi oko kružnog toka treba da bude širi. Deluje malo neprirodno i nezgodno ovako.

Ali uprkos tome, moram da kažem da je super ovako kada je neka ulica u startu već dovoljno široka i prostrana, pa bilo kakvi radovi i izmene mogu da se izvode bez previše ograničenja i prepreka. I ne samo to, nego i trotoari i zelene površine u Višnjičkoj (mislim na one uz trotoare) su prijatne i prostrane. Nema osećaja klaustrofobije i natrpanosti kao u većem delu Desne obale Save.
 
Samo što za trotoare i drvored i ovde imamo polovično rešeno, jer dok je desna strana (centar ka Bigu) uređena i sa trotoarom koji je odvojen prelepim drvoredom, pa je prijatno kad nisi tik uz tako prometnu ulicu. Pritom i to samo na delu posle Micka Krstića. Druga strana je sušta suprotnost jer nema drvoreda pa je leti pakao a i trotoar je tik uz ulicu iako je imalo prostora da se uredi na isti način, a sada se tu izgradilo gomila objekata koji iako su uvučeni svi prostor ispred koriste kao parking. Cela Despota Stefana i Višnjicka treba uniformno da se srede da budu pod konac jer su kičma celog ovog dela grada a i šire, mada bolje da sačeka neku normalniju vlast.
 
Mislim da kolovoz iz pravca BIGa koji obilazi oko kružnog toka treba da bude širi. Deluje malo neprirodno i nezgodno ovako.
I meni se to čini. Kao da su ovaj centralni krug kružnog toka previše povukli ka Slanačkom putu. Videćemo uskoro u praksi kako će sve funkcionisati, kada se obeleži i horizontalna signalizacija. Bilo bi dobro da neko dronom obori kameru na - 90°, pa da se snimi odozgo kako izgleda novi kružni tok.
Otprilike su nešto ovako uradili:
Screenshot_20230703_085438_Maps.jpg


Pravac iz Višnjice je ostavljen u punoj širini, tako da oni samo nastavljaju pravo, bez kruženja oko kružnog toka, što nije dobro. Dok oni koji idu oz pravca centra obilaze više od pola kružnice kako bi nastavili ka Višnjici.
 
Pitanje je da li ima poente. Skinuti su semafori, pa se prolazi sa manje čekanja kroz raskrsnicu ali naravno, to je samo presipanje do sledećeg semafora. Vreme će pokazati.
Može bar neko lepo cveće da se "metne" unutar kruga ili neki spomenik. 😁
 
Poenta ovog kružnog toka bi trebalo da bude koja?
Da se smanji gužva u vršnim satima iz pravca Lešća pretpostavljam. Tu kada navrnu ljudi u vreme posla i slično... Gužva zna da bude poprilična, jer od/do Lešća ima jedna traka (po smeru), pa se sve to oduži. Ono novo naselje/skup zgrada je promenilo priču u tom kraju, 35-ica je postala priča za sebe, kao i obim saobraćaja koji ide ubrzdo/nizbrdo. A još nije sve gotovo i ima još ljudi koji se trebaju useliti...
 
Vrh