Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

To objasnjava zasto toliko cesto slikas,bravo momce,ostali kafenisu a ti delas :kafa:
 
Na Blicu anketa o tome kako treba da se zove novi most. Medj' komentarima najcesce normalno ime je cini mi se 'Jedro'. Nije mi palo na pamet ranije, ali da lici - lici.
 
Zvaće se onako kako se bude primilo među rajom, a to će ipak sačekati da se dobiju neki obrisi konačnog izgleda. #je*******oanketu
 
Luna, Skad, Saturn V, Titan 4, Šahab 3... ma, Raketa.

"Antena" mi dođe "najbeogradskije" :)
 
Most Jurija Gagarina ..... Gagarinov most ... po analogiji "kumovanja".... :lol:
 
Most ILuminata,pa vidi se lepo piramida,a onda može i Keopsov Most. :vops:

17648_most-preko-ade_f.jpg
 
Vec ga svi zovu most na Adi, tako da ce dzabe biti ako ga prekrste. Kao sto svi stadion Crvene zvezde zovu Marakana, iako se ne zove tako...
 
hazard":141lly5l je napisao(la):
Na Blicu anketa o tome kako treba da se zove novi most. Medj' komentarima najcesce normalno ime je cini mi se 'Jedro'. Nije mi palo na pamet ranije, ali da lici - lici.
Аха, а Београд је Дубаи... :lool:
BOKI SMOKI":141lly5l je napisao(la):
Ма не... Дарт Вејдер би било боље...
relja":141lly5l je napisao(la):
Most Jurija Gagarina ..... Gagarinov most ... po analogiji "kumovanja".... :lol:
Није ти добра аналогија. Онда би требало да буде "Унутрашњемагистралнопрстенски мост".
Ambassador":141lly5l je napisao(la):
relja":141lly5l je napisao(la):
"Antena" mi dođe "najbeogradskije" :)
Sviđa mi se antena, ali ako ćemo po tome kako se zovu visoke zgrade, nekako mu leži i id***.. :D
Негде већ рекох, само да не буде као солитери на Бањици...
 
Wile E. Coyote":cr7c3u0b je napisao(la):
Није ти добра аналогија. Онда би требало да буде "Унутрашњемагистралнопрстенски мост".
Jes', svestan sam toga, ali i činjenice da će se most koristiti da bi se izbegli Brankov i Gazela, a ne da "protutnji" kroz semaforizovane raskrsnice :) , ovo mi nekako više "leži", po imenima ulica koje povezuje, jer od zamišljene magistrale nema ništa.
Ili to, ili "Mišićev most" :)
 
[teski cinizam]
Ako bude ovakva petlja kao što je na blicovom sajtu biće super. Možda čak i genijalnije nego petlja na orlovači ali nisam siguran ipak je ono vrhunac naše kreativnosti, a ne neka tamo gazela i šta ti ja znam.
[/teski cinizam]
 
POSETIOCI NAŠEG SAJTA PREDLAGALI IME ZA NOVI MOST PREKO ADE
Najviše glasova dobili Zoran Đinđić i Patrijarh Pavle

Boris Vuković | 04. 03. 2010. - 09:24h | Komentara: 1
Beogradskih Crnogoraca, Švalerski, Kreditnih dužnika, samo su neki od dovitljivih i neozbiljnih predloga za ime novog mosta preko Ade, koji su za protekla dva dana postavili posetioci internet sajta „Blic“. Most Ive Andrića, Vuka Karadžića, Milutina Milankovića i Mihajla Pupina, neki su od ozbiljnijih predloga. Ipak, najviše glasova dobili su Zoran Đinđić, Patrijarh Pavle, Nenad Bogdanović, koji je i pokrenuo njegovu izgradnju i Nikola Tesla.


Most preko Ade trebalo bi da bude završen do kraja 2011. godine
Za samo dva dana, više od 600 posetilaca „Blicovog“ internet sajta, ostavilo je predlog za ime novog mosta preko Ade. Čitaoci su ostavili šaljive i neozbiljne predloge, imena istorijskih ličnosti, zaslužnih građanina, uspešnih sportista, ali se nekoliko predloga izdvojilo kao najozbiljniji kandidati za ime mosta koji Beograd tako dugo čeka. Neke od čitalaca, ime za novi most, asocirala je duga gradnja, pa su predložili ime Skadar na Bojani, Čekajući Godoa, Puž, ili skupu izgradnju - Kajgana (koštaće nas kao Svetog Petra Kajgana), Most kreditnih dužnika. Kavaljeri su predložili da se most zove po ženama njihovih života - Jelena, Suzana, Bojana, Slavica, a ni dame im nisu ostale dužne, pa su predložile - Zorana, Radoslava, Miloša. Mnogi smatraju da se novi most mora zvati po istorijskim ličnostima, vojskovođama, pesnicima, nobelovcu Andriću, naučnicima, junacima, sportistima, poznatim pevačima, glumcima ili političarima. Ipak, pokojni gradonačelnik Nenad Bogdanović, koji je pokrenuo izgradnju ovog mosta, Patrijarh Pavle, Zoran Đinđić i naučnik Nikola Tesla, dobili su najviše glasova. Beogradski most i jednostavno - Most na Adi, takođe su osvojili simpatije čitalaca, ali i Žirafa, kao životinja na koji će nakon izgradnje most podsećati.

Predlozi koje su ostavljali čitaoci
Najviše predloga: Most Nenada Bogdanovića, Patrijarha Pavla, Nikole Tesle, Zorana Đinđića, Čukarički, Beogradski, Most na Adi, Žirafa

Po geografskom položaju: Savski, Adin, Srpski, Evropski, Adaška ćuprija, Alaski most, Ada dukt
Predlozi koji nemaju veze sa Beogradom: Most Crne Gore, Valjevski, Čačanski, Smederevski, Pirotski, Kraljevački, Kragujevački, Radnički, Vojvođanski, Jugoslovenski

Dovitljivi: Čekajući Godoa, Pinki, Čaka Norisa, Betmenov, Žike Pavlovića, Platanov most, Most beogradskih Crnogoraca, Most Srećka Šojića, Most kreditnih dužnika, Žedan (poslovica, prevela ga žednog preko vode), most Darka Šarića, Kajgana (koštaće nas kao Svetog Petra kajgana), Beogradskog samodoprinosa, Švalerski most, Tantalovih muka

Po životinjama: Žirafa, Antilopa, Gepard, Puž, Galeb, Lasta Kornjača

Po istorijskim ličnostima: Cara Dušana, Cara Lazara, Miloša Obilića, Stefana Nemanje, Svetog Save, Vuka Karadžića, Dositeja Obradovića, Karađorđa, Njegošev, Živojina Mišića, Draže Mihailovića (Čičin most), Miroslava Antića, Strahinjića Bana, Milutina Milankovića, Mike Alasa, Kralja Petra, Pop Špire, Stevana Stojanovića Mokranjca, Ive Andrića, Mihajla Pupina

Po pevačima: Most Milana Mladenovića, Šabana Bajra movića Šabana Šaulića, Lepe Brene

Po sportistima: Most Radomira Antića, Duleta Vujoševića, Nemanje Vidića, Dejana Lekića, Pižonov most, Dragiše Binića, Novaka Đokovića, Jelene Janković
Po budućem izgledu: Žičara, Jedro, Kupola, Lepeza, Strela Srebrni, Dvoskok
Po političarima: Đilasov most, Most Vojislava Šešelja (Šekijev most), Mire i Slobodana, Titov most, Mrkonjićev most, Most Braće Krkobabića

Metaforični: Most nade, Spajanja, Rasterećenja, Prijateljstva Ljubavi, Sunca, Spasa, Utopije, Budućnosti, Nebeskog skakača, Plavog anđela, Labudovih krila, Uzdaha, Pravde, Iluzije

Po imenima (lični razlozi): Midoragov, Radoslavljev, Milošev, Radošev, Đurin, Ramizov, Suzanin, Brankin, Ljubičin, Jelenin, Zoranin, Grozdanin, Srboljubov
Po grupama: Studentski, Most bratstva i jedinstva, Žrtava komunizma, NATO bombardovanja, Stradalih na Kosovu

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/179271/Najvise-glasova-dobili-Zoran-Dindic-i-Patrijarh-Pavle

Sad kad razmislim siguran sam da ce ga nazvati po Zoranu Djindjicu.Ocekivano od ove vlasti da tako se slihta narodu
 
vucko":1xaocxry je napisao(la):
Metaforični: Most nade, Spajanja, Rasterećenja, Prijateljstva Ljubavi, Sunca, Spasa, Utopije, Budućnosti, Nebeskog skakača, Plavog anđela, Labudovih krila, Uzdaha, Pravde, Iluzije
goddamn hippies :lol:
 
Vrh