Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400565#p400565:37fgzrgr je napisao(la):
Гага » 10 Aug 2016 10:05 pm[/url]":37fgzrgr]Ту "диверзију" у тунелима Липак и Железник су извели "скупљачи секундарних сировина" исти они који су "скупљали" и електро каблове, бакар, они који су "скупљали" катализаторе са аутомобила,....

A ti si vodio istragu i doveo do suda, pa tako autoratitivno tvrdiš? Ili si možda čak bio tužilac koji je obezbedio osuđujuću presudu u tom slučaju lifta?

Ukoliko nisi, već pričaš samo na osećaj i na "znamo mi dobro", ima za to ime (koje ti se verujem neće svideti i izazvaće "žestoku" repliku, ali samim tim neće biti manje tačno): rasizam.
 
To stoji ali onih par kilometara koji su ukradeni na mostu i kada su opustoseni tuneli ne deluju kao usputna kradja cigana vec organizovano kriminalno delo.
 
Jedna privatna građevinska firma iz Beograda, u kojoj radi troje mojih rođaka, uhvatila je nekoliko puta svoje montere u krađi kablova. Srbe, pravoslavne, bele puti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400624#p400624:rxgrtxd0 je napisao(la):
severian » 11 Авг 2016 12:09 pm[/url]":rxgrtxd0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400565#p400565:rxgrtxd0 je napisao(la):
Гага » 10 Aug 2016 10:05 pm[/url]":rxgrtxd0]Ту "диверзију" у тунелима Липак и Железник су извели "скупљачи секундарних сировина" исти они који су "скупљали" и електро каблове, бакар, они који су "скупљали" катализаторе са аутомобила,....

A ti si vodio istragu i doveo do suda, pa tako autoratitivno tvrdiš? Ili si možda čak bio tužilac koji je obezbedio osuđujuću presudu u tom slučaju lifta?

Ukoliko nisi, već pričaš samo na osećaj i na "znamo mi dobro", ima za to ime (koje ti se verujem neće svideti i izazvaće "žestoku" repliku, ali samim tim neće biti manje tačno): rasizam.
-Јесам
-Питај "свастику"
 
Да ли сам негде написао/споменуо цигане, не, само сам написао "скупљачи секундарних сировина", а то је мало шири појам. Под "скупљачима секундарних сировина" се подразумевају и они који су мало тамније пути, мало беље пути, па чак и мало жућкасте пути, а различитих вероисповести, различитих погледа на свет, различитих области-материјалних занимања скупљања сировина :wink:
 
Гага опет објаснио, плусићћћћ! :mrgreen:
Браво Гаго, а ови што воле да "морализирају" (моралишу, молеришу, малеришу.. :lol: ) а не читају постове већ виде сопствену подсвест па је се онда гнушају и саблажњују, нек се мало коригују, дотегну, утегну, подесе оптику... :sesir:
 
Da je most dobio upotrebnu dozvolu, da je predat na održavanje, da su liftovi pušteni u rad, da se slivnici čiste, da ga obilazi čuvarska služba... da ima nekog reda, do ovoga ne bi ni došlo i ne bi smo spominjali "sakupljače" niti nekakav rasizam.

Ali ovde ne vlada red nego anarhija, i samo je pitanje vremena kada će ljudi početi da ujedaju jedni druge od muke.
 
Lako je raspaliti niske strasti... Mnogo teže je biti odmeren i ne generalizovati na slepo. To je bio drugarski savet... malo oštrije napisan, doduše.
 
S obzirom na Gagine reportaže, prisustvo na terenu, informisanost o svim detaljima projekata... naravno da su njegove "istrage i sudovi" merodavniji te ga zvanično priznajem za Sudiju i Tužioca. S jedne strane oni korumpirani koji krađe do 100 evra blagosiljaju umesto kažnavaju, a sa druge strane Gaga, izbor je lak. Tako da Gago samo nastavi svoje istrage, sudove i iznošenje istine :kk:
 
Хвала на подршци @Велики Врачар и @Земљани :kk: , узвраћам истом мером , односно укњиженим плусићћћима.
Наравно слажем се Реља апсолутно и са твојом првом реченицом, управо је тако :kk: , плусићћћ укњижен
:sesir:
 
You shall not paaaas

d1500a3bc6cb55606f5d0957a464d3f5.jpg
 
Слике 21.08.2016.

Да наставим тамо где је @Милош.тро стао са сликањем, укњижени плусићћћи.

Касно поподневне слике докле се стигло са радовима на УМП-у од Омладинских бригада до Тошиног бунара и шта ће се све видети са УМП-а у овом делу, кад се уради.

Као прво неколико слика од Омладинских бригада према Ђорђа Станојевића.
Pogledajte prilog 32
Pogledajte prilog 31
Pogledajte prilog 30
Поглед на радове на УМП-у од улице Омладинских бригада према Тошином бунару и поглед иза тј. према Омладинских бригада
Pogledajte prilog 29
Pogledajte prilog 28
И шта се све види / ће се видети, са леве и десне стране будућег УМП-а, и то одмах на почетку ове деонице. Са десне стране део саграђеног и део који се гради насеља Вест 65, а са леве стране је предузеће ИТМ (чика Топлице), мада оно припада улици Омладинских бригада.
Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Идем даље и онда једно мало изненађење, што ме јако одушевило и уједно забринуло. Баш из правца изграђене зграде Веста 65, појавише се ни мање ни више него – фазани, њих можда петнаестак, трчкарајући по земљи и песку са једне на другу страну УМП-а. Мало су се уплашили од мене, а ја се изненадих њиховом појавом, али сам успео да снимим само три фотографије тог изненађења.
Неки фазани претрчаше, а неки прелетеше део (колико су могли) УМП-а и одоше у шумарак са десне стране, тамо где је она дивља не завршена грађевина. Вероватно у њој имају и своја легла и станишта.
Забринуло ме то, што сам одмах помислио шта ће бити са фазанима кад се уради УМП и пусти у саобраћај ? Надам се да га неће претрчавати и да ће тај део где је ова дивља грађевина, барем колико-толико остати ограђен.
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Што се те дивље грађевине тиче, она се простире дуж железничког насипа у дужини од неких 200 метара, са приземљем и једним спратом. Иначе је сва зарасла у дивље шибље.
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Мали поглед иза тј. према Омладинских бригада
Pogledajte prilog 13 Слика 2402
Идем даље, на неким деловима ја насут песак и разгрнут, а на неким деловима тек треба да се наспе.
Pogledajte prilog 12 Слика 2400
Још један поглед са УМП-а на његову десну страну, Вест 65, Ерпорт град, Цептер и балкански ЦНН (Н1).
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Већ се полако смркава, види се и део према Тошином бунару, време је и да се иде јер се полако приближава и почетак кошаркашке утакмице :(
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Поглед од Тошиног бунара према Омладинских бригада. Са леве стране слике, а десне стране УМП-а је и зграда Лус инвестмент, производе радну и заштитну одећу за разне службе, лов и риболов,.... Приметио сам групу њихових радника (друга слика) који су износили неке ствари и товарили у комби. Они иначе треба да се селе одавде (зграда се руши) јер ту, дуж пруге, треба да се изгради комерцијални центар.
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Хвала на пажњи народе :sesir:
 
Да отварамо шампањац, шта ли...


Ускоро тендер за чишћење сливника на Мосту на Ади

БЕОГРАД, 23. августа 2016. (Бета) - Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда саопштила је данас да ће ускоро расписати тендер за избор најповољнијег понуђача за чишћење сливника на Мосту на Ади, чиме ће се решити питање запушених сливника.

Како је агенцији Бета речено у Дирекцији, истовремено, у складу са Законом о планирању и изградњи, спровешће се и поступак јавне набавке за избор Комисије за технички преглед објекта ради прибављања употребне дозволе за тај мост.

"Прибављање употребне дозволе је неопходно како би се појединачни делови Моста на Ади, који представљају техничко-технолошку целину, предали на употребу и одржавање надлежним комуналним предузећима", истакли су у Дирекцији за грађевинско земљиште и изградњу Београда.

Навели су и да ће Дирекција, до завршетка поступка прибављања употребне дозволе, у сарадњи с јавним комуналним предузећима сагледати могућности решавања питања редовног одржавања коловоза и пешачких површина Моста на Ади.

Мост на Ади пуштен је у саобраћај 1. јануара 2012, али још нема употребну дозволу, што је и један од разлога зашто се не користе и стоје закључани лифтови за печаке и бициклисте. У лифтове је уложено више од 956.000 евра.

Одводи за кишну канализацију уз коловоз на Мосту на Ади су пуни отпада до врха и запушени, а у некима је процветала трава. Због загушених сливника се праве баре на мосту, а на деловима коловоза и на тротоарима су песак и шљунак који испадају из камиона превозника.

Дужина моста је 964 метара, од стуба број један на новобеоградској страни до стуба број осам на чукаричкој страни, а ширина моста је 45 метара. Површину моста чине два пута по три коловозне траке, простор у средини моста за два колосека шинског превоза, а на ободу моста су две пешачко-бициклистичке стазе. Мост је изнад реке Саве уздигнут 22 метра.
 
Šta je sledeće? Tender za krpljenje rupe na šetalištu iza SIV-a (kod Keopsa)?

A što se tiče fazana - i ja danas videh jednog. Utekao je u šumicu pored FDU, tako da je moguće da je pobegao sa gradilišta, prešao prugu i Bulevar Milutina Milankovića.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401807#p401807:2hfesvzx je napisao(la):
Пантограф » 23 Aug 2016 03:44 pm[/url]":2hfesvzx]
...
Како је агенцији Бета речено у Дирекцији, истовремено, у складу са Законом о планирању и изградњи, спровешће се и поступак јавне набавке за избор Комисије за технички преглед објекта ради прибављања употребне дозволе за тај мост.
...

Da li postoji ikakvo obrazloženje zbog čega duže od 3 godine nije, u skladu sa Zakonom o planiranju i izgradnji (tada važećem i sa svim izmenama donetim u međuvremenu) nije pribavljena upotrebna dozvola i most predat na održavanje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=401823#p401823:mix5ocz8 je napisao(la):
astrodule » 23 Aug 2016 06:30 pm[/url]":mix5ocz8]....
A što se tiče fazana - i ja danas videh jednog. Utekao je u šumicu pored FDU, tako da je moguće da je pobegao sa gradilišta, prešao prugu i Bulevar Milutina Milankovića.
Off - i ranije ih je bilo i u toj šumici kod FDU, makar jednom sam ih video.
 
Ти фазани у блоку 39 тј. код ФДУ су власништво човека који има бесправно подигнуту кућицу (имање) у том шумарку. Он је ту још од средине седамдесетих година ! https://www.google.rs/maps/@44.8150434, ... !1e3?hl=sr

Ови фазани код УМП-а не знам чији су, можда су и његови !!!!! Можда човек држи и легло фазана ?
 
Da završimo sa fazanima - ima ih i u šipražju kod Doma zdravlja i vrtića u Omladinskih brigada na uglu sa Jurija Gagarira, tu su bili i pre više od 30 godina :)
 
И сада су се преселили на простор између Роде и Форме Идеале.

Крај о фазанима.
 
Ma pustite fazane, bilo ih je na svakoj iole većoj livadi na NBG koja je imala drveća.

Nego koji je ono tačno očekivani rok završetka, mislim da li će puštati parcijalno možda ovaj deo koji se radi, pa da puste deo od OmBrigada pre nego što se završi deo do Tošinog bunara, koji će vidim verovatno kaskati.
 
Vrh