Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ronche":14af92p9 je napisao(la):
Ne razumem šta više mrse sa tim vrhom...ovaj prvi deo bleji tamo još od kad...jutros neki radnik 2 sata nešto mrsio oko njega i to je to. Nek' ga dižu već jednom :D

Ja mislim da namerno pod***ju :D :D :D

Inace, verujem da ce na toj razdaljini za oko kontrast beton-spic nece predstavljati neki problem. Mozda iz blizine, lastama i rodama koje prolecu pored, ali ne verujem da ce sa Kalemegdana, Gazele, i iz blokova da se i primeti... kao i to koliko je spicast sam spic ;)
 
Glede ukrasnog vrha:

do sada je na svim crtežima, prikazima, renderima, kao i na ovoj maketi, vrh prikazan baš kao špic - kupa, a ne kao neka zarubljena kupa.
 
Metalni vrh pilona je zakačen za dizalicu i odignut od podloge ( za svoju visinu ).
Tako visi već neko vreme.

Kako trenutno izgleda počele su pripreme za postavljanje prvog segmenta metalnog vrha.



Edit

Nakon kraćeg vremena na nekoliko metara iznad mosta metalni vrh je ponovo spušten na most.
U međuvremenu je dizalica podizala i spuštala radnike koji su se šetali po betonskom vrhu pilona.

Moguće je da će se podizanje desiti tokom današnjeg dana
 
A da ne cekaju da dodje neki glavonja da se slika pa zato toliko otezu?
 
Danas od podizanja nije bilo ništa.
Očigledno su bile samo probe.
 
Матеја Бељан":3bq3roqo je napisao(la):
Pa juče sam video da je bio podignut prvi deo vrha i već bolje izgleda



Juče je bio uspravljen na konstrukciji mosta ali danas je dizalicom podignut i visio je u vazduhu.
 
Ma loše sam ja video, danas sam prošao izbliza:) Ma polako, doći će kapica, samo da se petlje urade u rokovima. Kad počinje gradnja saobraćajnice do Tošinog bunara?
 
2012te a zavrsice je krajem 2013te...Mozda i prosire tosin bunar do tada :p
 
Oko 7:40 kada sam kretao na posao nije ni bio zakacen za dizalicu ...... ako su vec uspeli da ga montiraju onda svaka cast ....
 
Izvinjiavam se, sada je proradio savabridge. Vrh i dalje stoji na mostu - nije podignut!
 
roger ja kad sam pogledao bio je na vrhu skroz....
 
Znači, misteriozna sudbina 1. elementa vrha mosta još nije rasvetljena... Treba poslati nekog da ode lično tamo, pa da nas izveštava, ako kamere lažu - oči ne lažu... Inače kako ćemo moći da zaspimo večeras? :kafa:

MysteryShopper-main_Full.jpg
 
sto ste dosadni sa tim vrhom :)
valjda je vazniji sam most i pristupne saobracajnice
 
Uveliko niču stubovi oko Jurija Gagarina.

Juče sam video jedan pored pumpe, na suprotoj strani ulice, gledano od mosta.

Još jednom moram da kažem da je proširenje Jurija Gagarina urađeno u pravom trenutku.
Ulica je sada dovoljno široka da saobraćaj može da se odvija u oba smera dok se izvode radovi na nadvožnjacima. Biće suženje mesec-dva, ali to je OK.
 
Reljo,a sta se nalazi na mestu gde betonirase ka nasipu tamo iza benzinske pumpe?
 
Ne znam na koje mesto misliš, ali se nisam vrzmao tuda, pa neznam ni šta se tamo nalazi, gde god to bilo :D
 
Kad ides bg vozom kad si paralelno pumpi na nasipu.

Tu betonirase zemlju ovi iz primorja prosle nedelje.NA to mesto mislim :)
 
operic":1rxdjsfn je napisao(la):
sto ste dosadni sa tim vrhom :)
valjda je vazniji sam most i pristupne saobracajnice
vrh je deo mosta a bez njega pilon deluje i nekako kuso....
a da ga odugovlače sa montažom to je tačno.... pa posle poveri posao domaćoj firmi.
 
Vrh