Šta je novo?

Vertikalni Transport (liftovi i pokretne stepenice)

Voleo bih da se dotaknemo teme ugradnje, modernizacije i održavanja liftova u stambenim zgradama. Znam da su poslovi oko izbora izvodjača često prepušteni upravnicima zgrada, ali uzevši u obzir da je broj liftova zrelih za zamenu još 2018 godine u Srbiji iznosio oko 15.000, a da se cene ugradnje novih liftova, te modernizacije zastarelih mere desetinama hiljada evra, ovde se otvara velika mogućnost manipulacije. Uzevši u obzir da 99% generalne populacije ne zna baš ništa o liftovima voleo bi da čujem iskustva ljudi koji su u skorijem periodu imali pred sobom ovaj izazov, kao i naravno savete ljudi iz struke
Da li ste imali neka iskustva u modernizaciji lifta? Nas to ceka u toku sledece godine pa razmatram sa kojim firmama ima smisla saradjivati....
 
Da li ste imali neka iskustva u modernizaciji lifta? Nas to ceka u toku sledece godine pa razmatram sa kojim firmama ima smisla saradjivati....
Već sam više od pola godine u inostranstvu i prepustio sam bitku oko lifta komšijama. Svakako imam nekih saznanja. Uprošteno: Gradsko stambeno nakon izvršenog pregleda donosi zaključak o vrsti kvara i na osnovu toga se donosi odluka da li ćete modernizovati ili ugraditi novi lift. Utvrdjuju budžet , pa ako ih ovlastite, na zahtev vaše stambene zajednice donose odluku tj sprovode postupa izbora izvođača. Ova varijanta je jedno dobra u slučaju da je većina stanara inertna, pasivna, nespremna na dogovor i skona strahu od promene, jer u tom slučaju ostajete u sistemu GS, i nastavljate plaćenje putem uplatnica infostana što je udobno i lakše. Loša strana ove varijante što se GS debelo ugradjuje. Vi treba prvo da vidite da li može da se postigne neki interni dogovor među stanarima, da li su spremni da izađu iz GS sistema naplate i održavanja i da li su spremni da lift povere privatniku, što je dosta povoljnij i meni lično bolje zvuči, pa onda da vidimo dalje....
 
Vrh