Šta je novo?

Višnjička ulica

Stavi se trougao iz pravca Višnjice, a iz pravca Lešća ne. Stavi se onaj produženi ležeći iz pravca Višnjice, a gore iz pravca Lešća ne... Čisto saobraćaj da se uspori. Postoje opcije, samo da li će ih koristiti. Nije idealno, ali je vijabilno.
 
Ваљда на кружном току троугао иде на свим прилазима. Боље да су направили турбо кружни ток као у НС.
 
Pa naravno, trougao na samo jednom uključenju nema nikakvog smisla kod kružnog toka.
 
Da li je realno da posle svega to pišete?

Kružni tok je kao svaka druga raskrsnica, jedan pravac može imati prednost Ili ne, zavisi od toga kako je regulisano signalizacijom.
 
Mislim da je ovaj kružni tok poboljšanje u odnosu na dosadašnju semaforizovanu raskrsnicu. U jutarnjem špicu, saobraćaj iz grada ka Višnjici i Lešću je zanemarljiv, tako da se sada omogućava dobar protok i sa Lešća (Slanačkog puta) i iz Višnjice ka gradu. U teoriji, mi sa Lešća ćemo imati prednost u odnosu na ove iz Višnjice, jer ranije ulazimo u kružni tok. Međutim, u praksi mislim da će se odvijati simultan prolazak vozila i od Lešća i od Višnjice, jer će postojati 3 trake, tako da mi sa Lešća nećemo zalaziti u krajnju desnu, tako da će njom moći nesmetano da nastavljaju ovi iz Višnjice.
 
Mislim da je ovaj kružni tok poboljšanje u odnosu na dosadašnju semaforizovanu raskrsnicu. U jutarnjem špicu, saobraćaj iz grada ka Višnjici i Lešću je zanemarljiv, tako da se sada omogućava dobar protok i sa Lešća (Slanačkog puta) i iz Višnjice ka gradu. U teoriji, mi sa Lešća ćemo imati prednost u odnosu na ove iz Višnjice, jer ranije ulazimo u kružni tok. Međutim, u praksi mislim da će se odvijati simultan prolazak vozila i od Lešća i od Višnjice, jer će postojati 3 trake, tako da mi sa Lešća nećemo zalaziti u krajnju desnu, tako da će njom moći nesmetano da nastavljaju ovi iz Višnjice.
Prema planu koji je @Igor postavio pre par meseci, situacija bi trebal ona kraju da izgleda kao na slici.
1688648330553.png
 
Poslednja izmena:
Nadam se da neće izgledati ovako. Prema tom planu ima samo po jedna traka ka i iz Višnjice, dok prema dosadašnjem u tom delu ima 3 trake iz i 2 ka Višnjici.
Screenshot_20230706_212501_Maps.jpg
 
Зар нису могли онда једно директно скретање из Сланачког пута ка Вишњици и једно директно скретање из правца града ка Сланачком путу?
 
Mogli su ali već sad je gotovo. Ništa od toga. Previše su centralni krug primakli Slanačkom putu.
 
Apel nadležnima, koji će i njima samima biti od koristi:

Treba postaviti radarske kontrole ili kamere za kažnjavanje prekoračenja brzine u Višnjičkoj u delu ispred ili u blizini BIG-a.
Pošto ima pojedinaca koji se previše zaleću.

I na svakoj raskrsnici postaviti znak ograničenja na 50 koji će služiti kao podsetnik, da ne bude posle nisam znao ili zaboravio sam se. I objaviti na sva zvona u medijima da tu sada vrebaju kamere i kazne. One koji i pored toga nastave da jurcaju preko 55 km/h, najoštrije razvaljivati kaznama. I taman lepo puniti budžet njima.
 
Poslednja izmena:
Pre tih kamera, bilo bi fino da upravljač puta sredi vertikalnu i horizontalnu signalizaciju. A pogotovo horizontalnu. Onakvo ludilo sa trakama još nigde nisam video.

Krajnja desna posle raskrsnice vodi u srednju, srednja vodi u levu, a leva... ni manje ni više nego u istu levu u koju vodi i srednja. Sačuvaj bože :violina:
 
Bukvalno. Mora uslediti jedno ozbiljno precrtavanje linija.
@Bender Rodriguez gde na 55, ja sam dok su bile dve trake išao do 70, sad sa tri idem i do 80. 🤣
Šalim se, ne zagovaram brzu voznju. Dok je bilo dve trake i normalno obeležena signalizacija, bila je jako bezbedna deonica za prolazak, čak i kada se malo nagazi preko ograničenja.
Sada sa tri trake i nakaradnom signalizacijom, malo malo pa gledam situaciju gde se auto iz leve trake prebacuje u srednju, dok istovremeno to isto čini auto iz desne trake...
 
Pogled na novi, još uvek nezavršeni, kružni tok.
20230717_094355.jpg


Na stajalištu Rospi ćuprija, u smeru ka Lešću, uklonjena je "kućica" od stajališta.
Ne znam da li je u planu ukidanje/izmeštanje ovog stajališta, s obzirom da se nalazi na samom izlazu iz kružnog toka, čime se "začepljuje" smer ka Lešću. Možda će samo da postave novu kućicu sa klupom za sedenje.
20230717_094527.jpg
 
Prefarbane, valjda. Vidi se onaj mastan trag na asfaltu na mestu gde su bile.
 
Ako je prefarbano, trebalo bi da je nijansa sive koja je različita ù odnosu na sivu nijansu asfalta. Obično je ta boja lošijeg kvaliteta i posle izvesnog vremena se počinje provideti.
 
Nije mi jasno koji je problem nabaviti mašinu za uklanjanje oznaka sa kolovoza?

Dokle više štap-kanap rešenja?
 
Zašto bi to radili kada nam je druga opcija oranje drumova po uzoru na Marka Kraljevića. :D
 
Vrh