Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

dragan":2uwnshi6 je napisao(la):
Da ... bilo je malo rano,a nisam popio kafu.

Druga 'kula' je za sad još u projektu.
Valda neće odustati kad završe TC. :)
Dragane, majore, druga kula ce se graditi kad MPC izracuna da im se to isplati. Oni imaju prava na to i projekat je odobren. Ali priliv od zakupa prve kule nije dostigao projektovanu vrednost i investiranje na novoj kuli je jos uvek tanka racunica. tako da se ne nadajte U2 brzo...

Tu dolazim do digresije, dali je investitor u stvari najvaznija karika u lancu izgradnje?

Primer:

Dupla kula 33 sprata za Hotel Jugoslaviju, iza kazina, ima investitora. Oni hoce jer su koristili digitron i izracunali da im se to isplati.( Ovi koji su skoro kupili od predhodnih vlasnika hotel). I rekli, jipi, evo para daj da zidamo , imamo racunicu.
Ali Grad im kaze: Hocete da zidate, ali k*rac. Po Ugovoru nemate prava na toliko kvadrata. Ne moze, jarani...
A investitor kaze: Cekaj, bre, ako sagradim manje ne moze da mi se isplati. Hocu da dovucem krdo gostiju koji ce tu da se kocka i da ovde ostavlja pare...
A nasi kazu: Novac kvari ljude. Zato ga izbegavamo. Ne mozes ti da zidas mimo zakona? vec onako kako stoji po Ugovoru. Maks toliko kvadrata.
A investitor kaze: u stvari, pita: imate li vi mozga u tim lobanjama? Em investiramo vise, vise posla za vase gradjevinske firme, vise poreza drzavi, veci priliv od gostiju...
A nasi kazu: nista... jer na tom nivou ne zele da komuniciraju...

Tako da, dragi moji ljubitelji velegradskog skyline-a, necete skoro docekati neki pomak, nego daj da insistiramo kod Gradskih vlasti da okreche zapadnu i istocnu kapiju da makar lice na pristojne kule, pa kad neko dobije napad da gleda visoke zgrade ipak ima da vidi nesto koliko-toliko uredno.
 
creme-nadlle":1gd7d3k0 je napisao(la):
Dragane, majore, druga kula ce se graditi kad MPC izracuna da im se to isplati.
Oni imaju prava na to i projekat je odobren.
"creme-nadlle", izvini ne znam ti čin :) ...nisi u pravu.

Oni su dobili tu lokaciju od Grada da izgrade sve ono
što je planom predviđeno kad su podnosili zahtev za nju.

Znači, moraju da izgrade drugu kulu,jer su na osnovu
takvog projekta dobili lokaciju, tj. lokaciju moraju da privedu nameni.
Postoji i vremensko ograničenje za početak i završetak radova.

U nekoj predhodnoj studiji su došli do rezultata da se gradnja U2 isplati.
Uostalom, Grad to ne interesuje, već da se drže plana po kojem su dobili plac.
 
Jest, Dragane,
a sta se desava kad potpisnik Ugovora , ne daj Boze, izracuna da se suvise kreditno razvukao i da investiciju ne moze da proprati, jer mu priliv to ne dozvoljava?
Ide u bankrot. Onda gradiliste i dalje stoji kako jeste a poverioci i Ugovorne strane ( grad) gledaju sta ce dalje...
Ne kazem da ce se ovo desiti sa MPC i U2. Ne daj Boze. Voleo bih da im posao cveta i dignu ne samo U2 vec jos gde po nesto. zaista zelim svako dobro svakom investitoru po gradu.
Ali i Grad , kao ugovorna strana zna da eventualno odlaganje ugovornih obaveza moze da se desi ukoliko investitor ,kao ugovorna strana, dokumentovano prikaze problem, ove ili one prirode. Damage controll. Bolje im dati vise vremena nego terati u bankrot i produzivati i komplikovati situaciju na terenu. Ako investior ne ispostuje Ugovor, Grad moze da se pozove , automatski , na klauzulu o raskidu i ponovnom raspisivanju tendera za lokaciju ( Uz predhodno penalisanje druge ugovorne strane, sto bi ih tek dotuklo). Ali, ovo nije bas jednostavna gimnastika. Pre bi se Ugovor u tom slucaju Anexirao, kako bi obe potpisnice nasle resenje na obostranu korist.
Zato je moguce da U2 bude i nesto kasnije.
Problem je planirana izgradnja A office space. Na nekom nestu ce kasniti. Jer je rast potraznje za takvim prostorom na tankoj ivici sa planiranom ponudom. Obzirom da je MPC , prakticno prvi krenuo u rad, oni imaju prednost, u odnosu na planirane office towers u , recimo bloku 26. Ali garantujem da ce negde dobro kasniti izgradnja.
 
^^Mislim da jos uvek nije konacno da li ce U2 biti class A office ili kombinacija sa hotelom. Ako pola kule bude office, to je nekih 10.000 do 12.000 m² tako da to nece biti problem izdati, pogotovo ne na takvoj lokaciji.
 
Prvo, skroz je nepotrebno uplitati hotel "jugoslavija" u pricu, narocito imajuci u vidu da, po recima nadleznih ljudi, investitor JESTE dobio potrebne dozvole za izgradnju :)

Drugo, MPC bi se pokazao kao i vise nego neozbiljan investitor u slucaju da odustane od kule Usce II. Naime, prvobitna obaveza nije uopste bila da se gradi ista novo, vec samo da se obnovi PC Usce... Onda je MPC kao vlasnik zajedno sa gradom raspisao konkurs, gde se trazio trzni centar, ali ne i druga kula (sto se lepo vidi na projektu profesora Podreke).... Medjutim pobednicki rad na konkursu je imao jedan novi momenat, a to je druga kula, medjutim onda su zapali u nekakvo glupavo resenje da kule budu povezane istom fasadom... Srecom, MPC je od toga odustao, ali je zadrzao drugu kulu u planu.... Dakle, bez obzira sto nisu poceli sa izgradnjom, druge kule ce sigurno biti... Jer za to su pribavljene potrebne dozvole, jer su sa tim projektom nastupali na svim vecim sajmovima, jer su za taj projekat i na jednom sajmu nagradjeni, jer im je to najznacajniji projekat na listi referenci, jer i sam logo Usce centra sugerise drugu kulu... Ono sto hocu da kazem je da se vec toliko odmaklo u planovima za drugu kulu da jedino mogu nove sankcije ili sl. da pokvare te planove... Vise puta sam rekao da ce Usce II biti prva nova kula u Beogradu, i dalje verujem u to, iako izgradnja nece poceti pre 2009. Ipak, sumnjam da ce ih iko preteci (sem ako Delta zaista ne krene prakticno istovremeno da zida 2+1 kulu na Autokomandi i onu u Bloku 20).....
 
Nije mi jasno koji su to bolesnici da im smeta visoka gradnja .
Ako neko ima zelju da sagradi nesto sto ce posteno platiti i od cega ce svi imati koristi ( drzava, gradjevinari ,oni koji ce biti zaposleni u tim objektima i ostali ) , a nije na stetu drzave koji to umobolnik brani i koje on ima objasnjenje za to ?
Najbolje da prave drvene barake max 3 metra visine pa ce im mozda biti lakse srcu idusi .
 
Blok20 krece pocetkom 2008, i to ranije nego mall na Autokomandi (koji krece krajem proleca), a rekli su da ce da ga zavrse u "prvoj polovini 2010." ako se ne varam. Tako da ima sanse :D
 
creme-nadlle":u3znwxq9 je napisao(la):
[Primer:

Dupla kula 33 sprata za Hotel Jugoslaviju, iza kazina, ima investitora. Oni hoce jer su koristili digitron i izracunali da im se to isplati.( Ovi koji su skoro kupili od predhodnih vlasnika hotel). I rekli, jipi, evo para daj da zidamo , imamo racunicu.
Ali Grad im kaze: Hocete da zidate, ali k*rac. Po Ugovoru nemate prava na toliko kvadrata. Ne moze, jarani...
A investitor kaze: Cekaj, bre, ako sagradim manje ne moze da mi se isplati. Hocu da dovucem krdo gostiju koji ce tu da se kocka i da ovde ostavlja pare...
A nasi kazu: Novac kvari ljude. Zato ga izbegavamo. Ne mozes ti da zidas mimo zakona? vec onako kako stoji po Ugovoru. Maks toliko kvadrata.
A investitor kaze: u stvari, pita: imate li vi mozga u tim lobanjama? Em investiramo vise, vise posla za vase gradjevinske firme, vise poreza drzavi, veci priliv od gostiju...
A nasi kazu: nista... jer na tom nivou ne zele da komuniciraju...
il ti to ozbiljno, ili si ovo izmislio? Jer koliko znam projekat Jugoslavija je jedini projekat kule koji nije imao nikakvih problema sa gradskim vlastima
 
HenkMan":1l1yhy1y je napisao(la):
creme-nadlle":1l1yhy1y je napisao(la):
[Primer:

Dupla kula 33 sprata za Hotel Jugoslaviju, iza kazina, ima investitora. Oni hoce jer su koristili digitron i izracunali da im se to isplati.( Ovi koji su skoro kupili od predhodnih vlasnika hotel). I rekli, jipi, evo para daj da zidamo , imamo racunicu.
Ali Grad im kaze: Hocete da zidate, ali k*rac. Po Ugovoru nemate prava na toliko kvadrata. Ne moze, jarani...
A investitor kaze: Cekaj, bre, ako sagradim manje ne moze da mi se isplati. Hocu da dovucem krdo gostiju koji ce tu da se kocka i da ovde ostavlja pare...
A nasi kazu: Novac kvari ljude. Zato ga izbegavamo. Ne mozes ti da zidas mimo zakona? vec onako kako stoji po Ugovoru. Maks toliko kvadrata.
A investitor kaze: u stvari, pita: imate li vi mozga u tim lobanjama? Em investiramo vise, vise posla za vase gradjevinske firme, vise poreza drzavi, veci priliv od gostiju...
A nasi kazu: nista... jer na tom nivou ne zele da komuniciraju...
il ti to ozbiljno, ili si ovo izmislio? Jer koliko znam projekat Jugoslavija je jedini projekat kule koji nije imao nikakvih problema sa gradskim vlastima
upravu si skroz Henk... grad dosada uopšte nije prigovarao za taj projekat...
 
Steva":2rml29nt je napisao(la):
HenkMan":2rml29nt je napisao(la):
Jer koliko znam projekat Jugoslavija je jedini projekat kule
koji nije imao nikakvih problema sa gradskim vlastima
upravu si skroz Henk... grad dosada uopšte nije prigovarao za taj projekat...
Investitor projekta "Alpe Adria Hoteli" d.o.o. Beograd i autor arhitekta Goran Vojvodić
nisu vršili neku medijsku promociju u vezi izgradnje kule od 33spr., da bi time
vršili pritisak na gradske vlasti, već su redovnim putem podneli zahtev u tišini.

I dobili su pozitivan odgovor, koji se može videti ovde .
------------------------------------------
ps .... na Ušću se radi punom parom ...vido iz busa :).

Montiraju oplate za prve ploče, a neke su već izlivene.
I zidove rade sa oplatama, tako da će to sve brzo da naređaju.
 
Digresija na pitanje o Hotelu Jugoslavija.
Stanje sadasnje je sledece:
Vojvodicev projekt sa 33 st i 80.000 kvadrata je otpao i vrsi se preprojektovanje na 60.000 m2.
Iz razloga koje sam naveo u parafraziranom razgovoru.
 
Da li možeš sa nama da podeliš izvor info .. ili je insajd?

Da li će menjati i spratnost ili nešto drugo ?
------------------------------
ps .. ove postove bi trebalo prebaciti na temu : Hotel exYU......"Alpe Adria Hoteli"
 
Znam da je delta najavila izgradnju svoje kule za pocetak 2008, ali ti rokovi su vrlo "plivajuci" kod nasih investitora.... I u krajnjem, ne znamo koji je ishod natezanja sa gradom u vezi sa spratnoscu tog objekta. Sumnjam da ce poceti da grade, pa prestati na 20. spratu, ako gradski oci ne aminuju 36 :)

Usce je specificno po tome sto ga ovi "s Trga Nikole Pasica" iz nekog razloga obozavaju i svuda se hvale tim projektom kao necim "ultra-mega-giga-turbo", sto nema nigde u regionu. Tako da mislim da se oni nece boriti sa slicnim problemima kao ostali....

@creme-nadle

covek, nije da ti ne verujem, ali ako vec imas insajderski info daj mu neke cvrste noge, da ne lebdi tako u vazduhu... Dakle, ti znas nesto, ima tema Hotel ex-yu, pa se raspisi. Mnogo je bilo laznih insajedera po forumima koji su sirili kojekakve rekla-kazala pricice, pa moramo da se ogradimo od toga, da se narod ne lozi ;)
 
jes, cuo sam kako je Bobic rekao da ce skylinom Beograda da vladaju KOLOSALNA ZDANJA Usca 1 i dva. Ma biblijske razmere :D
 
Kad idem bus-om u Glavni grad iz Zemuna, uvek pogledam
na gradilište i .. lepo rade, slažu ko Ledo kockice, pa će uskoro biti ovako :

1u2of1.jpg

pun format : http://img211.imageshack.us/img211/1001/1u2of1.jpg

Sad noću izgleda 'samo' ovako :)

u2ly3.jpg

pun format : http://img527.imageshack.us/img527/1166/u2ly3.jpg
 
Jel?....Lego? ....onda su Ledo kocikice sladoleda. :)

Edit = ".. slažu ih ko domine" .. sa njima sam se igrao, a
sa onim raznim kockicama i nisam.
 
Usce se bas ozbiljno gradi... Otkad radim na NBG-u gotovo svakodnevno prolazim tuda i oni silni stubovi nicu k'o pecurke posle kise..... jos kada se sve to lepo poveze u jednu celinu bice super gotivno... tada cemo i naslutiti formu novog trznog centra u realnosti...

Znam da trzni cenar ima dosta protivnika, ali mora se priznati da je ceo ambijent od Gazele do Usca, iaoko centar Novog Beograda, trenutno mnogo sterilan i da mu nedostaju sadrzaji gde bi dolazili ljudi i da bleje (a ne samo da rade)....
 
^ Slazem se, i trebalo bi isto probiti onu ulicu od Interkontinentala do Bulevara nikole tesle...

A dragane, ja sam dosta mladji od tebe, pa sam bio klinac kad su bile aktualne lego kockice -blagostanje Jugoslavije 89-90 a ja tad imao 3 godine :)
 
koliko sam cuo iz pouzdanih izvora, desila se katastrofa na trznom centu usce...
ako neko ima vise detalja , voleo bih da znam (dok se ne dokopam toga iz prve ruke)

izgleda da ce radovi malo vise da kasne

naime zbog loseg betona (ili zbog toga sto nije dovoljno odlezao) pukla je betonska ploca, koja je trebala da se spusta?!?

upravo radim na tome da vidim sta se desilo, ovo je samo kao nagovestaj...
 
Novak":1je157c7 je napisao(la):
koliko sam cuo iz pouzdanih izvora, desila se katastrofa na trznom centu usce...
'Katastrofa' je teška reč .... niko još nije objavio da je bilo mrtvih.

Celo podzemlje se sastoji i više ploča koje treda da se spuste i podele prostor
na visine od 3,5met. ... a, moguće je da je neka od njih i pukla.
Razlozi mogu biti različiti od onih koji su navedeni do nesinhronizovanog spuštanja.

Ako je neka i pukla, moraće da rade podupirače i izliju je na licu mesta.
To nije neki teh.problem, samo više košta i oduzima vreme.
 
Promenjen plan za Blok 16 u Novom Beogradu
Bliznakinje na većem razmaku

Autor: S.P. | 29.10.2007 - 06:00

usce.jpg


Razmak između dve kule bliznakinje kompleksa "Ušće" biće 60 metara. Prvobitni plan detaljne regulacije iz 2004. godine predvideo je da se kule zidaju na razmaku od deset metara, što je novim planom, koji ovih dana treba da usvoji Skupština grada, promenjeno.

- U odnosu na Plan detaljne regulacije iz 2004. godine, povećana je udaljenost između kula od prvobitnih deset na 60 metara iz bezbedonosnih razloga., jer postoji opasnost da bi druga kula tako blizu mogla da ugrozi podzemne tehničke prostorije prve kule. Drugi razlog se odnosi na protivpožarne mere - kažu u firmi MPC, koja je investitor kompleksa "Ušće".
Uz razdvajanje kula, novim planom detaljne regulacije, koji se nalazi na javnom uvidu u Skupštini grada na Trgu Nikole Pašića do 13. novembra, predviđeno je horizontalno proširenje tržnog centra, i redizajnirana njegova fasada. Dvoetažna garaža ostala je kao što je predviđeno planom iz 2004.

Građani imaju pravo na primedbe
Nacrt plana obuhvata deo bloka 16, između ulica Ušće, Bulevar Nikole Tesle i javne zelene površine uz Bulevar Mihaila Pupina, a zainteresovani građani mogu se upoznati s Nacrtom plana sve do 12. novembra, radnim danima od 9 do 15 sati. Javna sednica, na kojoj pravna i fizička lica mogu pred Komisijom za planove Skupštine grada da obrazlože svoje primedbe u pisanom obliku, biće održana 27. novembra u 13 sati, u zgradi Gradske uprave u ulici 27. marta 43.
Izvor: Blic Online
Link: http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=17765
 
Vrh