Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

MilisaV":h24rptzx je napisao(la):
slike gledamo i dajemo pluseve za njih.

Ja sporo gledam i slike, tako da se bas zaglavim kod svakog posta koji ima vise od 3. A kod pete-seste padam u komu. Molio bih forumase da zato ogranice postiranje na 3-4 maksimum.
 
Први део:

29urv5z.jpg


1441xmb.jpg


fp4bog.jpg


2nw2x4i.jpg


nb75z.jpg


34palhy.jpg


bhhkxe.jpg


34exlkx.jpg


25ahxmr.jpg


zxrwc3.jpg


kbuo2e.jpg


2j4ajh3.jpg


2ekq1zr.jpg


2dbt9wg.jpg


ormghy.jpg
 
JohnyBgood":tmv8obaq je napisao(la):
MilisaV":tmv8obaq je napisao(la):
slike gledamo i dajemo pluseve za njih.

Ja sporo gledam i slike, tako da se bas zaglavim kod svakog posta koji ima vise od 3. A kod pete-seste padam u komu. Molio bih forumase da zato ogranice postiranje na 3-4 maksimum.
E pa HoRuSe, slike su eeekstra, ali bojim se da nam je JohnyBgood sada u duboookoj komi. :D
 
Slikano 09.04.2012. godine

Posle završetka okna lifta na čukaričkoj strani, počeli su sa izgradnjom stepenica:

h01u.jpg


h02g.jpg



Pri kraju su i radovi na oknu lifta na špicu Ade:

h03h.jpg


h04n.jpg



Okno lifta autobuskog stajališta iznad kružnog toka je dostiglo visinu stanice:

h05l.jpg


h06c.jpg


h07yt.jpg



Izvode se radovi na pešačko-biciklističkim stazama na obe strane mosta:

h08k.jpg


h09ira.jpg


h10h.jpg



Izvode se radovi na fundiranju šipova za stubove nadvožnjaka preko pruge (smer ka Sajmu):

h11io.jpg


h12o.jpg


h13s.jpg


h14p.jpg



Srušena su sva tri pomoćna stuba mosta u čukaričkom rukavcu:

h15m.jpg



Za nadvožnjak preko pruge (smer ka Adi) gotov je jedan stub, a za drugi je urađeno fundiranje šipova. Stubovi se nalaze na obalama Topčiderske reke, a u neposrednoj blizini se radi na izradi prefabriovanih betonskih greda koje će da je premoste:

h16t.jpg


h17il.jpg
 
Radovi na vijaduktu za šinski saobraćaj, kružnom toku i pristupnim rampama.

Slikano 09.04.2012. godine.

Ostalo je još dva segmenta do spajanja šinskog vijadukta sa mostom. Trenutno se izvode radovi na stanici "metroa":

h18l.jpg


h19c.jpg


h20g.jpg



Sa suprotne strane (prema Hipodromu), izrada nosećih stubova ulazi u završnu fazu:

h21i.jpg


h22e.jpg


h23cp.jpg



Na kružnom toku se rade izolacija i ivični venci:

h24o.jpg


h25xb.jpg


h26o.jpg


h27.jpg



Završeno je izlivanje gornje konstrukcije silazne rampe sa mosta na kružni tok:

h28e.jpg


h29h.jpg


h30ln.jpg


h31pc.jpg



Za rampu koja sa kružnog toka vodi na most su počeli da postavljaju skelu:

h32e.jpg


h33u.jpg



Stubovi rampe koja iz pravca Hipodroma vodi na kružni tok:

h34x.jpg


h35n.jpg



Stubovi rampe koja sa kružnog toka vodi ka Hipodromu i poslednji nedostajući stub u izgradnji:

h36v.jpg


h37lp.jpg



Radovi na nosećim stubovima rampi koje povezuju kružni tok sa Bulevarom vojvode Mišića:

h38c.jpg


h39go.jpg


h40u.jpg


h41y.jpg



Znaju i Austrijanci da fušerišu. A možda su ipak naši, pošto je ovo spoj između dela koji je radio PORR i MBA Miljković:

h42t.jpg
 
Ostala je još petlja "Jurija Gagarina"

Slikano 09.04.2012.

Izliveni su svi noseći stubovi vijadukta za šinski saobraćaj (5) na delu gradilišta kod železničke stanice. Trenutno se postavlja oplata za gornju konstrukciju. Za smer ka Tošinom bunaru je završeno 7 od 8 nosećih stubova automobilskog vijadukta i u toku je postavljanje skela. Za suprotni smer su završena 2 od 8 stubova i radi se na još 3:

i01i.jpg


i02i.jpg


i03o.jpg


i04s.jpg


i05q.jpg


i06p.jpg


i07mi.jpg


i08z.jpg



Na delu gradilišta kod Buvljaka završeno je 10 od 17 stubova šinskog vijadukta. Izgradnja dva je pri kraju, a na ostalima su u toku radovi na fundiranju šipova. Urađeni su šipovi i za većinu od 17 stubova automobilskog vijadukta (smer ka Tošinom Bunaru), a za četiri je izvedena i armatura. Za suprotni smer je tek počelo fundiranje šipova:

i09a.jpg


i10p.jpg


i11w.jpg


i12i.jpg



Na gradilištu petlje bliže mostu najintezivniji su radovi na vijaduktu za šinski saobraćaj. Ovde je potrebno uraditi 10 nosećih stubova, računajući i onaj na razdelnom ostrvu ulice Jurija Gagarina. Završeno je 6, a radovi na još dva su u toku. Izlivena su i dva segmenta gornje konstrukcije najbliža mostu, a na trećem se postavlja oplata. Radi se i na preostalim stubovima za automobilske vijadukte:

i13t.jpg


i14b.jpg


i15ft.jpg


i16l.jpg


i17k.jpg


i18uk.jpg


i19c.jpg



Toliko od mene.
 
JohnyBgood":3c7r3qu5 je napisao(la):
Ovaj pogled na kablove gde izgledaju kao paukova mreza je mocan!

То је то. Сваки пут ме слика из тог угла подсети на нешто и никако да дефинишем шта је то. :) Стварно моћно изгледа. :kk:
 
Znaci funkcija one skalamerije je da bude nosac za kameru? Jesam li u pravu?
 
Da, kad se pogleda celina, most definitivno nije ni 30% celokupnog projekta, mada jeste centralni deo i najzahtevniji za project&build.
 
Na mene je ostavio utisak izgled korita Topčiderske reke.
Imam utisak kao da niko to nije primetio i strah me je kako će izgledati na kraju.
Ni na jednoj fotki se ne vide stubovi koji idu skoro iz korita.
Plus ovo zatrpavanje sa dve cevke kroz koje ide sva voda.
Dobro bi bilo kada bi na kraju celog ovog poduhvata bio urađen zahvat na uređenju korita Topčiderske reke a posebno na Čukaričkom rukavcu.

Usput, zna li ko kakvom će tehnologijom da vade ove stubove iz vode?
 
Vrh