Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

ljudi pa ovo napreduje odlicno...paralelno se rade stubovi i zemljani radovi...skroz dobra dinamika...jos kad bi paralelno odradili i podvoznjak za bulevar umetnosti za koji je propao tender...zna li neko sta se dalje sa tim desava...bas bi lepo otvorilo ceo taj deo,dodatno...
sve pohvale za foto-reportazu...pozzz
 
@Дане, на једној од претходних страна сам обавестио да ће се током септембра месеца о.г. објавити нова јавна набавка за изградњу подвожњака и спајања два булевара, Булевара Уметности и Булевара Црвене Армије.
 
Слике 07. август 2016.

Фотографисао сам са десне долазне траке од Моста на Ади, а на крају код бетонских џерси ограда, где је већ завршен УМП. На слици се у даљини виде те џерски ограде, а два-три пута сам већ, пре две године, фотографисао и постављао слике са тог места.
Pogledajte prilog 29
Одмах ту са десне стране слике је силазна рампа са УМП-а која се спушта према улици Антифашистичке борбе одмах до ж.с. Нови Београд.
На слици се види и она сигурносна барјера ткз. ТАУ модуларни сигурносни јастучасти ублаживачи удара који су постављени испред бетонске зидане ограде и бетонских џерси ограда, а у случају неког излетања возила са пута и удара у ове сигурносне јастуке. Ови јастучасти ублаживачи удара су пуњени ваздухом, и они су у ствари ваздушни јастуци. Овај систем је монтирала италијанска фирма Снолајн (Snoline - http://www.snoline.com), а о њему можете нешто више прочитати овде:
http://www.snolineuk.com/stuff/contentm ... tau_uk.pdf , а имате и видео на: http://www.snolineuk.com/tau-crash-cushion .
Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 27
Наравно док сам сликао ову сигурносну баријеру, нисам одолео да је не сликам са УМП-а, заједно са долазећим флиртићћћем на ж.с. Нови Београд из правца града, а поготово нисам одолео да не сликам укрштање Флиртићћћа и Кафићћћа :)
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25
На ивици завршеног дела УМП-а и мало погледа околине са тог дела,
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Да бих имао бољи преглед на радове, попео сам се на те џерски ограде и сликао. Правац према улицама Ђорђа Станојевића, Булевару Црвене Армије, Омладинских бригада и Тошином бунару.
Pogledajte prilog 17
Мноштво већ урађених стубова, а и који тек треба да се раде, арматура, уредно сложеног разноразног материјала, машина, грађевинских контејнера, итд.
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
И мало слика из Ђорђа Станојевића. У градилиште нисам улазио, следећи пут ћу то урадити, јер сам пре неки дан добио број мобилног од шефа градилишта, па ћу га звати и тражити дозволу да сликам из самог градилишта.
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
И неколико фотографија сликаних са мобилним, не баш нешто успелим, али...
Раскрсница УМП-а са Омладинских бригада, правац према Булевару уметности. Бетонска писта старог аеродрома тј. Земунског аеродрома је разбијена и насута земљом која треба да се још набије и после наспе песком. Даље, где није била писта је то већ урађено
Pogledajte prilog 5
Правац према Тошином бунару. Поставља се топловод и шалују бетонске кућице
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
Правац УМП-а од Тошиног бунара према Омладинских бригада. Довози се песак

Хвала на пажњи народе :sesir:
 
@Gaga Reportaza je full a slika ukrstanja Flirt- a i Caf- a izvanredna :) Hvala za update.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Хвала БГЕксплореру :sesir:
Наравно да се не пропушта таква прилика за сликање кад се укаже. Ето, што кажу људи, био сам на правом месту у право време :)
 
Gago sve pohvale za tvoje pokrivanje svih radova na Nbgd i okolini. Da nam je tako neko na svim krajevima grada nista nam ne bi promaklo. Samo tako nastavi i pazi se tih Jersey barijera nestabilne su znam iz iskustva:)
 
Хвала Булбулдерац :sesir:
Ето и ја имам искуство са бетонским џерси оградама. Баш пре две године на истом месту кад сам сликао, пао сам са ње, тј. оклизнуо сам се на оној косини и :rant:
Али, све за Беобилд :) :gobb:
 
Hvala za slike Gago.
Jedino mi malo paralo uši ono "džerski" :) Džersi od New Jersey, SAD, gde su prve takve (barijere, zidovi, ograde) napravljene i primenjene. Ne sumnjam da znaš ali da neko ko ne zna, a čita ne nauči pogrešno.
Mogu se izlivati u kalupima: https://www.youtube.com/watch?v=AKR6X0ZUSoo ili https://www.youtube.com/watch?v=SYRBo9wZ51Y . Ovi su kraći, kao ovi na tvojim slikama i uglavnom svi koji se mogu naći kod nas u zemlji.
A za duže, postoje betonski finišeri sa kalupima gde mixer ili damper izliva beton u mašinu koja kroz kalup izliva Džersi ogradu krećući se napred. Kao na primer ovaj Gomaco https://www.youtube.com/watch?v=QXCLqmiVp3Y
 
Их Земљани па кад пишем у један час после поноћи, а при том мало-више уморан, и још сам радим и други посао истовремено, деси се таква грешка. Да, знам шта је "џерси" ограда, и на форуму сам доста научио о њима, и раније сам знао доста о њима, а ето први пут сам видео металну џерси ограду на сајму саобраћајне инфраструктуре и опреме "Интертрефик" у Амстердаму априла 1990 године.

Иначе јако пазим код писања и правописа, а кад пишем за форум никад не пишем директно, него сваку фоторепортажу напишем прво руком на папиру, па онда у откуцам у ворду, преконтролишем, па копирам и поставим на форум и полако слажем слике. Шта ћу стара школа.

Имаш укњижен плусићћћ
 
To su ti "ispravni" liftovi samo sto nisu pusteni u rad :bash:
 
To je obijeno pljacka u toku pored cuvara i kamera blago nama
 
Koju da sečem, crnu, belu, crnu, belu, ma crnu... :)

Izgleda kao bomba u pokušaju.
 
Gago ono sam više iskoristio kao priliku da malo posvetim prostor koga interesuje detaljnije o tim džersi barijerama. Tebi svaka čast, nema sumnje, znam da si pedantan i precizan i uživam u svakoj tvojoj reportaži. Inače kolaju priče da će metalne ograde na autoputevima morati da se menjaju džersi betonskim ogradama zbog nekih EU standarda, ali ja ne znam da li je to baš tačno tako da te priče uzimam sa rezervom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400460#p400460:219tjz32 je napisao(la):
Earthmoving » 10 Aug 2016 08:10 am[/url]":219tjz32]Inače kolaju priče da će metalne ograde na autoputevima morati da se menjaju džersi betonskim ogradama zbog nekih EU standarda, ali ja ne znam da li je to baš tačno tako da te priče uzimam sa rezervom.
Mogli i bi i da odrade Jersey barijere (umesto postojećih ivičnjaka) na deonici SMT od kineskog mosta, do pančevačkog puta, i da podignu ograničenje na 80 ili 100kmh!
 
@Duleja

Odlično što si fotografisao.

Nije to pljačka to je još jedna u nizu diverzija na sve što su uradili za ovaj grad iz prethodne vlasti Đinđićevih demokrata. Prve diverzije su počele na obilaznici oko Beograda, 2007 godine. na onesposobljavanju osvetljena i ventilacije u tunelu, jer je izgledalo kao da si u Evropskoj uniji dok prolaziš tim tunelom, a to političkim konkurentima nije u interesu da građani uđu u Evropsku uniju sa Đinđićevim demokratama.
 
IMG_20160810_182732.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400509#p400509:1vwlwyo3 je napisao(la):
Mair » 10 Aug 2016 05:04 pm[/url]":1vwlwyo3]

Nije to pljačka to je još jedna u nizu diverzija na sve što su uradili za ovaj grad iz prethodne vlasti Đinđićevih demokrata. Prve diverzije su počele na obilaznici oko Beograda, 2007 godine. na onesposobljavanju osvetljena i ventilacije u tunelu, jer je izgledalo kao da si u Evropskoj uniji dok prolaziš tim tunelom, a to političkim konkurentima nije u interesu da građani uđu u Evropsku uniju sa Đinđićevim demokratama.

Реци ми молим те да се зезаш, не могу да верујем да нечији мозак функционише на овакав начин ... немогуће бре у 21. веку!?! :bash: :shok: :shock: :rant:
 
Misliš da iznosim neistine? Nisu to čista posla veruj mi. Da budem potpuno jasan takvu diverziju mogu da ureda njihovi simpatizeri tadašnje opozicije, tačnije ljudi koji pre svega mrze tadašnji režim, a usput vide korist u krađi.
Mislim na opremu u tunelu na obilaznici 2007 godine.
 
Ту "диверзију" у тунелима Липак и Железник су извели "скупљачи секундарних сировина" исти они који су "скупљали" и електро каблове, бакар, они који су "скупљали" катализаторе са аутомобила,....
 
Ovaj lift teeba sto prije u novine da bi se nesto uradilo
 
Vrh