Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

tzoran":2npp26jo je napisao(la):
spatiotecte":2npp26jo je napisao(la):
tzoran":2npp26jo je napisao(la):
Valjalo bi da se ovaj čunak jednoga dana skine i napravi jedan lep vidikovac sa rotirajućim restoranom...

E moj Suljo...
Kaži Mujo.... jarane..... kako je u Francuskoj ?

E moj Suljo, da znas da nije lose u Francuskoj, bolje nego u Bosni. :p
 
spatiotecte":149fqzk2 je napisao(la):
tzoran":149fqzk2 je napisao(la):
spatiotecte":149fqzk2 je napisao(la):
Kaži Mujo.... jarane..... kako je u Francuskoj ?

E moj Suljo, da znas da nije lose u Francuskoj, bolje nego u Bosni. :p
Dobro Mujo, kako Fata,kako deca, nego sedi ti tamo i čisti francuske pruge u vagone a nas ovde u Beogradu pusti da lupamo glavu sa mostom i ostalim preko Drine
 
Vrh (Beograda) brate!


Most na Adi dostigao predviđenu visinu od 200 metara - najviša tačka u glavnom gradu, odnosno vrh pilona je postavljen.
v217156p0.jpg

Četiri meseca pre najavljenog puštanja u rad most na Adi dobio je jedan od svojih najatraktivnih elemenata - čelični vrh pilona.

Špic nosećeg stuba novog beogradskog mosta je uspešno postavljen, a gradilište posle nekoliko godina napušta najveći kran koji je ikada bio u glavnom gradu Srbije.

Postavljanjem vrha pilona sam most postao je vidljiv i noću mnogih delova grada, jer se sada na njemu nalazi i crvena lampica koja treperi i upozorava avione na svoju visinu.

mondo

link ka foto galeriji http://www.mondo.rs/tg5309/Foto/Vesti/Vrh_glavnog_grada.html

view_photo.php

view_photo.php
 
Sreća pa si od skoro na forumu pa nisi mnogo naslušao postova mrzoštrumfa
 
tzoran":12a0g1dr je napisao(la):
spatiotecte":12a0g1dr je napisao(la):
tzoran":12a0g1dr je napisao(la):
Kaži Mujo.... jarane..... kako je u Francuskoj ?

E moj Suljo, da znas da nije lose u Francuskoj, bolje nego u Bosni. :p
Dobro Mujo, kako Fata,kako deca, nego sedi ti tamo i čisti francuske pruge u vagone a nas ovde u Beogradu pusti da lupamo glavu sa mostom i ostalim preko Drine

Pa Suljo vidi ovako, fata i dijeca su dobro, morao sam ih dovijest odje malo da idu na visoke skole, a sto se tice pruga i vagona ja ih samo vidim kad putujem TGV-om do Azurne obale leti.
Mora da si ti pomijesao sa tvojim rodjakom Hasanom koji me zamolio da mu posaljem garantno pismo kako bi se zaposlio na zeljeznici (cisti pruge i vagone tacno)
A nemoj lupat glavom Suljo molim te, bice posla i za tebe ako hoces. ;)
 
Jel još nekome ova slika sa monda ličin na Kartografovu sa prošle strane?
 
Sto se tice rotirajucih restorana, pa na neka naprave neku zestoku vertikalu od hotela blizu Sava centra sa novobeogradske strane. Pa rotirajuci restoran na vrhu. Em jos sa pogledom na ovaj prekrasni (OK, mozda je i preskup :/ ali JG sta da mu sad radimo) most. A i da mozes da se zavalis i uzivas u picencetu na jednoj prostranoj komfornoj lokaciji. Vrh pilona je u sustini glupo mesto za restoran, moje skromno misljenje.
 
Johnny izbrisan ti je drugi post zaredom.Nisi novi clan i vise ti se ne prasta da pises vise postova za redom na ovako aktivnoj temi :)

I meni izgleda kao kartografova,znace on to najbolje.
 
Danas mi je bilo malo dosadno, uzeo sam fotoaparat u ruke te sam krenuo setanje pored mosta preko ade i pored buduce petlje radnicka.

Buduci izlaz sa mosta, trenutno se betonira prilaz koji je do sada bio ispunjen tucanikom. Zajedno se radi i direktan izlaz sa mosta i buduci izlaz sa petlje radnicka
img1899.jpg

img1904.jpg

img1908.jpg


Ispod mosta nastavlja se sa uklanjanjem pomocne konstrukcije

img1911.jpg

img1913.jpg

img1923.jpg


Vrh mosta iz nekoliko uglova i polozaja :)

img1902.jpg

img1919.jpg

img1925.jpg

img1927.jpg

img1930.jpg

img1934.jpg

img1955.jpg


Pristupna rampa ka mostu

img1912.jpg

img1922.jpg

img1924.jpg

img1938.jpg

img1939.jpg

img1940.jpg


Ograda mosta
img1931.jpg


I jos par fotki mosta :D

img1935.jpg

img1943.jpg

img1950.jpg

img1954.jpg

img1967.jpg

img1987.jpg

img2013.jpg

img2019.jpg


Uskoro cu postaviti i snimke mosta
 
A jel zna neko. Kako ce skinuti ove "drzace" na koje se oslanjao kran?
Posto vidim da se vec spustio ispod ovog najvisheg?

Ovo uokvireno zutim.
v217156p01.jpg
 
Evo kako na danasnji dan izgleda petlja radnicka.

img1920.jpg





Vec uveliko se pravi i kruzni tok koji ce se nalaziti jedan nivo ispod glavnog kolovoza

img1969.jpg

img1973.jpg

img1974.jpg




img1982.jpg

img1983.jpg

img1985.jpg




img1998.jpg

img2000.jpg

img2002.jpg

img2005.jpg

img2006.jpg

img2008.jpg

img2009.jpg

img2010.jpg

img2011.jpg

img2012.jpg

img2014.jpg

img2015.jpg

img2020.jpg

img2022.jpg

img2024.jpg

img2028.jpg

img2030.jpg

img2032.jpg

img2033.jpg
 
Po svemu sudeći, ulazna rampa na most iz smera Sajma će odudarati od svih ostalih. Naime, ne samo da će gornja konstrukcija biti od prefabrikovanih betonskih elemenata, već će i grede između nosećih stubova, na koje će se ovi elementi slagati biti od čelika. Ako su već morali da improvizuju zbog prelaska preko šina, čini mi se da su mogli da izaberu bolje rešenje.
 
Pa da li je neko stvarno ozbiljan kada spominje restoran na vrhu pilona? Ne bih bio za tu opciju čak i kada bi to tehnički i bilo izvodivo, a nije. Bilo kakav objekat na vrhu bi u potpunosti narušio izgled mosta.
Super je ideja da imamo u samom gradu toranj i na vrhu vidikovac i restoran, ali ne na ovom mostu molim lepo!
Ne znam da li se sećate priče o novom tornju u samom gradu, i to u Prokopu. Neko vreme se pričalo o tome. Bilo je govora da bi Rusi nešto finansirali (pre priče o ruskom kreditu za završetak Prokopa). Logično je da tornjevi koji mogu turistički da se valorizuju postoje u samom gradu, a ne van grada. Po tome je Avalski toranj malo promašaj. Svi svetski poznati tornjevi su u samom gradu. Pronašao sam tekst u kome se govori o novom tornju, pa vam kopiram deo koji se na to odnosi i prenosim fotografiju koja već postoji negde na Beobuildu. Voleo bih da se u samom gradu jednog dana napravi neki sličan toranj.

"TORANJ KOD "PROKOPA"
U VREME kada je na čelu gradske vlasti bio Spasoje Krunić, pre nego što se i slutilo da će čelični Avalski kolos postati gomila šuta, CIP je novi telekomunikacioni toranj već "posadio" usred grada - kod železničke stanice "Prokop". Toranj bi bio visok 215 metara, apsolutna kota vrha bila bi 300 metara. Sedam nivoa gondole tornja smestili bi se restoran, saobraćajna policija i telekomunikacioni uređaji. Ne zna se da li se odustalo od ovog projekta ili će on jednom ipak ugledati svetlo dana.

Tekst prenešen sa:
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:157269-Tinja-nada-u-vaskrs-lepotice

080911-Prokop-VS-01.jpg
 
ово је на месту БИП-а? по мени, боље је да неко узме а реконструише летећи тањир на врху Генекса и врати га у првобитну функцију (ротирајући ресторан)
 
Ja sam za ovaj toranj kod prokopa+kuca cveca.Aktivirao bi se bas taj kraj turisticki :kk:

Blagoje,zasto nisu i nju odradili betonom?
 
vucko":30sbwz5d je napisao(la):
Blagoje,zasto nisu i nju odradili betonom?

To bih i ja voleo da znam. Mišljenja sam da su tehnički to mogli da odrade. Ovako ćemo imati mešavinu stilova gradnje koja će neodoljivo podsećati na krpljenje. Tobogan će nastaviti da postoji kroz svoju reinkarnaciju.
 
Kako su me smorili na kraju sa ovim tupim vrhom od pilona, ali ajde, šta je tu je, naviknuću se.
 
To će biti neka vrsta omaža starom toboganu koji je itekako odslužio svoje i nad kojim će uskoro biti izvršena eutanazija. Nedostajaće mi taj krš, nekako je imao svoj personality, čak je i asfalt postavljao kako je on to hteo :laugh:
 
Aaaa neće valjda, pa danas je tek 8.9. :



Uf dobro je, iskobeljao se iz paukove mreže :p :

 
Vrh