Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Evo na osnovu vidjenih fotografija i neke licne procene dinamike, mislim da je Sredina Jula, pocetak Avgusta realan datum.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453151#p453151:2lteus86 je napisao(la):
Igor » 23 May 2017 15:58[/url]":2lteus86]Hocemo li nesto da predlozimo ;)

Izovr: Beograd.rs

Vesić: Građani odlučuju o imenu novog bulevara na Novom Beogradu


...Želim da pozovem Beograđane, a naročito Novobeograđane, da u narednih desetak dana daju predloge za ime ove ulice. Ovde će se u budućnosti sigurno još graditi u okolini, a ulica još uvek nema ime i mislim da je ovo prilika da čujemo lepe i korisne predloge za ime bulevara. Na sednici Skupštine grada, koja će biti održana između 15. i 20. juna, ime bulevara bi moglo da bude usvojeno. Mi kao Grad Beograd nismo želeli da sami odlučujemo o tome, već da čujemo mišljenje građana, koje će moći da iskažu na našem Tviter nalogu, mejlu i „Beokom servisu” – otkrio je Vesić...

Predlažem naziv Bulevar Nikole Dobrovića. Ujedno se UMP uliva u ulicu na Bežanijskoj kosi koja već ima nejgovo ime, a ovim bi bio samo nastavak. Arhitekta Nikola Dobrović je jedan od autora urbanističkog plana Novog Beograda.
 
Доста му је улица на Бежанијској коси. Нови Београд није изграђен по Добровићевом плану, већ по плановима који су настали када су њега склонили на факултет.

Да поновим свој предлог - Булевар Шестог ловачког пука.
 
Napisao sam jedan od autora Novog Beograda, a svi sledeći planovi su bazirani na njegovom planu. On je bio prvi direktor urbanističkog zavoda grada Beograda.

Sigurno nije jedan čovek bio zadužen i zaslužan za Novi Beograd, ali je arhitekta Nikola Doborović bio prvi među njima. Tako je i posthumno dobio nagradu '68 godine za urbanističke koncepcije Novog Beograda.
 
Нису базирани на његовом плану (у урбанистичком смислу барокном), већ су у поприличном дисконтинуитету са њим (правоугаона мрежа улица насупрот радијалне).

Штавише, Добровић је своју концепцију "позајмио" од Брашована.

Не заслужује булевар, његов рођени брат је већи уметник од њега. Доста му је улица са четири траке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453457#p453457:12qm02rt je napisao(la):
Golfer » Sre Maj 24, 2017 8:47 pm[/url]":12qm02rt]Bulevar Junaka sa Košara

Ti ljudi su bar toliko zasluzili.
 
Bulevar AVNOJ-a.

Prava prilika da ime koje su oduzeli, sada vrate! Kad vec nisu mogli da sacekaju da izgrade novi bulevar pa da onda daju ime po pokojnom premijeru, vec su morali da preimenuju bulevar koji taj naziv nosi preko 30 godina.
 
Ле Корбизје има неку неугледну улицу. Београд није волео, тако да му не треба давати булевар.

АВНОЈ није преживео историјску пробу. Тезе првог заседања АВНОЈ-а, у којима се великосрпска буржоазија окривљује за главнину зала на југословенском простору - у време када Србе кољу као рогату стоку - не иде у прилог враћања тог имена. У близини постоји улица Антифашистичке борбе, па је то довољно.

Јунаци са Кошара заслужују улицу, али је херојских дела било и на другим караулама на албанској граници, и другде по Косову, само су имали лошији пи-ар (показатељ тога је што је преко "Блица" тражена помоћ за слепог "јунака са Кошара", који је уствари страдао на другој караули - мој друг му је био командир). Зато имам резерве да се та група војника у тој мери истиче, да јој се даје цео булевар, а осталима ништа.
 
NIla Armstronga
VI lovačkog puka
Miodraga Tomića
 
Giugiaro":rat6p2v7 je napisao(la):
Bulevar AVNOJ-a.

Prava prilika da ime koje su oduzeli, sada vrate! Kad vec nisu mogli da sacekaju da izgrade novi bulevar pa da onda daju ime po pokojnom premijeru, vec su morali da preimenuju bulevar koji taj naziv nosi preko 30 godina.

ljudi imenima ulica zele da istaknu vrednosti za koje se bore i zalazu tako da ovde ne bi trebalo da bude nikakve dileme. uostalom, ovaj je izdrzao bez bulevara duze od godinu i po, vreme je da se nepravda konacno ispravi

C6ycvugWgAALVpS.jpg


ps. igore, nadam se da ovaj moj post iako sadrzi fotografiju koja promovise nasilje i nasilnike nece biti obrisan kao prethodni u kojima se sluzim apsolutno istim recnikom kao i ovo sto je na ovoj slici temenom okrenuto ka tabli sa imenom ratnog zlocinca ili kad se prema sagovornicima na ovome forumu ophodim na isti nacin na koji se oni obracaju drugim clanovima foruma a ciji postovi ne bivaju obrisani iako diretno vredjaju ljude i vrednosti koje su opsteprihvacene u celom razvijenom svetu.

hvala unapred
 
Nema potrebe da se ovde bavimo pitanjem ratnih zlocina i da imenujemo zlocince. Ima ko se tim bavi. Pun ih je "razvijeni svet".
 
Ja sam za to da se da ime jednog od najvecih Srpskih srednjevekovnih vladara, koji, necete verovati, nema ni jednu ulicu u Beogradu, Tvrtko I Kotromanic
 
Светог Василија Острошког.

Вријеме је и да наши духовници добију улице у нашим градовима, не само којекакви политичари, страни или наши.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453711#p453711:1z7ytuqr je napisao(la):
Прашњави » Čet Maj 25, 2017 10:48 pm[/url]":1z7ytuqr]Светог Василија Острошког.

Вријеме је и да наши духовници добију улице у нашим градовима, не само којекакви политичари, страни или наши.

pa da, ja sam za to, zato kazem "Bulevar bana Tvrtka", on je duhovno mnogo vredniji od bilo kog politicara ili vojnika, ili generala... jos posle oslobodjenja, on je vladao Srbijom zajedno sa carom Lazarom, prosto ne mogu da verujem da nema ulica po njemu, njemu bih dao ulicu znacajniju od Karadjordjeve i Knez Mihailove zajedno
 
Овај део трасе УМП-а треба да понесе име неке од историјских личности даље и ближе наше историје из области авијације, с обзиром да је већи део УМП-а изграђен тј. још увек се гради, на делу старог аеродрома, зато би и требало да будући булевар носи име личности везану за авијацију или неки појам везан за авијацију.

Још 2015. сам предлагао да овај део УМП-а носи име Тадије Сондермајера, чак сам и комисији за наименовање доставио и предлог, али су му прошле године доделила улицу на Новом Београду.

Можда због неке симболике да булевар понесе име "Булевар Стари аеродром" или можда "Булевар Аеропут".

Иначе данас прочитах на интернету да су жути дали предлог да УМП носи име бившег градоначелника Богдановића :bash:
 
Слике 25. мај 2017., УМП радови Омладинских бригада – Тошин бунар

На делу раскрснице са Омладинских бригада, а према Булевару Црвене Армије ту сад тренутно радова и нема, јер је већина и завршена. Довози се земља за средњи разделни појас, а ту је и велики број белих ивичњака који су на дрвеним палетама који су за део трасе од Омладинских бригада прем а Тошином бунару.
Код бензинске станице за улаз и излаз и за њу и за аутоперионицу са и на УМП, су постављени ивичњаци и сви слојеви песка, шљунка, а треба још да се поставе слојеви асфалта. Кад се то заврши, онда ће затворити онај привремену улаз/излаз за аутоперионицу и возила ће до ње долазити, куда је и планирано, кроз бензинску станицу. Тада ће се урадити и део незавршеног тротоара на том месту у дужини од неких 15-20 метара.
Pogledajte prilog 31Pogledajte prilog 30Pogledajte prilog 29Pogledajte prilog 28Pogledajte prilog 27Pogledajte prilog 26Pogledajte prilog 25Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23
На самом почетку раскрснице УМП-а код Омладинских бригада, а према Тошином бунару су још увек обимни радови око копања канала за инсталације јер су ту још увек бетонске цеви, постављају се у том делу чак и ивичњаци. Тротоар је једним већим делом до железничког насипа формиран тј. постављени ивичњаци, а на другој страни није ни започет.
Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16
Што се асфалта тиче на овом делу УМП-а, он је постављен на неких 400 метара дужине према Тошином бунару, и то је почето са асфалтирањем од неких 200 метара од раскрснице са Омпадинских бригада. Негде је постављен само један слој, на неким два слоја, а на већем делу и трећи слој асфалта. Са трећим слојем асфалта се пожурило да се постави, због посете градског руководиоца Весића овим радовима, која је била пре неки дан.
Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9
На овом делу трасе ће бити и четири аутобуска стајалишта градског превоза неке од линија које ће ићи овим делом Новог Београда.
Многи су се интересовали где ће бити улаз и излаз за возила која ће ићи до будућег занатско-комерцијалног центра који ће се овде градити тј. дуж и између УМП-а и насипа железничке пруге, а такође и за ону постојећу кафану. На слици се види где ће он бити и то је негде отприлике на средини овог дела трасе или гледано прекопута оне Цептерове зграде.
Такође види се, за оне који су сумњали, и будућа бициклистичка стаза, наравно биће и на другој страни улице-булевара.
Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7
Постављена је и метална заштитна ограда целом дужином од 200 метара на онај изграђени зид. У том делу се ради – трасира тротоар
Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4
Још мало па скоро готово !!!
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Хвала на пажњи
:sesir:
 
Vrh