Šta je novo?

Uredjenje trga ispred crkve Sv. Marka

Свештенство цркве колико је мени познато колима и не улази овуда, него поред поште па преко парка.
 
Da li Pozoriste Dusko Radovic ima kolski prilaz sa druge strane ili ce za njih morati da se ostavi prolaz?
 
Koliko ja znam, nema.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sjedne strane iz Takovske su velike stepenice a prilaz koj vodi ispod ulaza pozorišta ide od Ruske crkve ima po koj stepenik
te jedina pristupnica je preko parkovske staza do gornjeg ulaza gde je i blagajna pozorišta
:sesir:
 
Mozda moze neka kombinacija za donos kulisa iz aberdareve
 
Ne znam za Duška, ali znam da DKCB sme da koristi RTS-ov parking na vrhu Aberdareve.

Elem, piše na tabli kod okretnice tramvaja: tekuće održavanje platoa, investitor SPC, izvođač MN Loznica, projektant Jovan Mitrović. Prikaz bezveze, loš ugao, loš kvalitet, ništa se ne kapira.
 
Ej fala Bogu da se sredi i ovaj plato ispred crkve sv. Marka. I da se postave stubovi sa svih strana da nebi odma bilo neprijatnih iznenadjenja.
 
taj trg bi mogao da bude i na bajloniju i na kalenicu. pijaca-trg, odnosno po meni trg-pijaca je bio jedan od boljih projekata prethodnih vlasti za koje se nije imalo sluha. podzemne garaze se podrazumevaju.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Postoji kamena staza od parkinga Pošte do zadnje strane crkve sa malim nagibom. Ona može da se asfaltira radi prilaza pozorištu i ruskoj crkvi, tako da nije potrebno ostavljati bilo kakav kolski pristup trgu, osim za hitne službe.
Što se tiče sadašnjeg prilaza sa Poštinog parkinga, najlepše bi bilo da ga uklone, ali s obzirom na širinu i nedostatak parkinga, on može da posluži kao parking sa bar deset mesta za paralelno parkiranje. Ako bi se malo proširio, moglo bi komotno 20 mesta da se napravi.
 
Počelo je pocelo ..... jedan veci bager i jedan veci kamion..... a rupa.... pa rupa jeste široka al je i dugaaaaacka....
bio mrak , pa ce valjda neko sutra da i slićice okači :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495669#p495669:1e61drvp je napisao(la):
johnny_s » 25 Nov 2017 15:44[/url]":1e61drvp]...da se asfaltira radi prilaza pozorištu i ruskoj crkvi, tako da nije potrebno ostavljati bilo kakav kolski pristup trgu....
Al majstore moj.......iza čoška Ruske crkve ka malom pozorištu ima kaskadu u obliku stepenica....

Iz Abardareve jeste moguce napraviti pristup ali bi pristupnica morala da ide kroz ili ispod parkinga RTSa što znači
u prevodu ....ne da davaju nikada.... a drugojačije nije ni moguce... :mrgreen:

Sad videh sličice uredjenje trga a koje je vec Miloš okačio ... vala jeste brz :kk:
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 66#p495666
 
Ne Boco, ne postoji kaskada ka pozoristu i njihovom tehnickom ulazu koji je na nizem nivou (ispod glavnog, preko mostica)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Na tabli piše: radovi na tekućem održavanju platoa. Kako ovo povezati s realnošću? :wink:
 
wrexham":3r2mo138 je napisao(la):
Ne znam za Duška, ali znam da DKCB sme da koristi RTS-ov parking na vrhu Aberdareve.

Elem, piše na tabli kod okretnice tramvaja: tekuće održavanje platoa, investitor SPC, izvođač MN Loznica, projektant Jovan Mitrović. Prikaz bezveze, loš ugao, loš kvalitet, ništa se ne kapira.
DKCB ne da koristi RTS-ov parking, vec je parking zajednicki RTS-a i DKCB-a.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495742#p495742:2zpmeazq je napisao(la):
Duleja » Суб Нов 25, 2017 10:57 pm[/url]":2zpmeazq]Na tabli piše: radovi na tekućem održavanju platoa. Kako ovo povezati s realnošću? :wink:

Pravna zavrzlama verovatno, moguće da je vezano za nepostojanje građevinske dozvole. Ko je iz struke nek da svoje mišljenje.

U svakom slučaju ja sam presrećan što vidim ovo sve pored JATa raskopano!!
 
Pa nema dubinskog kopanja ne rade se instalacije pa moze ovako da se podvede
Projekat je uradjen poslije konkursa jos 1983 godine
Placa SPC razgovarao sam sa protom radice se u 2 faze prva je do kraja trotoara a druga je do crkve i oko crkve radice se sledece godine vjerovatno sa proljeca
 
Na bocnoj strani Ruske crkve a na samoj stazi, koja vodi ispod ulaza pozorišta ka domu Pionira
kao deca smo i tu sedeli na dva kamena bela stepenika (bila su dobra i za preleteti bajsem)
a u visini upravo tu gde se sada spajaja stepenište sa gornje strane parka sa tom stazom

Istina odavno nisam baš njome prošo te mozda kad su radili park
uklonili i te stepenice i iznivelisali nagib praveci kosinu na stazi
a evo tacno na koju tacku mislim

Doduše kombi malog pozorišta
je stalno parkiran na njegovom obeleženom mestu isped gl. pošte
i povremeno raznosi kulise kad idu na gostovanja
te verovatno nekako i ima pristup samom bočnom ulazu fudusa pozorišta :roll:

:sesir:
 
Diso da li ce se srediti sve asfaltne povrsine oko crkve, ili samo povrsina ispred njenog ceonog dela?
Milose sve pohvale za sliku. kada bi se onaj nadogradjeni objekat iza zgrade u kojoj su poslovnice Jata/AirSebie srusio, dobili bismo zaista lep i prostran trg.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Napisano
direktor »....Placa SPC. razgovarao sam sa protom, radice se u 2 faze prva je do kraja trotoara a druga je do crkve i oko crkve radice se sledece godine vjerovatno sa proljeca
pa onda
CASTELBIANCO » ... kada bi se onaj nadogradjeni objekat iza ...srusio, dobili bismo zaista lep i prostran trg.
taj montažni oronuo objekat je parohiski dom crkve Sv. Marka
pa ispada
ajd da im uzmemo pare i još da ih srušimo ( Prota iz gornjeg posta, oma bi dobio srčku ) :lol:

lepše bi bilo
ajd da im se napravi dr. parohiski dom, koj bi se uklopio u koncepciju novog lepog i prostranog trga
:sesir:
 
čekaj boco, ti za ovo kazes da je parohijski dom?!! jesi li siguran u to?
eb904ba6020d35d91985088e813226c2.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
То је грађевинска парцела и реституцијом је враћена цркви ваљда. Још пре рата је постојао пројекат за ту парелу, нешто слично ЈАТ-овој згради.
 
Vrh