Šta je novo?

Uredjenje trga ispred crkve Sv. Marka

Zasto pristpnica ka crkvi ima podeljeno

levu stranu pod granitom
desnu stranu pod isaran behaton

Podele u crkvi se ne mogu primeniti na prstupniciu , ili moze ? :lool:

krsteni i ne krsteni
muski i zenski
zivi i mrtvi

Po kojoj podeli tu da hodamo kad jeste vizuelno istaknuta razlika ?

Bezveze im je resenje :(
a narociti sto nema na prsackom trgu
fontanicu - vrelo zivota

:sesir:
 
Nadam se i da će to drveće sa rendera biti patuljasto i da neće zaklanjati pogled. Inače, rešenje nije ništa spektakularno.
 
meni se ne svidja posebno kako je resen ovaj drvored po sredini. ne mislim da je nepotrebno ali je postavljeno prcesto i pri zemlji. rastinje u nekim visokim zardinjerama bi bolje leglo. em da ne zapišavaju kučići em nema blata svuda po stazi kad padne kiša. materijal je trebao biti isti na obe staze. slazem se da bi bilo lepo da je uradjen mozaik u sredisnjrm delu, ali ko bi to finansirao. fontana boco? da pricali smo vec, ti za fontanicu ja za spomenik. mislim da nece biti nista od toga za sada ali otvara se mogucnost u nekoj buducnosti. u svakom slucaju pozitivna stvar cekana vise decenija pod izgovorom kako bi bilo dobro da se srusi zgrada ispred da bi se prostor sasvim otvorio za neki novi velelpni trg, iako su svi znali da od toga nema ništa. ovako ostaje nam da uzivamo u uredjenom platou.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
20171207_150917.jpg

Granit kakv behaton spominjete
A dva nova rendera na linku ispod boci su stavili cesmu
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... od%20Crkve
 
A dva nova rendera na linku ispod boci su stavili cesmu
ih ... česmu stavili ?
ako jeste tako
ma na izbore za glavnog gradskog arhitektu ce da zaokužujem ovog arhitektu projekta Jovan Mitrovića

:sesir:
 
Pitam se dal je ipak trebala da ostane taxi stanica?
Naravno, ne velicine i oblika kakva je bila.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
..."cekaju te dole taksisti kod jata, dobro jutroo" ...

Stanica je morala da ostane jer je jedan od simbola ovog grada i njegove novije istorije, medjutim danas su splavovi prioritet
 
Stanica postoji 5 m odatle za nekih 6 kola uradjena jos kad je rekonstruisan bulevar tako da nece faliti
 
Taksi stanica mora da leti odatle, da li je sigurna informacija da ostaje???
 
O cemu ti crven trolejbusu sad pricas procitaj ponovo
 
Da zato sto su bili uvaljeni sa ds sada su podizvodjac uglavnom osim ovdje gdje je crkva birala izvodjaca
Cak su radili i slaviju i bul oslobodjenja gdje je i njihov behaton
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499496#p499496:32cq9hti je napisao(la):
Nebojsa » 09 Дец 2017 11:13 pm[/url]":32cq9hti]..."cekaju te dole taksisti kod jata, dobro jutroo" ...

Stanica je morala da ostane jer je jedan od simbola ovog grada i njegove novije istorije, medjutim danas su splavovi prioritet

Интересантно је колико се наказних ствари сматра "духом града" ...
 
Pritom stanica je i dalje tu reklo bi se da su gradjani alergicni na bilo kakve promjene
 
И мени се чини да је алергија на промене.

"Легална" такси станица је изграђена када су реконструисани тротоари у Булевару управо да би се ова полулегална преселила али такси мафији је јако тешко стати на пут и њиховим илегалним такси станицама на јавним површинама и тротоарима ... и онда се таква мафијашка такси станица сматра "духом града" ...
 
Pa pitaj njih valjda je to zajednocki poduhvat nije ovo prvi put to vec postalo normalno
 
– Захваљујем се Српској православној цркви на подршци за сређивање овог платоа, а следеће године потпуно ћемо средити и плато око саме цркве где тренутно има пуно паркираних аутомобила који отежавају пролаз ка Ташмајданском парку. Мало по мало уређујемо урбане џепове у Београду и предајемо их суграђанима на коришћење – истакао је Синиша Мали.

Baš mi je žena pre neki dan primetila mnogo automobila oko same Crkve. Je l' to privatan parking ili zoniran (strana ka Takovskoj)
 
Vrh