Šta je novo?

Uredjenje trga ispred crkve Sv. Marka

Cuveni beogradski coskasti reperni soliteri da naglase ugao ulice
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514116#p514116:37ws7vgk je napisao(la):
Vox91 » 05 Feb 2018 11:45 pm[/url]":37ws7vgk]Muka me uhvati od pogleda na ove odvratne zgrade u Bulevaru u prvom planu. Koliko je to samo ružno i neuklopljeno..i tako cela ta strana Bulevara do Vuka, pa i na dalje-ne zna se koja je zgrada ružnija od ružnije..a naročito mi nije jasno šta su imali na umu kada su podizali taj soliter na uglu sa Resavskom-visinski štrči na sve strane.
Nije to nista novo, zaraza izgradnja visokih zgrada na rubovima i uglovima bloka narocito se rasirila na Novom Beogradu tih godina. 6 kaplara su nesto na sta udaras cim predjes Brankov most pa se onda dalje nastavlja tamo u okolini Fontane itd
 
Evo i ja pozajmih sliku sa skyscrapera na kojoj se lepo vidi koliko je ovaj plato - prolaz nista specijalno i atraktivno ali jedno vrlo elegantno, prakticno i efektno prostorno resenje

 
Високи стуб уличног осветљења побегао са Булевара Краља Александра и засадио се испред цркве .Свака част ономе ко му је помогао да се ту скраси !
 
Zahvali se javnom osvjetljenju iz 4 puta su ga stavili
 
ГЛАС ПРИРОДЕ wrote ...Високи стуб уличног осветљења побегао са Булевара...
Svetiljka
Ne retko to je početna stanica raznih celodnevnih povremenih tramvajskih linija humanitarnog karaktera i treba da bude osvetljeno

Okretnica
Gore pročitah i vrlo dobar predlog
da se ispod kereceg parka napravi plica auto garaža , te bi psi dobili i po njenom uzdignutom krovu malko brdovitiji zeleni teren za sigranje

Koristi
Nastavak uredjenja samog trga jer ovako nije zaokružen sa crkvenim platoom
Ublažavanje nedostatka parking mesta u uzavrelom reonu
Dugoročno obezbedjiovanje prihoda gradu od garaže
Trodimenzionalno osveženje toj izdvojenoj celini Taša
Malo brdovitije radosti za istrčavanje paščadi oko kojih je limenkova okretnica te taj prostor i nije bezbedan za decu.
:sesir:
 
Bocica ta zakruzena bandera je tu jos od rekonstrukcije okretnice tramvaja
Garaza nikad nije planirana ispod djela parka
Postojala je ideja da bude ispod novog platoa od toga se odustalo
 
Sa tog prostora treba ukloniti i okretnicu i park za kučiće.
 
20180212_102320.jpg


20180212_102249.jpg


Da ako zavrse za 2 dana slazu presporo
 
https://www.b92.net/biz/vesti/srbij...latoa%20napravili%20smo%20pravu%20malu%20oazu

Grаdonаčelnik Sinišа Mаli kaže da je rekonstruisаni plаto ispred Crkve Svetog Mаrkа prаvа mаlа oаzа, u odnosu nа prethodno stаnje sа pаrkingom i tаksi-stаnicom.

"U nаrednih desetаk dаnа postаvićemo i tri kаndelаbrа, sа bežičnim internetom i ozvučenjem. Ovo je zаistа reprezentаtivnа slikа nаšeg grаdа i plаto kаkаv _Crkvа Svetog Mаrkа zаslužuje, аli i prаvi primer kаko zаpuštene ili mаnje uređene delove grаdа možemo dа pretvorimo u nešto lepše i bolje", rekаo je Mаli, a saopštio Beo-info.

On je kazao i da se pregovara sa predstаvnicimа Srpske pravoslavne crkve o uređenju plаtoа koji se nаlаzi neposredno oko ulаzа u Crkvu Svetog Marka, koji je još pun аutomobilа i sа prilično lošim stаnjem аsfаltа.

"Želimo dа uredimo i tаj plаto u potpunosti, а to može dа bude urаđeno ove godine", rekao je Mali.
 
Video sam ga na TV, covek sav ozaren prica o jednom malom platou kao da je sredjen ceo jedan veliki kvart grada. Bezubi netrepcu i vec stezu hemijske zeljno iscekujuci mart.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=516796#p516796:1fofh8pk je napisao(la):
Nebojsa » 15 Feb 2018 07:21 pm[/url]":1fofh8pk]Video sam ga na TV, covek sav ozaren prica o jednom malom platou kao da je sredjen ceo jedan veliki kvart grada. Bezubi netrepcu i vec stezu hemijske zeljno iscekujuci mart.

A tome u prolog ide recenica: "U nаrednih desetаk dаnа postаvićemo i tri kаndelаbrа, sа bežičnim internetom i ozvučenjem."

Znaci za slikanje pred izbore imamo i dve lokacije vezane za sakralne objekte - kupola hrama i ovaj plato.
 
Gde su nestali oni stubovi rasvete? :(
 
Bolje da i ovo središnje zeleno ostrvo sa drvećem ima ivičnjak. Zna li neko koja vrsta je posadjena, koliko će ići u visinu/širinu?
 
srdjanprpa":13vuawvf je napisao(la):
A parking oko crkve je ostao...
"On je kazao i da se pregovara sa predstаvnicimа Srpske pravoslavne crkve o uređenju plаtoа koji se nаlаzi neposredno oko ulаzа u Crkvu Svetog Marka, koji je još pun аutomobilа i sа prilično lošim stаnjem аsfаltа.

"Želimo dа uredimo i tаj plаto u potpunosti, а to može dа bude urаđeno ove godine", rekao je Mali."

Ja sam prvobitno shvatio da je to objedinjen projekat. Ovako ispada da sada treba da nagovore crkvu da odobri da se radi i taj deo...i to mozda.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
A crkva ce reci, moze da radite ali da nam platite :)
 
Radice se u aprilu crkva placa strpljeni spaseni
 
Ako ne padnu neke ogradice oko ovih travnjaka ima da budu izgaženi i blatnjavi za mesec dana.
 
Izvor: Beobuild.rs

Završeno sređivanje platoa ispred crkve Svetog Marka

Na prostoru ispred crkve Svetog Marka završeni su radovi na polopločavanju i ozelenjavanju, čime je nekadašnji parking transformisan u uređen pešački plato. Ideja da se uredi ovaj prostor jako je stara inicijativa, a njegova rekonstrukcija trebala je da funkcionalno i estetski integriše plato sa Tašmajdanskim parkom i portom crkve Svetog Marka. Radovima koji su izvođeni prethodnih meseci izvedena je funkcionalna trasformacija prostora i završeno njegovo uredjenje, čime je napravljen samo prvi korak u rekonstrukciji ovog prostora. Radove na platou izvodilo je preduzeće "MN Loznica", prema idejnom projektu arhitekte Jovana Mitrovića.

Kako smo napomenuli ovde je reč o sanaciji, pa tako nije bilo moguće izvoditi veće prostorne zahvate ili promene. Iako ovaj plato vapi za punom funkcionalnom rekonstrukcijom, zbog potrebe brze i jeftinije realizacije pristupilo se sanaciji postojećeg stanja. Imajući u vidu kako je prostor ranije korišćen, kao i da se radi o jednoj od najvećih gradskih crkava, sanacija je isto bila zahvalno rešenje. Prostor je otvoren i popločan prirodnim kamenom, uređene su centralne aleje sa zelenilom, uskoro stiže i novo osvetljenje i besplatan WiFi internet, a na platou je postavljena i nova česma.

Celu vest kao i fotografije platoa mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/zavr%C5%A1eno-sre%C4 ... p2763.html
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AmTezBlHD9U[/youtube]
180216-plato-crkva-svetkog-marka-04.jpg

Celu vest kao i fotografije platoa mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/zavr%C5%A1eno-sre%C4 ... p2763.html
 
Evo prođoh i ja danas. Šta ga znam, bez mnogo filozofiranja - definitivno dosta lepše nego kako je bilo. Biće još bolje kad poraste ovo drveće.

Jedino bih voleo da nema ovog tankog bangavog behatona. Ne samo ovde nego svugde u gradu. :mrgreen: Al dobro šta da se radi.
 
Vrh