Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Čini mi se da će taj semafor da i u dalekoj budućnosti kada budu probili tunel ka autokomandi pravi ogromne probleme.
 
Kažu danas bio veliki gužvanjac u gradu.
Uz pomoć Pantografove fore "triput desno, umesto jednom levo" i moje "preko preče naokolo bliže" putanje posle mosta, do Požeške sam sa NBG stigao bez zastoja u 17h.

Zastoj nastaje odmah posle skretanja za Adu, a kolona za skretanje na Adu se prostirala bar 50-ak metara pre izlazne rampe.

I tako ja vozim i setim se da neki govore kako su most i UMP i ovako nedovršeni nepotrebni...

Poslato sa telefona
 
Ja sam pre 2-3 dana tu čekao 15 minuta samo do prvog semafora kod Hipodroma, znači oko 200m (a posle dalje do i uz Drajzera još čekanja) i to oko 18:30, znači posle špica. Ne znam šta treba da se desi da gradska vlast nastavi da gradi UMP...
 
Tih 15 minuta rešavaš mojom putanjom. Umesto poslednjeg skretanja ka Banovom brdu, pa odatle prestrojavanja ka Rakovici, možeš da pratiš i smer za Rakovicu, mada sam tu video kolonu već negde kod onog restorana ispod.
 
Гужве у правцу ка Раковици/Дедињу су сад кренуле да се формирају и викендом. Вероватно су разлог томе радови на Бранковом мосту. Као бивши житељ Раковице који и даље често користи тај правац, не могу да дочекам да крене нешто да се ради и око овог правца. Да ли се ишта ново дешавало поводом тога, мада колико сам ја испратио тему, мислим да не?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479949#p479949:ndoa76kk je napisao(la):
SRBO » Sun Sep 24, 2017 10:46 am[/url]":ndoa76kk]да направи неко "календар" избора

Да лепо знамо кад ће да крену
Vest od danas je da ce gradski izbori biti 10. decembra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479863#p479863:uejp097m je napisao(la):
MonoManjana » 23 Sep 2017 06:56 pm[/url]":uejp097m]Гужве у правцу ка Раковици/Дедињу су сад кренуле да се формирају и викендом. Вероватно су разлог томе радови на Бранковом мосту. Као бивши житељ Раковице који и даље често користи тај правац, не могу да дочекам да крене нешто да се ради и око овог правца. Да ли се ишта ново дешавало поводом тога, мада колико сам ја испратио тему, мислим да не?

Стање ће се поправити кад заврше ово што сад раде, али, нажалост, треба имати у виду да нам следи рушење Старог савског моста и две-три године живота без њега - као и без линије БТ:воза, и дуже време без Кнеза Милоша... Ако дотле не буде направљена планирана веза Моста на Ади са Раковицом и Бањицом - а чини ми се да нема шансе да се то деси - мислим да некоме треба да висну јајца о пилон.
 
Ljudi moji, vikendom u po bela dana se dešava da od semafora na raskrpetlji do prvog skretanja u Topčider kolima putujem i po 10 minuta...
 
То је то. Антиталенти који одлучују нису схватили да ће отварањем још три траке приступних путева са друге стране то брзо постати други најоптерећенији мост, одмах после Газеле. Било би занимљиво да су данас бројали саобраћај, верујем да је 100.000 кола прешло преко Аде. А и без скупог тунела, булевар и веза са Бањицом преко Борске, практично, све решавају: минималан је број оних који сад иду Драјзеровом, да им тај нови правац не би одговарао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481488#p481488:bu8uvhge je napisao(la):
profa_chb » 29 minutes ago[/url]":bu8uvhge]Ljudi moji, vikendom u po bela dana se dešava da od semafora na raskrpetlji do prvog skretanja u Topčider kolima putujem i po 10 minuta...

Ja bih onda ako već procenim da ću toliko da čekam, skrenuo desno za BB, pa uz Kneza Višeslava i skrenuo u Košutnjak.

Više volim da se vozim, nego da čekam u koloni.

Sve u svemu, ispunjava se ovo što @Pantograf kaže
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481499#p481499:3txe5xge je napisao(la):
astrodule » Pet Sep 29, 2017 11:34 pm[/url]":3txe5xge]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481488#p481488:3txe5xge je napisao(la):
profa_chb » 29 minutes ago[/url]":3txe5xge]Ljudi moji, vikendom u po bela dana se dešava da od semafora na raskrpetlji do prvog skretanja u Topčider kolima putujem i po 10 minuta...

Ja bih onda ako već procenim da ću toliko da čekam, skrenuo desno za BB, pa uz Kneza Višeslava i skrenuo u Košutnjak.

Više volim da se vozim, nego da čekam u koloni.

Sve u svemu, ispunjava se ovo što @Pantograf kaže
Pa ja sam se s Brda i spustio :laugh: Ali počeću da idem kroz Košutnjak. Ionako je vikend pravo vreme za sport i rekreaciju (i sebe i :bg4: ).

Još jedan zanimljiv fenomen, u Kneza Višeslava je radnim danima oko 7:30 kolona skroz gore do prve krivine, svaki dan. Preko 90% vozila skreće desno ka raskrpetlji.
 
Нема ту вајде од улица 1+1, на булевар са једне стране мора да се одговори само - булеваром.
 
Ал плакј нема се пара и ја би одма наложио да се пола улица претвори у булевари ки на НБГ алчак и са свим екстремним мерама смањивања трошкома ће неће да могне осим ако не нађемо неку нафту нешто а да остане наше
 
U strmom delu Kneza Višeslava su gužve česte i zbog čestig radova na slivnicima koji su strane užasni. Stalno ih prijavljujem i često izlaze i popravljaju kompletno jedan po jedan. Kada se kompletno radi, onda je skoro cela traka zauzeta i zastoj je neminovan.
 
Živim tu iznad Šumarskog, i već mi je devojka dokazala ljubav tako što je prijavila solidnu rupu na uglu sa našom ulicom, u koju sam upadao svaki dan pri povratku s posla :)

Ali nisam siguran da su gužve zbog slivnika. Obično i nema gužve, u smislu da se čekića u koloni, sem kad raja ide na posao. Čak i u toj koloni ljudi u 90% slučajeva me prvi auto propusti da se uključim, ako ne, onda već drugi. To u Maksima Gorkog nikad nisam doživeo. Lep kraj, ali u špicu saobraćajno osakaćen, iako ima UMP.

Par primera - do Ostružnice do posla mi treba skoro podjednako vremena kao što mi je u isto vreme trebalo od Bloka 4 (Politehničke akademije)...
A vikendom do Galenike 20ak minuta ujutru. Oko pola 5 - 5 radnim danom, do YUBC-a 15ak minuta sa nalaženjem parkinga kod YUBC :)
 
Da, to sam i ja primetio (često idem na trčanje na Košutnjak kolima)

Mislim da znam na koju rupu misliš. Baš sam naleteo na nju kada sam pre neki dan pokušao da izbegnem gužvu, pa sam skrenuo u onu paralelnu kaldrmisanu ulicu sa namerom da idem do kraja njom pa levo, ali pošto sam tuda često išao biciklom, odlučih da skrenem u pretposlednju ulicu i tu me sačekala polusanirana rupa.

No zaista, već treći auto me pustio da se uključim.
 
Јел зна неко зашто Гугл мапе не ажурирају податке за Београд? Мало почиње да иде на живце...
 
Skini google earth tamo su svezije mape i vidi se deo UMP-a koji je nedavno zavrsen i pusten u saobracaj.
 
To važi za "satelite view", a mislim da se pitanje odnosi na "map view"

Džabe slike, ako UMP nije ucrtan od Tošinog bunara do buvljaka. Samim tim, ne može da se vidi "traffic", tj. gužva.
 
Vrh