Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Jesu li Vaše SZ osigurane od štete pričinjene trećim licima, mislim da bi to bilo pametno nakon ovih dešavanja u poslednje vreme.
 
Koliko znam od štete i ne može da se osigura.
Razmišljam, padne oluk na nečiji auto ili nešto gore, zna šteta da bude poprilična.
 
Fina sredstava traži održavanje zgrade ako se radi sve po ps
Plaćanja mjesecna godišnja polu godišnja
1. lifta
2.pp hidranti
3.pp aparati
3.pp rasvjeta alarmi
4.osiguranje
5.hidrofor
6.agregat
7.higijena
....
 
Kako se "zahvaliti" dvema renomiranim firmama koje (ne)pružaju usluge održavanja i obezbeđenja jednog nazovi kondominijuma u centru grada ?
Stanje je svakim danom sve gore i gore i u dvorištu i u garažnom prostoru.Službenici obezbeđenja su izuzetno neprofesionalni i bahati.Skoro svaki dan se dešavaju neprijatne scene u garažnom prostoru,divlje parkiranje je uobičajena pojava.Ako se neko od stanara suprostavi njihovoj neprofesionalnosti obrao je bostan.Te dve firme nemaju sklopljene validne ugovore ni sa jednom od 8 stambenih zajednica u okviru CG.Redovno štampaju račune.Renomirana PU im je od velike koristi.Oni misle da su stanari tu zbog njih,a ne oni zbog stanara.Broj stanara koji izbegavaju plaćanje njihovih usluga s razlogom je u porastu.Da li postoji negde takav slučaj da neka firma obavlja poslovnu aktivnost u domenu održavanja i obezbeđenja,a da nema zvaničan ugovor sa korisnicima tih usluga?
 
A da se obratite inspekcijama raznim pa da im se nakacite za vrat
Ako nemaju ugovore nece da napuste prostor sud policija
Smenite ih očigledno da stanri nisu sposobni to da urade
 
Kako se "zahvaliti" dvema renomiranim firmama koje (ne)pružaju usluge održavanja i obezbeđenja jednog nazovi kondominijuma u centru grada ?
Stanje je svakim danom sve gore i gore i u dvorištu i u garažnom prostoru.Službenici obezbeđenja su izuzetno neprofesionalni i bahati.Skoro svaki dan se dešavaju neprijatne scene u garažnom prostoru,divlje parkiranje je uobičajena pojava.Ako se neko od stanara suprostavi njihovoj neprofesionalnosti obrao je bostan.Te dve firme nemaju sklopljene validne ugovore ni sa jednom od 8 stambenih zajednica u okviru CG.Redovno štampaju račune.Renomirana PU im je od velike koristi.Oni misle da su stanari tu zbog njih,a ne oni zbog stanara.Broj stanara koji izbegavaju plaćanje njihovih usluga s razlogom je u porastu.Da li postoji negde takav slučaj da neka firma obavlja poslovnu aktivnost u domenu održavanja i obezbeđenja,a da nema zvaničan ugovor sa korisnicima tih usluga?
zašto se sami ne organizujete? samo nemojte da dovedete one iste kao kod nas u novom dorcolu
 
Čovek u poslednjih mesec ipo dana, namerno kvari bravu na ulaznim vratima i zove komunalnu istog trenutka. Naravno, kamere ga snimile svaki put. Na moje pitanje zašto to radi, kaže ima zamerke na moj rad...pa OK, al šta vrata imaju stim.
 
Sve to stoji ali osiguranje nije obavezno.
Posle ovih apokalipsa gde je bio i oštećen deo krova, kod mene u zgradi je tema - osiguranje.
Imam osiguranje stana koje ne pokriva velike elementarne nepogode. Npr. mislim da je za oluje >22m/s ili tako nesto.
Ne znam da li iko ima neki bezuslovni paket, jer on jedini i ima smisla.
Inače, sanaciju je platila stanarka iznad čijeg stana je bila šteta.
Sad se svađa sa upravnikom.
Deda je utripovao da će grad ili država da pomognu.
 
Deda misli da je Tito još živ, pa će i on da pripomogne. Gospodja ima pravo da traži novac od SZ.

Pa to mu dodje oko 80km/h, taj cupa drveće
 
Čisto da prenesem situaciju koju sam imao, a kojoj sam i sam kumovao što nisam sve odradio po PS-u, a kao da nadležni pa tako funkcionišu.
Ja sam kod mene preuzeo da budem upravnik, pošto 20 godina nije ništa rađeno, zgrada se raspada, a prinudni upravnik je za dve godine samo zamenio sijalice u ulazu sa led panelima preko Stambenog naravno i samo redovno dostavljao uplatnice.
Smenimo mi njega, dohvatim se ja prošle godine posla i pored moja dva posla i male bebe i već dosta stvari sredim u ulazu i u zgradi ( pošto je stara garda bila pametna i odvojila 3 ulaza da svaki bude zasebna stambena zajednica, a delimo krov, plato i podrumsko/garažni prostor, pa je to sad takva za******* srediti ).
Odmah napišem gomilu zahteva Stambenom za sve goruće stvari koje smo imali u zgradi, a na koje nisu odgovorili ni posle godinu dana.
Fazon glavni ventil na vertikali ne radi i ne može da se zatvori, odvod iz garaže je zapušen i potapa nam se garaža. ljudima stradaju kola i stvari itd itd
Na kraju sam toliko odlepio da sam zvao, urlao i lagao da je fazob ventil pukao, da je poplava i tako te stvari i tek tada su došli, tako i sa odvodom.
Popizdim i krenem da šaljem zahteve na grad i da preskačem Stambeno, a onda ih oni ganjaju da se posao uradi i tada su počeli nešto i da rade.
Na poslednjem spratu kod mene napukne ćošak terase i zine tipa 1-2cm, to stoji tako ko zna koliko, ali kada sam video zbog nekog drugog problema koji sam rešavao, reko daj da napišem zahtev da se ne zaje*******avam, neka dođu da vide. Napišem zahtev na grad, povučen lošim iskustvom sa Stambenim, oni ih pojure, dođu i srede to, ankerišu taj deo.
Šta se dešavam, Građevinska inspektorka me zove i krene da mi preti kaznama i zajaše mi na leđa oko plana održavanja zgrade. Fazon kazniće zajednicu 2.000.000rsd zato što ga nemam.
Ja joj objasnim zašto šaljem zahteve gradu i da nikako drugačije ne mogu stvari da se saniraju, da problem nije bio veliki uopšte, nego drugačije neće da reaguju.
Nju to ne interesuje, ona je zapela da me kazni za deo koji nisam mogao ni da vidim, zato što je deo stana, zato što to nema na nekom papiru koji apsolutno ne mora da se ispoštuje kad se napiše i na kraju krajeva i kada juriš i pišeš zahteve, Stambeno apsolutno ne odgovara na njih i duže od godinu dana, pa koji moj onda i da planiraš išta zvanično.
Tako da znate šta može iza ćoška da vas sačeka, ja nisam proučavao pravilnik, zato što idem redom i rešavam šta mogu i koliko para imamo, ali se ona uhvatila baš za to.
Da li me neko namešta preko nje, zato što sam napisao gradu nekolicinu mejlova gde sam opleo po Stambenom Novi Beograd ne znam, možda sam samo i naleteo na tvrd orah, li svakako da znate šta sve može da se desi.
 
Mora da se pravi taj godišnji plan bilo je neko savetovanje u pks za upravnika koštalo je 5000 din tako nesto
Oni bi samo da kažnjavaju upravnika iz redova stanara
A profi jok iako on ima veću odgovornost
 
Slažem se da mora, nije frka, ali mogu da stavim ruku u vatru da 70-80% zgrada to nema.
Posebno što uopšte nije ni obavezan da se ispoštuje pa je samim tim i bezvezan i samo puka administracija.
Svakako ću ga sad napisati i raditi svake godine, nego mi je smešno što preti maksimalnim i nenormalnim kaznama za administrativnu stvar, zamisli 2.000.000rsd kazna!
A da bilo šta uradiš i popraviš preko države mora da se oteliš ili ti odrežu cifre 3 do 5 puta veće od realnih.
 
Slažem se da mora, nije frka, ali mogu da stavim ruku u vatru da 70-80% zgrada to nema.
Posebno što uopšte nije ni obavezan da se ispoštuje pa je samim tim i bezvezan i samo puka administracija.
Svakako ću ga sad napisati i raditi svake godine, nego mi je smešno što preti maksimalnim i nenormalnim kaznama za administrativnu stvar, zamisli 2.000.000rsd kazna!
A da bilo šta uradiš i popraviš preko države mora da se oteliš ili ti odrežu cifre 3 do 5 puta veće od realnih.
Pa mora da se ima, i onda na svakom zasedanju skupštine, prezentuješ šta je urađeno po planu održavanja. Za neke krucijalne stvari bi bilo pametno i da imaš mišljenje ovlašćenog lica.
 
zašto se sami ne organizujete? samo nemojte da dovedete one iste kao kod nas u novom dorcolu
Nije lako organizovati ljude,posebno ako ima onih kojima stanje rasula kakvo je sada u CG odgovara.Najgora situacija je kada za smenu renomirane PU nedostaje nekoliko glasova do potrebne 2/3."Slovenački informatičari" nisu lek prvog izbora za ovaj nazovi kondominijum.
Renomirana PU je ispostavila detaljan plan održavanja kompleksa preko renomirane firme za pružanje (ne)usluga održavanja.To je čista teorija(bajka) koju ne prati praksa.Nemaju validan ugovor sa stanarima,samo štampaju račune,a dvorište propada od njihovog nazovi održavanja.Renomirana firma za obezbedjenje takođe nema validan ugovor sa stanarima,dok sa poslovnom kulom ima.Službenici obezbedjenja su neprofesionalni,često prekoračuju svoja službena ovlašćenja.Radna etika kao da ne postoji(čast izuzecima).Na infostudu je objavljen oglas za službenika obezbeđenja koji bi bio na recepciji,a validan ugovor sa svim potpisima i pečatima još nije dostavljen vlasnicima stanova i garažnih mesta. Vlasnici ovih renomiranih firmi su na konkursu prošle godine ponudili neodrživo niske cene svojih facility usluga.
 
Stanari SZ Dragoslava Srejovića 2A i 2B (GREEN RESIDENCE) su uspeli da smene renomiranu PU i to nakon godinu dana štampanja računa prošlog meseca.Dobar glas se daleko čuje,a loš još dalje.
 
Stanari SZ Dragoslava Srejovića 2A i 2B (GREEN RESIDENCE) su uspeli da smene renomiranu PU i to nakon godinu dana štampanja računa prošlog meseca.Dobar glas se daleko čuje,a loš još dalje.
a pre nje su bili slovenacki informaticari u green residence. imam osecaj da su njih dvoje dve strane iste medalje i da rade u dogovoru
 
Čujem da dosta PU daje otkaze SZ-ma gde je bilo problema nakon ovih oluja. Kažu, da je previše posla za po 250din po stanu.
 
20230810_121701.jpg
I šta reći, bilo super dok nije bilo problema
 
Vrh