Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

20130901124249.jpg


20130901124557.jpg


20130901124940.jpg


20130901125051.jpg


20130901125413.jpg


20130901125918.jpg


20130901130419.jpg
 
I jos jedna šinska iz proslosti...
Čukarica-skladište Jugopetrola...Provera vagona cisterni uzanog koloseka.
istorija-05%20NIS%20Jugopetrol.jpg

U pozadini se vidi nemački bunker koji i danas postoji kod vijadukta preko Topčiderske reke. sa fpz od zeljeznicar
sad je kula nadogradjena i na njoj je kontrolni centar sada
 
Gledam sliku gore starog autobusa i pitam se ,kada će više ti novi autobusi ,raspadosmo se u kantama.. :kafa:
 
Postavio Djilas 1000 kontrolora da naplate mostarinu?

Utakmica ...
 
Još jedan primer lošeg planiranja,zastoj je zbog semafora ,kod petlje groteskno.. :wink:
 
Da naravno i to u dva nivoa ili slično,bilo je boljih rešenja svakako,ali projektantu bi dao otkaz.. :kafa:
 
Jedno pitanje. Koja je svrha ovog prvog iskljucenja ka sajmu iz pravca hipodroma kada se i preko kruznog toga isto to postize. Jel to da bi se smanjila guzva na kruznom toku ?
 
Isključenje sa kružnog toka ka Sajmu je prvenstveno namenjeno vozilima koje dolaze sa NBG.
 
Par fotografija od danas, fotkano telefon:

dsc2548.jpg


Jedva teče:
dsc2550.jpg


Da li će po završetku mosta srediti i priobalje? Ima oštećenja na bedemu, ne znam da li je tako bilo ili je to od radova:

dsc2551.jpg


dsc2557.jpg


NOVA/STARA MODA! Nisam mogao da verujem ali je tako. Mladi bračni par unajmi fotografa i najveći džip koji mogu da nađu (u ovom slučaju hamer), onda se parkiraju sa 3-4 vozila na sredini mosta, naravno bez trougla i slično, dovedu u opasnost druge učesnike u saobraćaju da bi se oni fotkali ispred džipa sa mostom u pozadini na svoj "najlepši dan". De-bi-li.

dsc2558.jpg


dsc2559.jpg


Sa nbg strane:
dsc2569.jpg


dsc2574.jpg


Nastavlja se sa farbanjem betona. Hoće li i na petlji Radnička beton isto biti farban?
dsc2571.jpg
 
Данас бициклиро по Ади, па свратио и до моста, односно пилона. Пажњу ми привукао обојени и не обојени "стомака" самог Моста на Ади.

Гледано у правцу петље "Јурија Гагарина", "стомак" моста је обојен.


Гледано у правцу петље "Радничка", "стомак" моста није обојен.
 
Pa ta donja strana mosta od polona ka NBG je od čelika, a ova preko rukavca je betonska, tako da su kako god okreneš potpuno različite. Čelična strana da nije obojena bila bi kao gazela pre 5 godina.
 
Да Лорде то знам, само се надам да ће обојити и овај бетонски стомак моста у правцу петље "Радничка", као што боје приступне рампе.
Слика моста са средине Саве
 
Meni nije jasno zasto pristupne saobracajnice mostu sa strane NBG od betona farbaju, a one u Radnickoj ne? Jel sam ja lud kad mislim da treba jedan takav projekat da bude ujednacen i standardizovan?!
 
Farbaju (maskiraju ) zagletovane pukotine betona jer se vide iz aviona, isto kao sto je bilo na Gazeli
video sam svoim očima radnika kako zafarbava iste kad sam prelazio sa NBgda ka Konaku
 
Ne, ne, kod buvljaka sve je premazano... I mnogo je lepse...
 
Vrh