Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Nove slike za mesec oktobar na www.savabridge.com


oct01.jpg


oct02.jpg


oct03.jpg


oct04.jpg


oct05.jpg


oct06.jpg


oct07.jpg


oct08.jpg


oct09.jpg


oct10.jpg


oct11.jpg


oct12.jpg
 
+
Jel može neko objašnjenje šta se zapravo vidi na fotografijama 4,5 i 8?
 
Da zaokruzimo lepo cenu mosta bez pristupnih saobracajnica na 200 miliona?

Miki,ne razumem kakve veze ima komunizam sa ovime?Hoces reci da su gazela i brankov mosti losi jer su ih pravili korumpirani komunisti ili sta???
 
relja":12qn8lwe je napisao(la):
+
Jel može neko objašnjenje šta se zapravo vidi na fotografijama 4,5 i 8?

4 - Радови на хидроизолацији и монтажа New Jersey одбојника на бочном распону

5 - Пескарење горње плоче моста

8 - Инсталација дампера на косом каблу
 
Svako prekoracenje cene vece od 10% je cist bezobrazluk.
Svakoj firmi koja se tako ponasa bih pokazao pravac Hrgos ili Batrovci.
Ova zemlja bi morala pod hitno da se okane EBRD-a, MMF-a i slicnih kvaziinstitucija
i da se okrene sebi.
Tenderski uslovi su takvi kakvi su jer to uslovljavaju strani finansijeri bankari.
Zamislite koji bi skandal ispao da je neka nasa firma dobila posao pa tako uradila :rolleyes:
 
Sto se tice slika za oktobar, moze to mnogo bolje.... :notok:
Cini mi se da su ove slike postavili, cisto onako da ima nesto prikazano za oktobar.... a i sve kao da je slikano pocetkom meseca...
Clanovi Beobuilda bolje slike imaju u svakom pogledu.... :kk: svaka cast!
 
Sta se bre lozite na te slike i slikate kad cemo za metar dana gumama i nogama uzivo preko mosta, ko da se gradi u tunguziji pa sad ama bas svaka strana treba da bude zatrpana slikama koje se non stop ponavljaju i vrte vec po sto puta ...
 
mt:s":f2vjk5n7 je napisao(la):
Sto se tice slika za oktobar, moze to mnogo bolje.... :notok:
Cini mi se da su ove slike postavili, cisto onako da ima nesto prikazano za oktobar.... a i sve kao da je slikano pocetkom meseca...
Clanovi Beobuilda bolje slike imaju u svakom pogledu.... :kk: svaka cast!

Mi smo profi ekipa, zato su nam bolje slike! :D
 
Danas su pomerili konzolu sa oplatom na poziciju za izlivanje poslednjeg segmenta petlje Radnička. Bože zdravlja, sledeće nedelje u neko ovo vreme i druga strana mosta će biti spojena sa petljom :D
 
Nebojsa":3oirav7m je napisao(la):
Sta se bre lozite na te slike i slikate kad cemo za metar dana gumama i nogama uzivo preko mosta, ko da se gradi u tunguziji pa sad ama bas svaka strana treba da bude zatrpana slikama koje se non stop ponavljaju i vrte vec po sto puta ...

Нико те не задржава на овом форуму.
 
@vucko
Не, већ да ова земља мора да се одлучи у ком смеру ће да иде. И даље се држава и старе компаније из тог времена понашају као да је СФРЈ и сл. у сферама које њима одговарају. С једне стране смо задржали све лоше што је из тог времена, јер углавном одговара држави и државној служби. С друге стране хтели би да послују у капитализму. Те фирме су тада радиле због Несврстаних, Хладни рат, не воле се Исток и Запад, па смо били између. Могли на све три стране да се обратимо. Сада не могу више тако лако да дођу до посла. Не можеш да улазиш у посао, са лажираним подацима, кашњењем у извођењу радова на другим пројектима и ко зна шта још. Као што је Гоје написао.
 
Jeste da ima puno slika i da se sada zavrsavaju oni manje atraktivni poslovi nego sto je bilo u prethodnom periodu ali ovaj topic ima ogromnu vrednost.
Ne verujem da i sam izvodjac ima vise slika od beobuild foruma :D . Jednom, za 100 godina kada neki klinac bude nervozan sto je Beograd poptpuno blokiran mesec dana jer Dragan Djilas praunuk menja kablove mosta na Adi lutajuci netom nacice ispod vekovnih naslaga bajtova arhivu ovog foruma.
I recice vau, koji su ovo bili ludaci. :kk:

Samo napred ljudi!
 
Mogli bi te fotke pokusati da uturite nekom da ih metne na izlozbu? Sto da ne po meni.
Ima jako lepih fotki i to mnogo.
 
laki72":1il84iwc je napisao(la):
Svako prekoracenje cene vece od 10% je cist bezobrazluk.
Svakoj firmi koja se tako ponasa bih pokazao pravac Hrgos ili Batrovci.
Ova zemlja bi morala pod hitno da se okane EBRD-a, MMF-a i slicnih kvaziinstitucija
i da se okrene sebi.
Tenderski uslovi su takvi kakvi su jer to uslovljavaju strani finansijeri bankari.
Zamislite koji bi skandal ispao da je neka nasa firma dobila posao pa tako uradila :rolleyes:
Postavljas pitanje i odgovaras u isto vreme! Kako to mislis da se okanemo EBRD-a i MMF-a, a u isto vreme nam je ekonomija na dnu i jos smo preko svega toga i korumpirani ? Drugo, obe te institucije ne mogu biti (kvazi)instutucije jer su koriscene od strane celog sveta, proveri. Mene bas briga da ih branim, ali je tako. I na kraju, ako nisi znao, onaj ko ima, uvek ce ucenjivati, bar kad je Srbija u pitanju ali to je nasa druga nesposobnost jer ta ista korumpiranost bas tu, dolazi do izrazaja. I trece, bas me zanima kako to mislis da se okrenemo sami sa sebi? Pa imali smo prilike, ali nismo uspeli. No opet se vracamo na pocetak. I recimo da smo sposobni da izgradimo nesto sa nasim firmama(a nismo) opet nam treba pomoc tih, kako bi ti rekao, (kvazi)institucija.

Obrni okreni, mi samo mozemo da radimo za NEKOGA. Uostalo tako je i bolje, jer od 1908 smo pokazali nebrojeno puno puta nase "sposobnosti". Ali smo naravno prvaci sveta u pljuvanju drugih i nikad nam nista nije odgovaralo, a nasa zelja da sedimo na dve, tri stolice nam je dala danasnji rezultat sveka ovoga, a kulminiralo 1999.

A to da li je cena uredu ili ne, nisam siguran da mogu da dam komentar, posto nisam strucnjak za beton, celik i asfalt. Ima ovaj forum jako puno strucnjaka, mozda oni mogu nesto reci.
 
Još samo malo

slika0915.jpg


edit - na Čukaričkoj strani su izliveni stubovi za :fijasko: , ali na NBG strani, koliko primetih, nema ni jednog.

A ovo je ispust pored rampe, namenjen za pešačku i biciklističku stazu koja prolazi ispod mosta, kako bi se zaobišla rampa koja se spušta u Radničku. Levo se vidi zgrada VK Crvena Zvezda a u samom zimovniku je onaj brod za istakanje goriva sa barži u NISovo skladište

slika0918.jpg


Pre odprilike mesec dana sam slikao taj ispust sa druge obale zimovnika

slika0829.jpg
 
LUCAS":1rg66qht je napisao(la):
laki72":1rg66qht je napisao(la):
Svako prekoracenje cene vece od 10% je cist bezobrazluk.
Svakoj firmi koja se tako ponasa bih pokazao pravac Hrgos ili Batrovci.
Ova zemlja bi morala pod hitno da se okane EBRD-a, MMF-a i slicnih kvaziinstitucija
i da se okrene sebi.
Tenderski uslovi su takvi kakvi su jer to uslovljavaju strani finansijeri bankari.
Zamislite koji bi skandal ispao da je neka nasa firma dobila posao pa tako uradila :rolleyes:
Postavljas pitanje i odgovaras u isto vreme! Kako to mislis da se okanemo EBRD-a i MMF-a, a u isto vreme nam je ekonomija na dnu i jos smo preko svega toga i korumpirani ? Drugo, obe te institucije ne mogu biti (kvazi)instutucije jer su koriscene od strane celog sveta, proveri. Mene bas briga da ih branim, ali je tako. I na kraju, ako nisi znao, onaj ko ima, uvek ce ucenjivati, bar kad je Srbija u pitanju ali to je nasa druga nesposobnost jer ta ista korumpiranost bas tu, dolazi do izrazaja. I trece, bas me zanima kako to mislis da se okrenemo sami sa sebi? Pa imali smo prilike, ali nismo uspeli. No opet se vracamo na pocetak. I recimo da smo sposobni da izgradimo nesto sa nasim firmama(a nismo) opet nam treba pomoc tih, kako bi ti rekao, (kvazi)institucija.

Obrni okreni, mi samo mozemo da radimo za NEKOGA. Uostalo tako je i bolje, jer od 1908 smo pokazali nebrojeno puno puta nase "sposobnosti". Ali smo naravno prvaci sveta u pljuvanju drugih i nikad nam nista nije odgovaralo, a nasa zelja da sedimo na dve, tri stolice nam je dala danasnji rezultat sveka ovoga, a kulminiralo 1999.

A to da li je cena uredu ili ne, nisam siguran da mogu da dam komentar, posto nisam strucnjak za beton, celik i asfalt. Ima ovaj forum jako puno strucnjaka, mozda oni mogu nesto reci.

Ниједну глупост на свету нису Срби измислили. А многе су прихватили, то је истина.
Рецимо, пљување по себи као облик разочарења и озлојеђености.

У струци у којој ја радим, не радимо за другога већ за себе. И имамо врхунске резултате.
Зато, без уопштавања, молим.
 
beaver":3bn1okov je napisao(la):
LUCAS":3bn1okov je napisao(la):
laki72":3bn1okov je napisao(la):
Svako prekoracenje cene vece od 10% je cist bezobrazluk.
Svakoj firmi koja se tako ponasa bih pokazao pravac Hrgos ili Batrovci.
Ova zemlja bi morala pod hitno da se okane EBRD-a, MMF-a i slicnih kvaziinstitucija
i da se okrene sebi.
Tenderski uslovi su takvi kakvi su jer to uslovljavaju strani finansijeri bankari.
Zamislite koji bi skandal ispao da je neka nasa firma dobila posao pa tako uradila :rolleyes:
Postavljas pitanje i odgovaras u isto vreme! Kako to mislis da se okanemo EBRD-a i MMF-a, a u isto vreme nam je ekonomija na dnu i jos smo preko svega toga i korumpirani ? Drugo, obe te institucije ne mogu biti (kvazi)instutucije jer su koriscene od strane celog sveta, proveri. Mene bas briga da ih branim, ali je tako. I na kraju, ako nisi znao, onaj ko ima, uvek ce ucenjivati, bar kad je Srbija u pitanju ali to je nasa druga nesposobnost jer ta ista korumpiranost bas tu, dolazi do izrazaja. I trece, bas me zanima kako to mislis da se okrenemo sami sa sebi? Pa imali smo prilike, ali nismo uspeli. No opet se vracamo na pocetak. I recimo da smo sposobni da izgradimo nesto sa nasim firmama(a nismo) opet nam treba pomoc tih, kako bi ti rekao, (kvazi)institucija.

Obrni okreni, mi samo mozemo da radimo za NEKOGA. Uostalo tako je i bolje, jer od 1908 smo pokazali nebrojeno puno puta nase "sposobnosti". Ali smo naravno prvaci sveta u pljuvanju drugih i nikad nam nista nije odgovaralo, a nasa zelja da sedimo na dve, tri stolice nam je dala danasnji rezultat sveka ovoga, a kulminiralo 1999.

A to da li je cena uredu ili ne, nisam siguran da mogu da dam komentar, posto nisam strucnjak za beton, celik i asfalt. Ima ovaj forum jako puno strucnjaka, mozda oni mogu nesto reci.

Ниједну глупост на свету нису Срби измислили. А многе су прихватили, то је истина.
Рецимо, пљување по себи као облик разочарења и озлојеђености.

У струци у којој ја радим, не радимо за другога већ за себе. И имамо врхунске резултате.
Зато, без уопштавања, молим.
To da Srbi nisu izmislili nijednu glupost, ne bih se slozio, bas to, recimo pljuvanje po sebi i ozlojedjenost je jedna, a za nas je upecatljiva glupost.

Naravno, ne treba generalizovati, nikako, jer cinjenica je da smo jedan vredan i castan narod. Problem kod nas je sto ne trpimo autoritet nikako te sa tim i nastaju problemi, zavist a i cinizam raste, itd. Ah da, svako radi za sebe, naravno, zasto bi radio za drugog?

A sto se rezulltata tice?! Pa matamatika je egzaktna nauka te brojke ne lazu, te rezultate mozes pripisati samo sebi ako ih imas. Ovim zelim reci, da nisu sve nase firme lose i da nisu svi hajduci i fukare, ali to je jako mali broj u odnosu na ono zasta se hvalimo. :vops:
 
Ово кад се заврши са обе стране ће бити фантастично. Како се спајају и уклапају. Велика слагалица. Фантастичне слике су настале током изградње моста и приступних саобраћајница.
 
U četvrtak sam prolazio pored Buvljaka i uvekliko rade na pripremama terena za izgradnju bulevara. Iza Buvljaka se postavljaju šipovi a iza parkinga se bageri igraju sa zemljom :D
 
Na slikama se lepo vidi da je razdelni prostor između kolovoza i koridora za šinski sistem lepo širok (skoro kao trotoar sa strane), što i mora jer se posle, na samom mostu, u taj deo učvršćuju kablovi. Čini mi se da tu širinu nisu morali očuvati i na delu koji nije glavna konstrukcija mosta, ali sad kad je već ostala tu, bilo bi divno kad bi se setili i taj razdelni prostor ozelenili. Nek provuku cevi za zalivanje "kap-po-kap" i puste malo trave ili neku živicu da tu izraste. Ovo im je jedina prilika (svi ostali mostovi nemaju nikakav prazan, nekoristan prostor) da malo postignu i neki lep efekat lakim zelenilom.
 
Vrh