Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

vucko":2kziywbg je napisao(la):
Reljo,zato sto je to podsvesno indoktriniranje.Kada te neko pita za most preko ade,prvo sto ce ti pasti na pamet je ta brainwash recenica na kraju.A ko zna,mozda ako se procita unazad ima dublji smisao :laugh:
+1 ote mi reči iz usta.... nema rečenice, nema honorar :)
 
Veliki Vracar":286l4xsq je napisao(la):
img3623b.jpg

Имам још један предлог за назив моста! :kafa:

ЕКСЕР

Последњи ексер у ковчегу инфраструктурног развоја овог града који је овим булеваром од приближно 3км чији је део и мост задужен преко сваке мере.
 
rastafari":347o9oq4 je napisao(la):
mostl.jpg


Slika Velikog Vracara u rezoluciji 1902x1080 za desktop, malo sam smanjio šum, koliko je moglo.

WOW, naravno stoji da je most verovatno preskup, ali mi je ova slika ipak jako lepa!

Ipak su tu dva velika graditeljska vrhunca koje smo dostigli, most i hala na sajmu.

E sad, sto nismo dostigli puno toga drugoga, to je poseban problem. Nije nam za to kriv ovaj most sam po sebi nego sistem i ljudi koji koji njime manipulisu. Most je tu, i lepo je seo, i da ga sad srusimo ne bi nam bilo bolje. To naravno nije razlog da se ne pretresaju knjige i ko god je krao da vrati sa kamatom. To sigurno treba, kao sto verovatno u buduce investicije treba ulaziti sa puno vise i pameti i nadzora. Ali ponavljam, to no ne menja cinjenicu da je most jako lep, mozda sulud, ali svejedno lep :D

Hvala na slici, ovo mi ide na desktop u kancelariji ;)
 
Reko mrka juce da je moglo bar 2 mosta za cenu mosta preko ade da se sagrade.Kako to omasiste?
 
Čuj juče...Rekao on to još pre mesec i kusur kad je obilazio radove na mostu kod Beške. A inače, on samo nešto priča....tako je rekao da će se primena uredbe po kojoj zimske gume postaju obavezne 01.11.2011. odložiti za sledeću godinu i šta bi sa tim, ništa. Jedino ako se za ova 2-3 dana nije nešto promenilo.
 
OFF 2 - odložena je usmeno, a MUP je usmeno saopštio da neće kažnjavati za 4 zimske gume dok odluka o odlaganju uredbe ne bude objavljena u Službenom glasniku.

Može da se vozi sa dve zimske na pogonskim ili sve četiri letnje ako imaju šaru minimum 4mm dubine.
 
off&off Očekujem da se uskoro i u ovim krajevima nekom uredbom to obavezno uvede da pored zimskih guma imamo kao deo obavezne zimske opreme: lance, sprej za gume, spajkove i pribor za ukivanje, kompas ili GPS, šerpasa, pogon na četiri točka sa blokadom diferencijala, čekrk, džak peska, montažnodemontažni raonik, hranu i piće za mesec dana, komplet sveća ne stariji od 6 meseci, motorne sanke, lopate 2-3 komada i dva fizikalca sa najmanje srednjom stručnom školom u gepeku. :)
Gde će biti počasne tribine... na sredini mosta :p
 
@Tzoran - :D
a da li si namerno izostavio PP aparat?
Ja ga imam jer mi se jednom zapalio auto, a i znam ih nekoliko kojima je zatrebao ili su gasili nekoga na ulici.
Lanci u gepeku su i ovako obavezni van grada, sprej za gume je super stvar, a jedno vreme sam imao u gepeku i ašov (suvenir iz vojske :) ) i koji sam čak jednom i upotrebio kad sam upao neki sneg blizu novosadkog auto puta :D
 
Ma, to sad imaš i u telefonu ...odosmo ofofofofof
 
Mesec i most :)

Fotke su iz septembra, ali nisam bio u zemlji, pa nisam mogao ranije da ih postavim.
Ovo sam uradio kad je Relja bio nešto "ljut" u vezi sa mostom, pa sam ove fotke posvetio njemu :)

img0930ql.jpg


img0926gc.jpg


img0931my.jpg


img0964n.jpg


img0985bk.jpg


img0992lw.jpg
 
E baš lepo od tebe, ne sećam se kada mi je neko posvetio fotografiju :p

Evo ti plus za "kompoziciju".
 
Mrka je u prosloj kampanji pricao da su za novac od mosta na Adi mogla da se izgrade 4 mosta u Beogradu, sada je smanjio na 2. Eh, sta ti je koaliciona ljubav :D
 
Gluposti. Obnova Gazele koštala je valjda oko 50 miliona, a Drobnjak je izjavio da bi kompletno nov most bio malo skuplji od tog iznosa. Istovremeno trebalo bi primetiti da je Gazela znatno kraća od mosta na Adi i da nema mesta za dupli kolosek.
 
GOJE":jrcesqqr je napisao(la):
...........Istovremeno trebalo bi primetiti da je Gazela znatno kraća od mosta na Adi i da nema mesta za dupli kolosek.

Ali je kod Gazele rekosntrukcija obuhvatila i sve pristupne puteve, ne samo čelični most iznad Save.
I kod Gazele je uračunat i asfalt, i signalizacija, i osvetljenje.... :p

Cena mosta preko Ade se još uvek isčekuje.
 
relja":36pqbptw je napisao(la):
GOJE":36pqbptw je napisao(la):
...........Istovremeno trebalo bi primetiti da je Gazela znatno kraća od mosta na Adi i da nema mesta za dupli kolosek.

Ali je kod Gazele rekosntrukcija obuhvatila i sve pristupne puteve, ne samo čelični most iznad Save.
I kod Gazele je uračunat i asfalt, i signalizacija, i osvetljenje.... :p

Cena mosta preko Ade se još uvek isčekuje.

Da ali nisu rađeni nikakvi šipovi, stubovi i gomila drugih stvari, i naravno odakle informacija da cena mostana Adi ne uključuje asfalt ili signalizaciju?
 
Не видите шуму од дрвета.Мост не би требало посматрати посебно.Чињеница је да ми за 400 милиона (вероватно и више) добијамо 3км булевара на стубовима, "симбол београда"и немерљиву штету нанету топчидерском парку и околини.А о последицама презадужености града који мора да настави да се развија да не говоримо.А како ће се развијати у оваквим условима видећемо...
 
Vrh