Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843844#p843844:3ow0j1ay je napisao(la):
Дошљак » 22 Apr 2021 08:05[/url]":3ow0j1ay]Искрено, боље школу преселити из већ поприлично бучне и закрчене улице.
I Bulevar oslobođenja tamo gde je "Karađorđe" je bučan. I šta sada, treba da škole selimo u mirne krajeve?
 
Не може бити бучнији асфалтиран булевар са 4 траке од постојеће калдрме. Класичан спин.
 
Pre mislim da će biti vizualno zagađenje, a time ne mislim samo na horde navijača koji okupiraju ovaj kraj vikendima i sredom kada su utakmice.
 
Шта онда рећи за петљу код Франша колико је она тек загадила визуелно Бокељску и ону улицу што води ка Рудничкој. Или железничко тромостовље изнад Облаковске.
 
spajanje dva novobeogradska bulevara

Da li ima novosti, izvođač radova je davno odabran, očekuje se izdavanje dozvole - valjda je i dozvola izdata, kada se očekuje početak radova, evo treća godina - treće proleće za redom da se radovi ne započinju
 
Na mestu gde bi trebalo da buše prolaz je napravljena rampa kojom se kamioni i mašine penju na nasip gde rade rekonstrukciju pruge. Nije da to ne može da se pomeri, ali za sada ni traga od nekih radova u tom pravcu.
 
Mislio sam da nije prošao taj tender?

@Došljak u pravu si nego nismo skoro imali takve urbane intervencije i izgradnju petlji i mostovskih konstrukcija na suvom u blizini postojećih naselja, eventualno UMP ali on nije odmah pored zgrada ili škole. A zapravo ceo UMP je u tom fazonu. Za početak ću se radovati kada jednog dana naprave tunel od raskrpetlje do Autokomande kao i da prošire Autokomandu, to bi bio prvi napredak na umpu posle 10 godina
 
DJI-0600-HDR.jpg
 
Rekli su (Direkcija): 'Kad se zavrśe koloseci'...
(Znam, gluplji odgovor je teško zamisliti, nevertheless...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846780#p846780:2kv13imw je napisao(la):
Пантограф » Sun May 02, 2021 8:51 pm[/url]":2kv13imw]Rekli su (Direkcija): 'Kad se zavrśe koloseci'...
(Znam, gluplji odgovor je teško zamisliti, nevertheless...)
Kao ono, "požurite sa asfaltiranjem - moram da sečem za vodovod"
:mrgreen:
 
@vucko
Samo da proteraju tunel do Autokomande, a ne ovde gde su sad zamislili. Evo projekta - saobraćajnica je 2m od solitera i malo više od 5m od zgrade škole.

Inkedprojekat_LI.jpg
 
Znači ovo je stvarno bezumno što nisu probili podvožnjak. Dok im je bio dignut jedan kolosek, mogli su napraviti podzidu da privremeno drži stabilnim onaj drugi, po kome ide saobraćaj, a onda ispod uklonjenog koloseka raskopati, nasip napraviti nadvožnjak, prebaciti saobraćaj na novi kolosek preko nadvožnjaka, i onda isto odraditi ispod drugog koloseka. Ovako su sad postavili nove koloseke i sad godinama opet neće ništa raditi.
Besmisleno propuštena prilika kad su već rađena oba koloseka.
 
Ma ovo probijanje englezi rade za 2 noći. Pun Youtube timelapsa. Most se napravi ranije i samo krene mašinerija koja počisti nasip postavi most i vrati šine. Ali takav vid koordinacije u Srbiji nećemo videti sve dok poslednja genracija dece zadojenih komunizmom ne izumre pa i njihova deca čak. Znači možda 2040te i to sam verovatno previše optimističan.

Navodno kažu da tu treba da budu 4 koloseka ali mislim da je to izgovor samo. Ako i bude onda će se raditi bočno devijacije pa se saobraćaj prebaci i onda kopa sredina ali kao što rekoh kakva bre 4 koloseka i za koga. Pa na stanici NBG ima 5
 
То су све изговори да би намерно скарабуџили и сј**** и колосеке да би се уградили за поправку

УВЕК размишљај максимално екстремно по таквим питањима и бићеш управу.
 
Иста шема као кад се ради водовод у тек асфалтираној улици.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=847560#p847560:g3eb4nny je napisao(la):
bigshomy » 06 May 2021 03:51 pm[/url]":g3eb4nny]@vucko
Samo da proteraju tunel do Autokomande, a ne ovde gde su sad zamislili. Evo projekta - saobraćajnica je 2m od solitera i malo više od 5m od zgrade škole.


file.php
Pričao sam sa jednim urbanistom, on kaže da ne može tunel dole bliže Autokomandi jer su tu Železnički tuneli od Prokopa. Ne znam koje je dobro rešenje.
 
edgeman":c5pqjg0a je napisao(la):
Ma ovo probijanje englezi rade za 2 noći. Pun Youtube timelapsa. Most se napravi ranije i samo krene mašinerija koja počisti nasip postavi most i vrati šine. Ali takav vid koordinacije u Srbiji nećemo videti sve dok poslednja genracija dece zadojenih komunizmom ne izumre pa i njihova deca čak. Znači možda 2040te i to sam verovatno previše optimističan.

Пази такав вид координације је и био могућ у време "покушаја" комунизма и мислим да је 2040 превише оптимистична, осим уколико страни извођачи не дођу овде, јер наших или нема или тренутно комуницирају на страним језицима. Далеко одавде.
Наравно уз дужно поштовање оним заиста способним инжењерима који су остали али који су у великој мањини поред свих осталих дилетаната.

Тако да контекст "комунизма" овде не држи воду.


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Vrh