Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Kada iz opštine budu primetili da nemate upravnika prvo će poslati inspektora da vam ostavi obaveštenje da u nekom roku izaberete upravnika, a ako u tom roku ne postupite onda će vam postaviti prinudnog. Nisu preterano ažurni (bar nisu na Savskom vencu), kod mene u komšiluku jedna zgrada godinama nema upravnika i nikada im nije postavljen prinudni
 
Kada iz opštine budu primetili da nemate upravnika prvo će poslati inspektora da vam ostavi obaveštenje da u nekom roku izaberete upravnika, a ako u tom roku ne postupite onda će vam postaviti prinudnog. Nisu preterano ažurni (bar nisu na Savskom vencu), kod mene u komšiluku jedna zgrada godinama nema upravnika i nikada im nije postavljen prinudni
mi smo takodje takva zgrada
 
Kada iz opštine budu primetili da nemate upravnika prvo će poslati inspektora da vam ostavi obaveštenje da u nekom roku izaberete upravnika, a ako u tom roku ne postupite onda će vam postaviti prinudnog. Nisu preterano ažurni (bar nisu na Savskom vencu), kod mene u komšiluku jedna zgrada godinama nema upravnika i nikada im nije postavljen prinudni
nisu azurni nigde.
 
Renomirana firma za pružanje usluga profesionalnog upravljanja ostala je i bez poslednje SZ u okviru kondominijuma NOVI DORĆOL. SZ Venizelosova 29A je rekla:" NE",tako da je kompletna prva faza ND oslobođena usluga profesionalnog upravljanja te firme.
da, konačno. Ali, da li znamo šta smo izabrali? Izabrali smo još gore.... firmu koja je bila u blokadi poslednjih mesec dana, firmu koju je napustilo 15 upravnika u poslednje 4 godine. Ugovor sa ovom firmom je raskinulo 376 zgrada do sada i to je lako proveriti u katastru. verovatno zato što rade odlično svoj posao. firma ima 3 upravnika penzionera. kriju se iza nekog vlasnika iz slovenije. upravo taj naš sadašnji upravnik je izbačen i najuren iz Evropske i Japanske, a posle je došla upravo ova upravnica koju smo sada najurili odavde. oni se samo smenjuju i u suštini su ista priča i ista ekipa. najureni su i iz Green Residence na Bogosloviji, a nakon njih je došla upravo ova "renomirana" gospođa. o ovome smo bili upoznati pa smo ih opet izglasali. živi bili pa videli šta nas čeka. sigurno se nismo usrećili
 
Pozdrav ljudi, da li je neko imao problem sa pčelama, da su se nastanile u pukotinama zgrade i kako je to rešavao?
Ovi iz Zoo higijene su u fazonu ne znamo što nas zovete, Stambeno kaže rešite sami, a ja ne bih da ih istrebimo jer su to ipak najpotrebnija bića na planeti.
 
Pozdrav ljudi, da li je neko imao problem sa pčelama, da su se nastanile u pukotinama zgrade i kako je to rešavao?
Ovi iz Zoo higijene su u fazonu ne znamo što nas zovete, Stambeno kaže rešite sami, a ja ne bih da ih istrebimo jer su to ipak najpotrebnija bića na planeti.
zovite pcelara ili nekog za dezinsekciju. Ja sam ih imao u klimi i roletni. BIle su potrebne dve intervencije da ih se resim
 
Da li mandat profesionalnog upravnika traje 4 godine, ili to važi samo ako je izabran iz redova stanara?
Šta se dešava ako istekne mandat PU?
 
Da li mi može neko reći da li se upravnik iz redova stanara zgrade plaća ili ne? Ako se plaća i takav upravnik, da li on pored toga sme da radi i neki drugi posao kao full time, a da posao upravnika radi kada ima slobodnog vremena (part time)?

Ili je upravnik koji je istovremeno i stanar zgrade tu uslugu obavlja uvek pro bono
 
Zgrade na banjici drugi lift nikad nije ugradjen
20230626_191909.jpg
 
Stanari SZ JURIJA GAGARINA 76 ("Petica") su se rešili (ne)profesionalnih usluga renomirane PU.Iskrene čestitke na dugoj i istrajnoj borbi.Stanarima koji su pod profesionalnim upravljanjem te renomirane firme preporučujem da provere bankovni račun svoje stambene zajednice.
 
Da li mi može neko reći da li se upravnik iz redova stanara zgrade plaća ili ne? Ako se plaća i takav upravnik, da li on pored toga sme da radi i neki drugi posao kao full time, a da posao upravnika radi kada ima slobodnog vremena (part time)?

Ili je upravnik koji je istovremeno i stanar zgrade tu uslugu obavlja uvek pro bono
Po zakonu može, stim da mu SZ plaća jedan deo doprinosa, koliko i sta to moraš da proveriš.
 
Molio bih preporuku za firmu koja održava liftove. Napokon od Avgusta raskidamo ugovor sa GS. Užasno su bili skupi i neefikasni.
 
Zavis dosta i od tipa lifta koji imate u zgradi nece svako da se prihvati svakog lifta
 
Pa kako, na osnovu čega, jedino ako to pravda nekim računima za propratni materijal tek. održavanja. Skoro sam čuo da su jednog upravnika naduli ko žabu, uzimao iz fonda zgrade i davao pozajmice svojoj firmi.
 
Koliko plaćate PU u starogradnjama, znači nikakvi kondominijumi novogradnje i munje, nego obične starije zgrade?
 
300 do 350rsd po stanu, koliko sam ja čuo sa nekoliko strana
 
Realno, više se ima posla kod starogradnje nego kod novogradnje, dok na cenu utiče i broj stanova. Sve ispod 400rsd nema govora o bilo kakvom kvalitetnom upravljanju.
 
Vrh