Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Zar nije maksimalnih 30 ulaza po upravniku?
 
direktor":3p9fj52t je napisao(la):
Cudno koliko zgrada nema hidrante spratne u bg za ugradnju istog potrebno je da postoje tehnicki uslovi da ima prostora svi se vezu uvjek na jednu vertikalu
Potreban je projekat i naravno atest po izgradnji .
Kad krenu da pljuste kazne zacnemanje pp opreme bice kuku lele u nekih 80 % zgrada nista nije ispravno

Kad tek krenu da pljušte tužbe prema JP Gradsko stambeno i Gradu Beogradu kao osnivaču, za višedecenijsko neodržavanje zgrada, biće prvo njima kuku-lele...

Da prvo sagledamo višedecenijsko nepoštovanje obaveza iz ugovora koje je JP Gradsko stambeno potpisalo sa bivšim kućnim savetima/skupštinama stanara, pa onda možemo i o odgovornosti stanara...
 
Sta sad je GS krivo za kradju pp opreme i za druge divne stvari koje se desavaju po zgradama
Za neke stvari postoji i njihova krivica ali u dobrom djelu stanari su krivi
 
Zna se šta piše u ugovorima o održavanju koji su potpisivani još početkom ili sredinom 1990-ih godina.

Dakle, stavku po stavku, pa pažljivo gledati i sagledati šta od svega toga nije odrađeno od strane JP Gradsko stambeno.
Zatim pažljivo sagledati tokove novca koji je godinama uplaćivan od strane stanara za (ne)održavanje zgrada...

Neće biti da je veća odgovornost stanara nego JP Gradsko stambeno. To nikako...
 
Stavku po stavku imo si priliku do sad sto nisi tuzio GS
Mozda u tvojoj zgradi su stanari odgovorno to neznaci da je u vecini zgrada tako ...
Takodje drzava ce iskoristiti priliku da uvodi red i da kaznjava svidjalo se tebi ili ne cijena odrzavanja ce rasti...
 
Je li to neko ovde portparol JP Gradsko stambeno (?!). :mrgreen:

Ako nisu tuženi, to ne znači da ne mogu ili da neće biti utuženi.

Ne znam kome bi se svidelo ili ne zavođenje reda, JP Gradskom stambenom i njegovom osnivaču (Grad Beograd) ne bi sigurno.

Niko normalan nema ništa protiv održavanja i plaćanja, ali mora da se konačno zavede red oko toga šta građani plaćaju i šta za to dobijaju.
Tako je, da se već jednom zavede red, a to znači da se prvo imenuju i kazne odgovorni za nepoštovanje ugovora o održavanju zgrada, kao i odgovorni za pljačku građana po ovom osnovu.
 
Daleko od potparola GS .Da bi neko bio kaznjen mora se povesti proces koji je cvrst mozes da imas cast da prvi pokrenes takav proces i dobijes onda ce 1000 da krenu za tobom kao sto je bilo u slucaju obdanista za djecu
A nesto nevidim da je tamo neko bio kaznjen za taj peopust
 
Da li je dobro ili nije dobro što odgovorni za propuste krivično ne odgovaraju (!?).
Da tek ne pričam o svesnim malverzacijama, krađama i pljačkama, kao o nečemu što inače najčešće prati nesavesno i neodgovorno postupanje...

Dakle, ako država hoće da zavede red, onda prvo mora da kazni one čiji je upravo ona osnivač.
Tek onda dolaze na red svi ostali, po hijerarhiji...

A nesto nevidim da je tamo neko bio kaznjen za taj peopust

I... šta nam sve to govori (???).
Je li to ide u prilog teze da država pokušava da zavodi red (???).
Naravno da NE.
Ova država (vlast) parazitira upravo na zavođenju nereda, jer se u stanju nereda najbolje odrađuje - pljačkaški "posao".

Neće politikanti da seku (parazitsku) granu na kojoj tako udobno parazitiraju.
Glupi jesu, ali ipak ne toliko da bi tako nešto uradili...
 
Onda posto to sve znas sto ovdje ispadas naivan ....ako neces vec da tjers pravdu do kraja makar za tvoju zgradu ...da vidis kako ste u minusu za 1000 € gdje nestadose pare
 
Pošto sam mnogo naivan, ove Vaše sugestije su mi i više nego korisne... :mrgreen:
 
E drako mi je da si sad na pravom putu ka pravdi i da ce GS dobro da se oznoji i ponuditi sporazumni raskid ugovora na njihovu stetu uz obnovu fasade kao kompetaciju za vansudsko rijesenje spora ...
Nadam se fotki jos jedne nove fasade u bg ...
 
Ne razumem komentar.

Da li to znači podržavanje zavođenja reda ili podržavanje stanja aktuelnog nereda po Beogradu (?!). :mrgreen:

Pošto je komentar sarkastične prirode, meni liči na ovo drugo... :mrgreen:
 
Ja navijam za svaku zgradu u Beogradu. :wink:

Duboko verujem da su građani zaslužili mnogo bolje uslove za stanovanje, jer su dobrim delom i finansijski učestvovali za te namene.

Mora se već jednom zavesti red, ali to se ne može očekivati od onih koji u poslednjih 30 godina učestvuju u vlastima (na ovaj ili onaj način).
 
Moram se ubaciti na kratko. Moj ulaz ima predsednika SS, jednog vrlo "visprenog" čoveka koji inače nema vremena nizašta osim da ga zovemo predsednikom ili kako već glasi to zvanje.

Pre par dana smo imali sastanak SS u hodniku zgrade. Upravnik je sedeo na stepenicama i podvikivao na šta sam mu rekla da smanji ton jer sam bila dobro raspoložena, pitala ga za dnevni red i kada će tačka "Razno" jer sam imala nekoliko pitanja koja nisu bila uvršćena ni pod jednom tačkom.

Naravno, pošto se sa njegovom suprugom druži pola komšiluka ali ne i ja, tačku "razno" smo preskočili a ja sam se smrzla. Ono što je dužnost upravnika a što on preskače, odradiću sama. Punkt!

@Vladivoje
Verujem da si proučio sva akta koja se tiču ove teme pa bih imala nekoliko vrlo kompleksnih pitanja ali o tom po tom. Vreme je za 'aljine.
3628341707.gif


P.S. Inače je diskusija vrlo interesantna, sve sam propratila. :D
 
Evo i ja da izvestim (posredno jer zbog obaveza na poslu nosam mogao lično da prisustvujem, ali sam delegirao "bračnog druga") sa još jednog sastanka sa profesionalnim upravnikom.
Opet nije bilo kvoruma za odlučivanje. No ovaj upravnik je pokazao "agilnost". Rekao je da se ta praksa mora prevazići i da će se on koristiti mehanizmom koji je zakonodavac predvideo, a to je da se posle tri sastanka utvrđuju "neaktivni" članovi i da se onda broj za kvorum za odlučivanje pomera "na dole" . Izložio je plan rada, a to je utvrđivanje stanja na računu kod GS, takođe je primetio da na pojedinim spratovima nema PP aparata, a da je to po zakonu obaveza i da će to morati da se ispravi..
Takođe, i pokretanje pitanja stanja lifta i mogućnosti renoviranja...
Ja nemam pojma da li je to tako?
Ja iskreno navijam da se krene sa bilo kakvim funkcionisanjem u zgradi, pa se nadam da će to isprovocirati ove "zabole me baš..." stanare da se malo uključe.
Ovaj profesionalni upravnik ima nameru da zakaže još jedan sastanak iduće nedelje, verovatno u cilju da ispuni normu sastanaka za omogućavanje odlučivanja...
Ja lično ne volim što će ispasti da 20 ljudi max odlučuje za sve stanare, ali ako to ti ostali stanari žele , to će i dobiti...
 
SerbPacker, mnogo si se žalio na bivšu predsednicu SS i na novog profi-upravnika, ali izgleda da si poranio sa pesimizmom. :wink:

Lepo je to što profi-upravnik ima plan rada.
Planove rada imaju mnogi, ali glavni problem je u tome što se kasnije "zapne" kada stignu tzv. ponude od JP GS, sa nenormalno velikim iznosima njihovih radova i nenormalno malim brojem rata koje su ponudili građanima.

Tu je ključni problem, pošto većina stanara zaista nije u stanju da plati tolike iznose, koji su nerealni, a o čemu je lepo govorio još 2015. godine direktor JP GS u ovom članku BLICA:
:arrow: https://www.blic.rs/vesti/beograd/beogr ... ra/xhvkkkq

Bilo kako bilo, u komunikaciji sa JP GS ja ću se pozivati na ovaj tekst, pa da vidimo da li se JP GS i dalje ponaša kao Koza nostra.
Sve indicije idu u prilog teze da se u JP GS ništa promenilo nije... :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536811#p536811:2v0vc3gn je napisao(la):
Vladivoje » Sre Maj 09, 2018 10:23 am[/url]":2v0vc3gn]SerbPacker, mnogo si se žalio na bivšu predsednicu SS i na novog profi-upravnika, ali izgleda da si poranio sa pesimizmom. :wink:

Lepo je to što profi-upravnik ima plan rada.
Planove rada imaju mnogi, ali glavni problem je u tome što se kasnije "zapne" kada stignu tzv. ponude od JP GS, sa nenormalno velikim iznosima njihovih radova i nenormalno malim brojem rata koje su ponudili građanima.

Tu je ključni problem, pošto većina stanara zaista nije u stanju da plati tolike iznose, koji su nerealni, a o čemu je lepo govorio još 2015. godine direktor JP GS u ovom članku BLICA:
:arrow: https://www.blic.rs/vesti/beograd/beogr ... ra/xhvkkkq

Bilo kako bilo, u komunikaciji sa JP GS ja ću se pozivati na ovaj tekst, pa da vidimo da li se JP GS i dalje ponaša kao Koza nostra.
Sve indicije idu u prilog teze da se u JP GS ništa promenilo nije... :roll:
Pa ovaj nije isti upravnik a izgleda da se i razresila situacija sa starom predsednicom SS posto ovi koji je imaju na nisanu sada cute :shock:

Nego jel ima neko odgovor na ono gore sto pitah?
posting.php?mode=quote&f=3&p=536811#pr536600
 
Pa stanje na racunu kod GS je manje za neplacen iznos racuna prosto
 
direktor":15yoruuw je napisao(la):
Pa stanje na racunu kod GS je manje za neplacen iznos racuna prosto
Onda se čeka da se to utuženjem sakupi?
Zato što postoji mogućnost da se odjavimo sa tog "prikupljanja para", pa čisto da njima ne ostane to...
Ali ok...
 
Kopka me predstojeca zimska sezona da li ce se nešto promeniti u komunikaciji i čenjenju davaoca usluga grejanja, tople vode i dr.
jer sada pravno lice - upravnik kao pravni zastupnik podnosi prijavu , žalbu i nadgleda izvršenje.... :roll:

Do sada
kada su se gradjani (preds. kucnog saveta) kao pravno-poslovna NEJAKA fizička lica žalili na ne dovoljnu ispručenu uslugu i sl.
dosta neslavno je prolazilo
ne retko i sa trivijalnim usmenim ,,otkačivanjem,, uz navodjenje paušalnih konstatacija, datim obecanjima i ne ispunjenim rokovima...
:sesir:
 
Da su tzv. ponude od strane JP GS bile realne i finansijski prihvatljive za većinu građana, u poslednjih 15-20 godina je mnogo zgrada po Beogradu već moglo da bude sređeno.

Dakle, ubedljivo najveća odgovornost za katastrofalno stanje većine zgrada je na JP GS, kao i na svim gradskim vlastima od 1995. godine do danas, kao njihovom osnivaču i kontroloru.

Gde ćete naći validniji dokaz o kriminalnom poslovanju JP GS, od izjave samog direktora JP GS, objavljene u BLICU 2015. godine... :mrgreen:

:arrow: https://www.blic.rs/vesti/beograd/beogr ... ra/xhvkkkq

Gospodin direktor (mislim na direktora JP GS :mrgreen:) je o svemu sve lepo rekao, i to je više nego dovoljno za početak istražnih radnji.
 
Kako si naso 1995 bas kao prelomnu a ne 1993 ili pak 2000 ili 2005
 
Direktore, koja bi to za Vas prelomna godina mogla biti (?).
Ili, bolje rečeno, da li je ijedna godina za Vas prelomna (?). :mrgreen:

Većina ugovora o održavanju zgrada sa JP GS je potpisana do 1995. godine.

Na kraju, nije toliko bitna neka "prelomna" godina, jer čak i da uzmemo samo poslednjih 10 godina za analizu poslovanja JP GS - mnogo toga bi nam bilo rečeno i otkriveno, i mnogi bi za takvo stanje trebalo da odgovaraju.
 
A kako si dosao do zakljucka da je 1995 nekom analizom poslao si im pitanja trazio informacije od javnog znacaja
Problem sa GS nastao kad su postali samo servis za primanje poziva i davanje naloga podizvodjacima a za sta su nekad imali svoje zaploslene vojna ustanova 2 za manje para i daleko bolje odrzava vojne zgrade
 
Vrh