Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

"Auu..šta se radi..."

Radi se o tome da ljigavi mediji sada rade za drugog gospodara.
Sve je ovo bilo poznato pre nego što je počela izgradnja.

Ono što meni tu nije jasno: piše "proširenje sva tri postojeća mosta". Ja razumem da Pančevački i možda eventualno Tramvajski mogu da se prošire, ali Gazela i Brankov? 1 - kako, 2 - na koje ulice? Svašta.
 
Pa ne znam da li je moguce , ali gazela sa 4 trake , bi i te kako imala smisla Prvenstveno zbog ukljucenja iz Savske i iz blokova .

Sto se tice ovih informacija o kostanju mosta , sad samo policija i pravosudje mogu da rade . Nama ostaje da ovo sto je zapoceto , bar donekle zavrsimo .

Kad smo kod toga sta je sa ukljucenjem kod buvaljaka . Jel otvoreno ?
 
Jezivo je koliko ovaj grad mrzi sve što se ne nalazi na 5 minuta od Trga republike :(
 
Ауууу, Друже Костићу ... предлажеш проширење сва три БГ моста? Па то би била урбана сахрана града ... врло стручан предлог. Проширио би Бранков а и предходно проширење је урбана деградација. проширио би Миладина Зарића, планиран да се замени/демонтира ... јеедино за Газелу ајде да кежем ок због искучења/укључења , ...

Небулозе ....
 
Pare će ionako da izgube vrednost a most će da ostane. Da se sad krenulo sa izgradnjom mosta bio bi još skuplji.

Ne mogu da verujem kakvi hetjeri.

Proširenje Gazele, kako da ne. Do pre koju godinu su iste te novine pisale da je pukla a ovamo sad mogla je da tera i 4 trake u jednom smeru. I posle rekonstrukcije nisu mogli da je isprave što znači da je pretrpela trajnu štetu.I tako oštećena je kao mogla da se nakalemi.

Brankov most je već proširen i sad oće da ga kaleme opet. Smešni su.

Moglo je jeftiniji most ali niko ne vidi da tu most nije problem neko prilzi koji bi opet bili isti ili slični da je rađen drugačije most.
Svi znao da su petlje Radnička i Jurija Gagarina i dalje koštale maltene ko 2 mosta.
 
Uključenje i isključenje u Antifašističke borbe još uvek nisu u upotrebi. Stvarno ne razumem zašto ih još uvek ne puštaju i time olakšaju život ljudima. Možda čekaju nekoga od političara da preseče vrpcu, ništa mi pametnije ne pada na pamet. :shock:
 
Brankov nema smisla da se prosiri. Gazela bi imala, ali sumnjam da to moze da se nakalemi a da se nesto debelo ne izmeni na njoj. Jedino most MZ bi mogao, i mislim da bi dosta znacio da se sine stave na sredinu a sa strane da se doda jedna ili dve saobracajne trake. Cena?
 
Svako "prosirenje" mosta podrazumeva izgradjnju nove nezavisne konstrukcije neposredno do njega (tipa Brankov most). Trenutno ni jedan beogradski most nema takvu konstrukciju da moze da se prosiri za vise od pesacke trake, cak ni sa vecim izmenama.
 
Све што је човек рекао избору решења моста је апсолутно тачно, међутим идеја о проширењу, мени као архитекти, а чули смо и стурчњаке, звучи као продукт шизофреније.
 
I da su drugi most radili opet bi nekom namestili. Šta je tu je sad. Ostao je još LOT1 da se odradi i pusti nešto na šine i priča mosta je gotova. Ostalo je sve na "zero" nivou. Spojiti gore do Tošinog Bunara i bilo bi lepo kad bi odradili onaj bulevar pored Topčiderskog parka, ka Rakovici mada se tu mnogi bune zbog parka i šume.
 
Скоро сваки дан кад пролазим ом раскрпетље ка Топчидерском парку неко прелази преко двоструке пуне и обрће полукруг и иде у десну траку па испод тока!
О чему се ради људи?
Направиће неко тешко срање, сувише се често дешава а не капирам шта је то толико зезнуто па мора баш тако да се маневрише.
 
brdjanin":ury2dpt4 je napisao(la):
Скоро сваки дан кад пролазим ом раскрпетље ка Топчидерском парку неко прелази преко двоструке пуне и обрће полукруг и иде у десну траку па испод тока!
О чему се ради људи?
Направиће неко тешко срање, сувише се често дешава а не капирам шта је то толико зезнуто па мора баш тако да се маневрише.

Ide na Senjak pored onog restorana. Ne znam da li su pustili onaj mali kružni tok ispod severnog vijadukta. On treba da reši taj problem, mada čisto sumljam da će neko da vozi tako pogotovo ako ide iz pravca NBG tj od mosta.

Taj treba da siđe na kružni tok, izadje na rampu ka sajmu ali ne izađe na BVM nego skrene levo ispod nadvožnjaka pa na mali kružni tok na kome se okrene i krene nazad ka velikom kružnom toku ali ne ide gore nego ispod i tamo dole onda skrene levo za Senjak. Hm, sad videh da fali mala veza na kojoj bi mogao da se okrene i pre ali ne znam da li ima mesta za to. Slična veza postoji za okretanje u BVM ispod vijadukata (odmah levo posle onog malog nadvožnjaka iznad podvožnjaka). E ispred njega bi mogla da se napravi prečica al za drugi pravac (naravno ako ima mesta). Tako ne bi imalo potrebe da se vozi do malog kružnog toka a taj neko ne bi sekao punu liniju, mada i ovako nije loše.

Nego taj neko se sad navikao ovako na kvarno preko pune linije jer nije moglo drugačije jer mali kružnjak nije bio napravljen. Sad dok shvati....

Mislim kretanje je slično kao u onom crtaću... :mrgreen: kad onaj otvori kiosk sa pljeskavicama jer nije znao da izadje.
 
Коначно се неко сетио да ухвати и овај кадар на пристојан начин

Tan2013-12-23_153644793_0.jpg
 
DS: Zašto Beograđani ne mogu da koriste petlju? »

24. Decembar. 2013 | 18:49, Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Gradski odbor Demokratske stranke pita Privremeni organ grada Beograda zašto petlja u Jurija Gagarina sa novobeogradske strane mosta preko Ade koja je završena još 5. decembra ove godine, nije puštena u saobraćaj.

Demokrate, takođe, pitaju zašto puštanje u saobraćaj čeka tri nedelje i zašto Beograđani i dalje ne mogu da koriste petlju i na taj način uštede i vreme provedeno u prevozu, ali i novac.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=96261
 
Sad ce da se javi vucko da objasni kako je prethodna vlast kriva za sve, ali on ce dovesti arape da izgrade soping centar na trasi tramvaja na mostu na adi i kako ce tu arapi uloziti milijardu dolara.
 
Od svih nebrojenih nadimaka dotične persone ti si baš morao da izabereš isti onaj kao nick našeg uvaženog člana... :)
 
Hhehe i ja sam umesto na PPV-a pomislio na naseg vucka sa foruma koji izgara sa bumbicem u isterivanju pravde obicnog sveta na rts2 :p Btw culi smo se pre par dana, kapitalizam ga je uzeo pod svoje pa ne stize da se cesce javi.
 
Bivis":1gi6xjmt je napisao(la):
DS: Zašto Beograđani ne mogu da koriste petlju? »

24. Decembar. 2013 | 18:49, Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Gradski odbor Demokratske stranke pita Privremeni organ grada Beograda zašto petlja u Jurija Gagarina sa novobeogradske strane mosta preko Ade koja je završena još 5. decembra ove godine, nije puštena u saobraćaj.

Demokrate, takođe, pitaju zašto puštanje u saobraćaj čeka tri nedelje i zašto Beograđani i dalje ne mogu da koriste petlju i na taj način uštede i vreme provedeno u prevozu, ali i novac.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=96261


Hahahahahaha... pazi, zuto tajkunsko preduzece zabrinuto za neciji novac i dve rampe sa mosta, ccc
 
Беобилд је добио свог првог снс бота.

Дуго смо и издржали.
 
U Politici pise `da se ceka na saglasnot za prikljucenje na elektromrezu javnog osvetljenja duz te saobracajnice`...
Gnusam se partijskih pacova cijih god i jeftine propagande (ne branim nikog) , ali taj isti DS je drzao ceo gotov most zatvoren dve nedelje cekajuci novu godinu i vatromet.
Svima njima je bitnije slikanje na otvaranju (i da ne pada kisa prilikom istog).

Nego ja i dalje imam utisak da ce te rampe da prave guzvu gde je nikad nije bilo (kao sto su i drugi primetili) da bi se popelo na most iz smera Vera (i celog tog dela severno od UMP-a), mora da se radi polukruzno kod J.Gagarina...a ako sam vec dosao do raskrsnice, skrenucu levo i na postojecu rampu. Ako idem iz blokova, samo cu produziti kao i do sad.
Sledece ukljucenje u pravcu ka B.Brdu, koliko sam ja video, bice moguce tek iz Agoistina Neta, ako je verovati ovom sto sam nasao http://aliquantum.rs/wp-content/uploads ... eograd.jpg. Recite mi molim vas da je promenjeno nesto :) , rampe iz Bulevara Crvene armije bi bile daleko korisnije, po mom skromnom misljenju.
 
Vrh