Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Veliki Vracar":grqq4bw5 je napisao(la):
a kad su ga dobro izmorili, veliki mu zavrne kragnu i "polomi ga ko šibicu" :p : (posmatrati u nizu kao filmić)
Има ли шанси ко зна да одради анимацију? :)
BOKI SMOKI":grqq4bw5 je napisao(la):
Odugovlace sa zadnjim segmentom.Pre je trebalo da prodje 15 dana, a sada je to bogami oko 20 dana ako se ne varam? A mislim da je jedini razlog pristupne saobracajnice koje ce se dovrsiti za gradjane 8 avgusta, da mogu da se popnu na most. Lepse bi se osecao da su ga danas podigli, jer mi je danas rodjendan.
Срећан рођкиш, Боки! :cool:
 
Simba":1osq45jr je napisao(la):
Opet pitanje za Blagoja ili nekog drugog. A na čemu se drži segment M21? On se nalazi između M20 koga drže sajle i T2 koji je prikačen za bočni raspon kao što je Blagoje objasnio. Na kom k... će da stoji na kraju M21, odnosno šta njega drži? :)

Da,zavarice ga kao i ostale a i bice u sendvicu jer on drzi deo koji je obesen i ovaj betonski koji je na stubovima.Dakle ko u stegi da je zauvek :)

Srecan rodjendan boki!!!
 
vucko":dh668t49 je napisao(la):
A meni je zao ovog zadnjeg elementa,smorio se jadan na barzi :(
Чека да БоТа нађе времена у нотесу.

Боки, срећан рођ!
 
@Arnorian,Neće... oslikaće "Jelen pivo" :)
Srećan rođendan Boki! :vops:
 
Niko nije primetio da još juče opet podigoše M21 na njegovo mesto!
Pa to znači da su političarima ostavili samo naguravanje od 15cm..
Au oće li ih to zadovoljiti?! :p
 
Ha, u pravu si ali tu bi već trebalo i iskustvo naših novih turskih "prijatelja"... :lol:
(najviše su trenirali taj sport upravo na ovim prostorima...)

Hm, a ko zna možda je ovakav pilon upravo spomenik jedinoj napravi kojom dahije uspeše posle tolko vekova na jeziv način da nam probude nacionalnu svest (tj. da je potisnu iz d... u g...) Traži se nova naprava (nešto sofisticiranija... :p )
 
Ovi ga digoše! Sad gledam kroz prozor! Gotovo ljudi! Jos samo Djiki i Tadić da 'nagururaju' tih par cm. Sada je već moguće preći sa jedne na drugu stranu. A ne bi me čudilo da u ponedeljak opet malo spuste 21. Pa ga teatralno dignu. Mislim elita bi se smorila da gleda kako se diže sa zemlje. A pristupna na NBGD nema šanse da bude gotova do sledećeg vikenda kad planiraju da puste narod. Moraće preko improvizovanog privremenog stepeništa.
I kran je dignut, ali ne mogu tačno da procenim koliko. Rekao bih oko 10 - 15 metara.
 
I?
Da li je poslednji segment zavaren za glavni raspon ili i dalje visi na kranu?
Da li je vreme za "update"?


edit: Srećan rođendan Bokiju želi društvo sa Beobulda uz pesmu


[video]http://www.youtube.com/watch?v=klx7tOuRZNs[/video]

kakav je izbor na YT mogao si da dobijes Acu Lukasa, Šako (Šaka, Šakoa?) Polumentu, Draganu, Mitra, N.B. Baju....Huleta (?!) :D
 
Veliki Vracar wrote: ,,. . . . političarima ostavili samo naguravanje od 15cm... . . ,,

+1 :laugh: :lool: :laugh:



djakovac wrote ; ,, . . . .I kran je dignut, ali ne mogu tačno da procenim koliko. Rekao bih oko 10 - 15 metara.. . .
pretpistavljam da je prema potrebi visini prvog dela ,,šiljka,, , a ne punu visinu odjednom
(verovatno je i bezbednije za kran, da ima neku dodornu tačku kao oslonac ) :rolleyes:

Edit
Boki srecan rođendan :)
 
Ja sam most malo poslatrao iz vazduha, pa evo vam slike :) inace slikano pre 2 dana
image416.jpg

Izvinjavam se malo je prljavo staklo bilo, ali se u svakom slucaju vidi udaljenost linije sletanja aviona i pilona
p.s Boki mogli smo zajedno da proslavimo rodjendan :D
 
Veliki Vracar":39wzytib je napisao(la):
Niko nije primetio da još juče opet podigoše M21 na njegovo mesto!
Pa to znači da su političarima ostavili samo naguravanje od 15cm..
Au oće li ih to zadovoljiti?! :p

Zasluzili su bar 20 cm, a da Mrkonjic ima bilo sta sa ovim, i 25-30 cm.
 
milanche":1j4mk9ji je napisao(la):
Ja sam most malo poslatrao iz vazduha, pa evo vam slike :) inace slikano pre 2 dana
image416.jpg

Izvinjavam se malo je prljavo staklo bilo, ali se u svakom slucaju vidi udaljenost linije sletanja aviona i pilona
p.s Boki mogli smo zajedno da proslavimo rodjendan :D

Nikada mi nece biti jasno da li je zapravo dozvoljeno ukljuciti elektronsku kameru i snimati pri sletanju i uzletanju. Znam da mobilni ne dolaze u obzir a da klasicni aparat nije nikakav problem, ali j.g. ko ga sad koristi? Elektronska kamerica je negde izmedju...

Sto se linije sletanja aviona tice, mislim da ona malo zavisi i od vetra, ja svaki put drugacije sletim u Beograd.
 
djakovac":1i0jdhyp je napisao(la):
Ovi ga digoše! Sad gledam kroz prozor! Gotovo ljudi! Jos samo Djiki i Tadić da 'nagururaju' tih par cm. Sada je već moguće preći sa jedne na drugu stranu. A ne bi me čudilo da u ponedeljak opet malo spuste 21. Pa ga teatralno dignu. Mislim elita bi se smorila da gleda kako se diže sa zemlje. A pristupna na NBGD nema šanse da bude gotova do sledećeg vikenda kad planiraju da puste narod. Moraće preko improvizovanog privremenog stepeništa.
I kran je dignut, ali ne mogu tačno da procenim koliko. Rekao bih oko 10 - 15 metara.

Pa nije valjda da jos uvek planiraju "desavanje naroda" na gradilistu?! Budi Bog s nama. Cirkus.
 
JohnyBgood":2gb5j3ip je napisao(la):
Nikada mi nece biti jasno da li je zapravo dozvoljeno ukljuciti elektronsku kameru i snimati pri sletanju i uzletanju. Znam da mobilni ne dolaze u obzir a da klasicni aparat nije nikakav problem, ali j.g. ko ga sad koristi? Elektronska kamerica je negde izmedju...

Sto se linije sletanja aviona tice, mislim da ona malo zavisi i od vetra, ja svaki put drugacije sletim u Beograd.


mozes kameru i sve druge uredjaje koji ne emituju nikakve signale, mozes da snimas i telefonom kada ga prebacis u "airplane mode" koji mu samo iskljuci gsm radio, wifi i sve drugo sto "zraci" :p
 
dr strangelove":1ylchs6m je napisao(la):
JohnyBgood":1ylchs6m je napisao(la):
Nikada mi nece biti jasno da li je zapravo dozvoljeno ukljuciti elektronsku kameru i snimati pri sletanju i uzletanju. Znam da mobilni ne dolaze u obzir a da klasicni aparat nije nikakav problem, ali j.g. ko ga sad koristi? Elektronska kamerica je negde izmedju...

Sto se linije sletanja aviona tice, mislim da ona malo zavisi i od vetra, ja svaki put drugacije sletim u Beograd.


mozes kameru i sve druge uredjaje koji ne emituju nikakve signale, mozes da snimas i telefonom kada ga prebacis u "airplane mode" koji mu samo iskljuci gsm radio, wifi i sve drugo sto "zraci" :p

U principu ne sme da se koristi bilo kakva elektronska oprema u toku sletanja i poletanja, pa ni kamera. Airplane mode na telefonu može da se koristi u toku leta, ali opet ne u toku sletanja i poletanja. Ja uvek snimam sletanja i poletanja zato što nema ko da me opomene jer su tada sve stjuardese na svojim mestima ;)
 
Danas sam se vozio bajsom pa nisam na žalost imao pri sebi kameru, nego samo mobilni telefon. Nisam mogao nešto mnogo da zumiram i kvalitet fotki nije baš neki, ali može da se vidi kako sada izgleda most. Ono što sam video je da M21 i dalje samo visi, ali je tako namešten da je u ravni sa T2 i da će izgleda prvo tamo da vare. Glavni raspon po sadašnjoj situaciji moraju i dalje da malo zategnu da bi sve bilo u ravni. M20 je primetno niži od sadašnje visine M21. Razmak se čini nešto malo veći od 15 cm, i taj razmak je između M20 i M21. Kada sam prelazio Adu čamcem, više se ne vidi nikakva šupljina, nego most izgleda kao da je spojen. Ako se ne varam, ove fotke su prve sa skoro čitavim mostom ;)

photo0131c.jpg

photo0132q.jpg

photo0140t.jpg

photo0141l.jpg

photo0143q.jpg

photo0145t.jpg

photo0146zm.jpg

photo0147y.jpg

photo0148y.jpg
 
dr strangelove":1y2js1dn je napisao(la):
JohnyBgood":1y2js1dn je napisao(la):
Nikada mi nece biti jasno da li je zapravo dozvoljeno ukljuciti elektronsku kameru i snimati pri sletanju i uzletanju. Znam da mobilni ne dolaze u obzir a da klasicni aparat nije nikakav problem, ali j.g. ko ga sad koristi? Elektronska kamerica je negde izmedju...

Sto se linije sletanja aviona tice, mislim da ona malo zavisi i od vetra, ja svaki put drugacije sletim u Beograd.


mozes kameru i sve druge uredjaje koji ne emituju nikakve signale, mozes da snimas i telefonom kada ga prebacis u "airplane mode" koji mu samo iskljuci gsm radio, wifi i sve drugo sto "zraci" :p

Tacno tako. Nece se nista dogoditi opremi u avionu, ali javlja se problem pri sletanju i poletanju jer se koriste navigaciona sredstva u okolini runway-a, a koja uglavnom rade na 108-118 MHz (dakle pocinje vec posle signala koji se koriste za komercijalne radio stanice). Samim tim, ukoliko telefon emituje neke signale na tim frekvencama, moze doci do loseg citanja signala navigacionih sredstava i izmene putanje leta. Naravno, ovo moze da se dogodi u 1/1.000.000 slucajeva, ako ne i redje, ali telefon moze da ostane u airplane modu bez ikakvih problema.
 
To sa nekakvim "safe mode"-om i mobilnim totalno zaboravite ako budete isli u Ameriku. Ovde eksplicitno traze da iskljucite SVE i uopste se ne zaje*******avaju. I stalno citam vesti da okrecu avione da slete nazad i predaju policiji bilo koga ko samo popreko pogleda stjuardese ili ne-daj-Boze krene da se raspravlja ili odbije da nesto iskljuci...

Inace ja sam jednom prilikom na putu za Skandinaviju sa SASom eksplicitno pitao da li mogu da slikam kamerom pri uzletanju i rekli su mi da ne moze, tako da se nisam zezao. Zato sam i pitao u vezi ove slike gore.
 
Imam jedno pitanje u vezi promene dužine mosta sa temperaturom. Na Brankovom mostu se na onim češljevima jasno vidi razlika u dužini mosta zimi i leti. Da li je ovde predviđen takav mehanizam korekcije dužine ili će se most jednostavno malo jače ili slabije uvijati kako se temperatura bude menjala, jer je ionako sav uvijen, savitljiv i fleksibilan?
 
Pa bilo bi logično da se čelični deo (glavni raspon) širi i skuplja (naravno govorimo o minijaturnim promenama), pogotovo što se leti taj čelik usijava (može da dostigne čak +60).
Idem sad da usnim most, poslednji put ovakvog u izgradnji konstrukcije.
 
Vodite računa o šiljku. Čim ga neko primeti, odma da javi! Bilo bi dobro ako ima neki insajder iz Pančeva pa da nam javi kada šiljak krene. :)
 
Vrh