Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Imam primedbu ( kad već nude) :

Oću da budu na 5met. ... sa mostićem na sredini.:)
 
^^:)

Jel oni to planiraju i trecu kulu u sredini pa su na vreme ostavili prostor za tu namenu? :)
 
tesko da ce biti gotovo za prvi kvartal...pre bih rekao poslednji kvartal 2008.
 
Bila je ona vest da se nesto bilo urusilo. Mozda Dragan zna da li se radovi nastavljaju istom dinamikom..
 
Da li se jos nekom cini kada prolazi pored Usca da se trenutno gradi samo pola trznog centra. Zloupotrebio sam jednu BB sliku da demonstriram. Naima, trenutno se gradi samo ovaj veci deo levo (iz ugla posmatraca) od crvene linije.
complexuscern03wx0.jpg


Metod gradnje, ili promenjen projekat?
 
Sasvim je moguce da je levi deo predvidjen za lokale, a desni deo za bioskopske dvorane, pa ga mozda zbog toga rade u fazama...
 
dragan .. 18.10":1vyrv2ax je napisao(la):
Novak":1vyrv2ax je napisao(la):
koliko sam cuo iz pouzdanih izvora, desila se katastrofa na trznom centu usce...
'Katastrofa' je teška reč .... niko još nije objavio da je bilo mrtvih.

Celo podzemlje se sastoji i više ploča koje treda da se spuste i podele prostor
na visine od 3,5met. ... a, moguće je da je neka od njih i pukla.
Razlozi mogu biti različiti od onih koji su navedeni do nesinhronizovanog spuštanja.

Ako je neka i pukla, moraće da rade podupirače i izliju je na licu mesta.
To nije neki teh.problem, samo više košta i oduzima vreme.
Moja pretpostavka je bila tačna : danas sam bio na gradilištu i dobio info
da je jedna od ploča 15 x 20 met. pukla / napukla kada su je spuštali.

Nije bilo povređenih, niti veće štete u okolini, ali su morali da je opet izliju.
Deo prema Bgd. - 'desni', se još ne gradi .... gradi se prema Zemunu. :)

.........................................................................

Ps ... sigli su klipovi i slike od U2, kao i za SavoGrad,Apartmane,DC,Belville,..
.. pa, kad režiser bude imao vremena ...
 
jedino sto znam za ovaj trzni centar je da ce u njemu biti fitness centar od 2000 kvadrata i lacoste prodavnica vec su zakupljeni skoro svi lokali ja mislim i nisam siguran dal ce biti bioskopa...
 
e ljudi sad otisao na njihov zvanicni web site ima dosta stvari kao floor plans bice multiplex bioskop sa 10 sala! imace i boelin centar cak je na site stavljena jedna slika bioskopske sale nice...
 
Pa, naravno da ce biti bioskopa... Sad se nadje*******avaju ciji je veci i bolji (mall, mislim) mogu samo da zamislim sta ce sve da trpaju u Delta Planet...

aleksa, ae daj link na official, mislim naci cemo i preko googlea, ali mislim da je ljudima lakse kada imaju link na zvanicni sajt direktno s foruma ;)
 
izvinite sto postujem dvaput. prosao sam juce pored ovog objekta i ne cini mi se da grade sve nego samo neki deo mada nisam siguran posto je ostao jedan skroz prazan deo gde je trebala da bude ona kula il ostatak ne znam ako neko prodje neka ostavi komment
 
ja mislim da prave prov onaj donji deo, tj, van kule, a onda će ostatak i kulu zajedno tek za ..hmm... dve godine...
 
Šteta?! ... a zašto? .... izgradnja baš ide odlično i po planu investitora.
Radi se punom parom kao da nisu zimski uslovi na gradilištu.

Slikao sam danas i evo 1.sl. koju Steva možda neće uzeti za update. :)

uepic014sv1.jpg
 
pa zna li se kad tacno pocinju da grade drugu kulu,ima neki datum ili cekaju da zavrse ovaj TC i da ono najvaznije,dimenzije,zna li se tacno spratnost i visina. Ja vise ni ne znam pravu visinu usca 1(bez antene),te je 105,pa je 115,drugi vicu 141. Oce li i ta druga zgrada imati galeriju na vrhu?
 
^^ Govorili smo ranije na ovim forumima, drugu kulu pocinju da grade kada se zavrsi ovaj TC, i neko je spominjao 2009. kao pocetak, 2011 kao zavrsetak celog kompleksa.
Inace, Usce Tower je (bez antene) 141m, bar tako kaze wikipedia.
 
To je cifra SA antenom, 100%

Ona Draganova slika je bas mocna btw
 
jel zna neko jos neke radnje koje treba da budu u trznom? neki spisak lokala ili whatever...
 
Pa, znas kako gledajuci koga MPC inace zastupa i ko se vec nalazi u Immo centru (isto MPC-ov objekat) tu ce biti 100% - hipermarket IDEA, Spriengfield, Reflex, Time out, Lilly, nemam pojma imas listu nekih koje oni zastupaju na njihovom sajtu.... Bice verovatno i gomila "nezavisnih" koji su i u Delta City-ju
 
Vrh