Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

djakovac":ys0pp25h je napisao(la):
Da li neko ima neke planove koji pokazuje kako će se biciklistička staza kretati preko novog mosta i da li će se povezati na postojeću biciklističku infrastrukturu koja postoji sa obe strane (kod brodogradilišta na NBG i kod tobogona, preko puta NIS-a). Da li će postojati još neka traka koja će se kretati umpom, da li će povezati biciklističkom stazom topčiderski park preko petlje radnička?(što bi po meni bio pun pogodak)

Igor je svojevremeno postavio neki plan sa "koridorima"

Iz Jurija Gagarina uključenje na most je relativno jednostavno.
Ono što ne znamo, kako će staza koja produžava ka Milentija i Vladimira Popovića proći ispod ulivne rampe mosta?
 
Sobzirom na cinjenice, da ce tek 2030 biti koriscena 1/3 mosta, i da nece u mnogome rasteretiti saobracaj, ja se ne bi bunio ako bi most bio otvoren za saobracaj tek 2013 kad se sve petlje zavrsavaju. Onda bi se poklopilo i sa mostom Zemun-Borca, pa bi utisak kod prosecnog gradjanina bio veci.Da sam ja na vlasti, tako bi uradio.
 
Boki ne pratis.Most borca zemun ce tek 2014 biti gotov i to krajem godine...
 
Logicno, kad kasne sa pocetkom izgradnje. Zaboravih za to. Pratim ja samo mi pamcenje slabija strana, za neke stvari, ne za sve.
 
2012":2p06owlo je napisao(la):
A hoće li pozvati predstavnike Beobuild Alijanse?.. :kafa:

Bicemo prisutni naravno ;) Mozemo ocekivati fin foto report uz nadam se lepo vreme sledece nedelje.
 
"Čekajući Tadićoa" ... danas popodne i nadalje do 8.8. drama u Savskom amfiteatru :lol: :



 
U očekivanju "šiljkoa" ( :kk: za Njileta):



Skinute skele, elegancija u prvom planu, još samo fali tačka na i ... :







 
Veliki Vracar":2ab44obe je napisao(la):
U očekivanju "šiljka":
Ваљда "шиљкоа", да наставимо у истом стилу. :lol:
Veliki Vracar":2ab44obe je napisao(la):
Skinute skele, elegancija u prvom planu, još samo fali tačka na i ... :
А шта ако неко пише ћирилицом? Нека буде тачка на ј, онда су сви задовољни. :D

Наравно, плусеви се подразумевају. :kk:
 
Tadić "spaja" savske obale
Izvor: Beta
8760298664e3ac565e56a9668205872_640x360.jpg


Beograd -- Dve strane mosta preko Save kod Ade Ciganlije, čukarička i novobeogradska, biće spojene u ponedeljak, 8. avgusta, saopšteno je iz Gradske uprave.

Kako je navedeno, biće podignut poslednji segment čeličnog elementa glavnog raspona mosta, koji će spojiti dve strane.

Spajanju dve strane mosta prisustvovaće predsednik Srbije Boris Tadić i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

Dve obale Save biće spojene tako što će hidraulične mašine podići deo mosta koji se nalazi na Novom Beogradu i "odgurati ga" do glavnog raspona koji počinje na Čukarici, i visi nad Savom.

Gradnja mosta na Adi počela je u decembru 2008. godine. U vezi sa cenom mosta vlada kontroverza, pa se ona procenjuje na sumu od 120 miliona do 400 miliona evra.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=08&dd=04&nav_id=529914

images
 
Intenzivno se nastavlja uklanjanje Stounhendža i polako se pomalja elegantna struktura konstrukcije mosta:



Primenjuje se proverena kafanska taktika - jedan ščepa i drži, dok drugi bije iz sve snage u najslabiju tačku :lol: :







a kad su ga dobro izmorili, veliki mu zavrne kragnu i "polomi ga ko šibicu" :p : (posmatrati u nizu kao filmić)









 
Ovaj kran mora još gore, nema tu 25 metara od vrha betonskog dela do ruke krana, a treba sigurno još nekoliko metara od ruke krana to tačke gde može da se kači.
Ne znam kako će proći ova priča sa vrhom bez vrha, samo da sutradan ne osvanu naslovi u novinama tipa:
''Vrh najverovatnije otpao tokom transporta''
''Građani u neverici...''
''Predsednik BoTa razočaran''
''Đilas besan na projektante''
''Šok je preblaga reč...''
:p
 
@Veliki Vracar
uhvacene sličice sa retkim prizorom ,,uništavanja,, od strane graditelja
+1 :)
Da su ,,presekli,, stubove dosta niže
iteresuje me da li bi bilo moguce iskoristiti ih za nešto drugo na nekom drugom projektu
kao gotov element (stubovi za ogradu škole i sl )
Imam utisak da mnogo ima ,,rastura-restlova-otpada ,, koj se baca a mogao da se iskoristi, pa makar kao poklon.
 
Bravo Dovlisha!!! Bolje bi bilo da manje blejis na netu, nego da zavrsis onaj parking ispred svoje kuce :D
 
nostradamus":2cexzvpd je napisao(la):
Bravo Dovlisha!!! Bolje bi bilo da manje blejis na netu, nego da zavrsis onaj parking ispred svoje kuce :D

Ne valja kisa za sve gradjevinare, pa i nas sitne "priucene"...

Da ne idemo u "offtopic", da li se cini (da li zbog ugla fotografije) da je most sa jedne strane vise savijen nego sa druge?

img0789zb.jpg


Ovde izgleda odlicno:

july08.jpg


Jesu slikane sa suprotnih strana, ali i kada prolazim autobusom primecujem malu razliku... Kao da se betonski deo sa nbg strane dolazi pod malim uglom do glavnog raspona (i vertikalno-sto smo znali- i lateralno). Bice da se tripujem...
 
i meni se cini da si u pravu, ali nije to problem, kada se spoji i finalno zategnu sajle, bice to sve ok. :kk:
 
Odugovlace sa zadnjim segmentom.Pre je trebalo da prodje 15 dana, a sada je to bogami oko 20 dana ako se ne varam? A mislim da je jedini razlog pristupne saobracajnice koje ce se dovrsiti za gradjane 8 avgusta, da mogu da se popnu na most. Lepse bi se osecao da su ga danas podigli, jer mi je danas rodjendan.
 
vucko":13011ju6 je napisao(la):
A meni je zao ovog zadnjeg elementa,smorio se jadan na barzi :(
haha +1 za komentar
A Bokiju srećan rođendan :)

Opet pitanje za Blagoja ili nekog drugog. A na čemu se drži segment M21? On se nalazi između M20 koga drže sajle i T2 koji je prikačen za bočni raspon kao što je Blagoje objasnio. Na kom k... će da stoji na kraju M21, odnosno šta njega drži? :)
 
Simba":2gcdmcsm je napisao(la):
Opet pitanje za Blagoja ili nekog drugog. A na čemu se drži segment M21? On se nalazi između M20 koga drže sajle i T2 koji je prikačen za bočni raspon kao što je Blagoje objasnio. Na kom k... će da stoji na kraju M21, odnosno šta njega drži? :)

Zavareni spojevi.
 
Да ли се зна хоће ли скинути оне одвратне рекламе са пилона?
 
Pa bilo bi apsurdno da ostanu :D Nego, kada planiraju vrh da stave? Kad BoTa i Điki dođu na spajanje glavnog i bočnog raspona ili ranije, sad za vikend? :D Danas sam primetio da su malo podigli kran...doduše, gledao sam iz bul Nikole Tesle kog hotela Jugoslavija, pa mi se možda i učinilo :D
 
Vrh