Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Srećna Nova godina. Vatromet je OK. Ne treba sad očekivati 12-minutni vatromet u BG. Jedino ta koreografika isl. mada nebitno. Sve je to luksuziranje za par minuta a potroši se para i para.

Mene više sad brine to što se za prelaz sa NBG na Čukaricu koristi samo jedna rampa iz JG za penjanje na most dok druga strana ima 2 ulazne (1 rampa od sajma i pravac od hipodroma) i 2 silazne rampe. Ta rampa iz JG je trebalo da ima 2 trake, mada iovako se sad možda provlače u koloni u paru kao na rampama na Gazeli što je bilo. Samo da gužve ne bude iz JG ka mostu.
 
Verujem da je dobar deo vas bio danas na mostu :D ili ste videli snimke i fotke dobrog kvaliteta! Buduci da nemam dobar aparat nisam zeleo da kacim jos neke u tom stilu ali zato evo mog doprinosa da se setimo kako je sve pocelo. Tabla ispod mosta slikana danas na kojoj sam ja prvi put video kako ce izgledati most pre nekoliko godina, samo jedna usamljena tabla na praznom keju u visokoj travi. Kada sam tada davno video tu tablu, nasmejao sam se i rekao sebi da ce most izgraditi, ali malo sutra!

Ali eto amigosi, most je gotov i izgleda gotovo kao na slici :D
dsc0309.jpg
 
Bejah preko mosta peske iz oba smera.

Da sumiram ovako:prilaz pesacima nije uradjen kako valja iz pravca sajma,nema trotoara vec se ide po ulici do pocetka rampe,a i tu se ide delom po putu jer je sirina trotoara na toj rampi metar-metar i po!

Kada se zavrsi rampa vidi se da ce tu zveknuti lift za pesake i bicikliste i onda duz mosta je sirina onih 3-4 m koje su pominjali sto je super.

Na toj strani mosta(nizvodnoj) i dalje stoje neke ooogromne cevi od kartona,ostale od vatrometa.Veoma je neprofesionalno sto ih nisu uklonili,to je 15 min posla.

Ograda je super,i dobro je sto je nagnuta ka pesacima,daje bolji osecaj sigurnosti.

Silazak na stranu NBG je identican kao i iz pravca sajma,usko,toliko da ne mogu ljudi da se mimoidju pa vecina ide rampom za automobile,nema trotoara vec se nailzi na ogradu kada se spusti na NBG.Onda,hteli ne hteli morate da pretrcavate Jurija Gagarina.

Sa strane NBG je sirina kako treba tih 3-4 metra kao sto je i na rasponu mosta,pa nema problema.Samo mi ne izgleda da ce igde biti liftova sa te uzvodne strane mosta jer ne videh nigde armaturu da viri iz istog.

Automobildzije su odusevljene,prakticno jee krajnja desna traka postala parking pa se ljudi parkiraju i slikaju pred pilonom.

I priceless stvar za kraj,na 94ci idu liazi :lol:
 
@edgeman
Нема шансе да буду две траке за пењање на мост из било ког правца. Чим се остави мало више простора сви иду у две колоне када је гужва што ствара још већу гужву. То се види на Газели. Уосталом на укључењу на главни правац сви би морали опет у једну траку. Нећеш ваљда да исечеш оне који иду у средњој траци.

@vucko
Не знам када је горе. Да ли синоћ када су пијани пајсери ходали по огради пешачког дела и трчали по мосту у десној траци, или данас када је много већи интензитет саобраћаја и сви као највећи мамлази се паркирају на мосту и сликају. То је мост. Неће нестати. Уосталом ако хоће да се сликају нека паркирају и прошетају пешачком стазом.
 
Žao mi je što sam pominjanjem Sidnejskog vatrometa izazvao negativne komentare. Nije mi bila namera da se žalim što naš nije bio takav, već pokušavam da nađem razlog mojih očigledno prevelikih očekivanja. Ne bi to nazvao malograđanštinom, više produktom naivne euforije.
Sve jedno, vatromet nije morao da traje 20 minuta ni da košta milione €, moglo se za iste pare uraditi mnogo zanimljiviji i originalan aranžman, da se iskoristi i naglasi oblik mosta. Ovaj je bio standardan, odrađen reda radi, ali dobro, Bože moj, sad je to najmanje bitno.

Prošao i ja danas mostom, 20tak minuta prema NBG, nazad za 5, ako ne računam krug do Belvila i nazad jer su svi pokušavali odmah da se okrenu kod bivljaka.
Stvarno lepo deluje, pogotovo plavičasti pilon isvetljen iznutra. Čak mi se dopala vašarska atmosfera, a pogotovo mi se dopala nova vizura ka Novom Beogradu.
 
Bobb":2p4m3axe je napisao(la):
Žao mi je što sam pominjanjem Sidnejskog vatrometa izazvao negativne komentare. Nije mi bila namera da se žalim što naš nije bio takav, već pokušavam da nađem razlog mojih očigledno prevelikih očekivanja. Ne bi to nazvao malograđanštinom, više produktom naivne euforije.
Sve jedno, vatromet nije morao da traje 20 minuta ni da košta milione €, moglo se za iste pare uraditi mnogo zanimljiviji i originalan aranžman, da se iskoristi i naglasi oblik mosta. Ovaj je bio standardan, odrađen reda radi, ali dobro, Bože moj, sad je to najmanje bitno.

Prošao i ja danas mostom, 20tak minuta prema NBG, nazad za 5, ako ne računam krug do Belvila i nazad jer su svi pokušavali odmah da se okrenu kod bivljaka.
Stvarno lepo deluje, pogotovo plavičasti pilon isvetljen iznutra. Čak mi se dopala vašarska atmosfera, a pogotovo mi se dopala nova vizura ka Novom Beogradu.

Ja sam iskreno presrecan da nije bilo zrtava ili nekog sr***. Svaka cast Djilasu ali DS odavno privlaci mediokritete i SVI poslovi se dodeljuju iskljucivo po partijskoj liniji. Zato sam se i plasio, mada mi je nadu ulivalo to da im je ovo ipak bilo bitno zbog propagande i izbora. Stranka kojoj na kongresu "padne" sistem za glasanje jer je to neki "zasluzni kadar" dograbio po sistemu "ma samo da se ja ugradim a za samu izvedbu - lako cemo". Tako da je ovaj vatromet jos i bio dobar, da nije izborna godina ko zna sta bi videli. Za kreativnost i smisao cemo morati da pricekamo neka bolja nepartijska vremena, mada me u medjuvremenu zivo zanima KO je dobio da "odradi" ovaj vatrometni posao i koliko je naplatio?

Most je tu, to je sada najvaznije, i neka nam je sa srecom. Mislim da se guzve nece puno smanjiti sto ce biti znak da nam je i-tek-kako trebao. Ljudi ce najzad poceti da NORMALNO cirkulisu sa leve na desnu obalu a ne da planiraju dan tako da sto manje prelaze da se na bi maltretirali.

Zivo me zanima i dalji tempo izgradnje, sta ce biti sa svim rampama, trotoarima, ulicom uz prugu u Novom Beogradu, a na prolece naravno sa povrsinama oko pilona i ispod petlji? Da li su svi ti silni milioni vec skrckani ili ce se nesto od ovoga ipak napraviti? Iskreno, strepim od odgovora.
 
Sa b92 prenosim delove koji su mi zanimljivi.

Trotoara koga nema kada se penjete na rampu za most kod Sajma.Da ponovim i izlivna rampa ka Jurija Gagarina je isto ovakva.

3758984404f00740a1a8e0900533195_orig.jpg


Uski deo za pesake pa pesaci moraju ici kolovozom jer se ne mogu ici ako idu "pesackom" stazom na rampi.

6344931694f00740a6957c214276900_orig.jpg


I ukoso parkiranje na mostu belvil stajl!

8352785274f00740b761bf677206107_orig.jpg


http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2012&mm=01&nav_id=570488
 
JT ovo sa koso parkiranim automobilima je VRISAK! Ne mogu da VERUJEM (niti bi verovao da mi neko samo prica a ne pokaze sliku) :D

No dobra vest je da most dobro podnosi opterecenje i guzve :)
 
Чуди ме како на пешачкој стази неко није поставио тезгу и продавао нешто, јер када видим ово помислио бих да је у питању нека улица у граду, а не је***и мост. Укосо паркирање на мосту. И левом и десном да се прекрстиш.
 
Za sve ljude koji se zale da im je vatromet na mostu bio slab, evo jedne poruke iz Grada svetlosti - vatromet na mostu je bio prva liga za ovo sto se u ponoc videlo u Parizu. Bio sam jako tuzan kada sam cuo da je otvaranje mosta za Novu godinu, jer sam znao da cu biti na putu i necu uzivo osvedociti taj trenutak. A posle doceka ispod Ajfelovog tornja, kad sam se vratio do sobe i pogledao na youtubeu snimak vatrometa na Adi - shvatio sam da je Beograd imao neuporedivo bolju festu nego Pariz, bar kad je vatromet u pitanju. Eto toliko od mene, ako je nekome za utehu.
 
nego zašto na tabli za isključenje sa mosta u pravcu novog beograda piše baš blok 45? zašto ne neki drugi blok, recimo 70 ili 70a, naselje dr ivana ribara?
 
^ to sam se i ja isto pitao :)


vucko":2sg3dwsv je napisao(la):
Uski deo za pesake pa pesaci moraju ici kolovozom jer se ne mogu ici ako idu "pesackom" stazom na rampi.
6344931694f00740a6957c214276900_orig.jpg

da li mogu da pomeraju ove betonske ploce desno kako bi prosirili "pesacku stazu"?
 
Да сам сада у БГДу, прво би овако фино пробао Нови мост у једном правцу а онда мало ово оно спржио преко зелеГа баш нешто у фазону као брат Реља. Сада је уживање бити у Београду... Ал нема везе, сачекаће Словак свој моменат :vops: :vops: :vops: Баталићу писање за данас, боље је тако, све најбоље форумаши, уживајте у лепоти свога града :pob:
 
Blok 45 - valjda jer je najdalji i najveći blok do koga može da se stigne ali opet možda je nešto drugo upitanju.

UMP - Usko Mostno Parkiranje :laugh:

Eto ti šta su napravili. Sad će morati da stavljaju još i one okrugle i plave znakove pa precrtan duplo crvenim. :cool: . Sve se bojim da ne će pre da izađu oni sa čekerom i da se pojavi znak za mostnu zonu. :laugh:.
 
Пуно здравља, личне среће и даљег успеха у раду и животу и свако добро, свим члановима Беобилда у Новој 2012. години.

Апропо паркирања на "Мосту на Ади".
Морамо да схватимо да се овај тренутак отварања моста јако дуго и са великим нестрпљењем очекивао и да је већина људи срећна и радосна због новог моста. Ово је сад главна атракција, која ће трајати још данас (уторак, 02. јануар), тако да и сама полиција то све гледа благонаклоно, што је и оправдано.

Колико сам чуо полиција има "упутство" да се због отварања моста и прославе, не кажњава никога због неког прекршаја, што је и у реду. Треба пустити људе да се мало веселе и да барем колико толико забораве на кризу и проблеме које свако од нас има.

Ми смо такав народ и таквог менталитета, све гледамо кроз призму "срца" , нисмо хладни као неки народи који и тугу и весеље, практично и не исказују !

Срећан нам свима нови мост.
 
Ok je most. Momci iz vlasti se trude. Skoro da ce mi biti zao kad budu odlazili. Ne shvatam svojatanje tog mosta od vlasti- kad je napravljen od nasih para... Samo se pitam gde je ostatak love od zaduzenih 5 milijardi evra od kad je na vlasti ova vlada......
 
karim":204nrr4m je napisao(la):
Za sve ljude koji se zale da im je vatromet na mostu bio slab, evo jedne poruke iz Grada svetlosti - vatromet na mostu je bio prva liga za ovo sto se u ponoc videlo u Parizu. Bio sam jako tuzan kada sam cuo da je otvaranje mosta za Novu godinu, jer sam znao da cu biti na putu i necu uzivo osvedociti taj trenutak. A posle doceka ispod Ajfelovog tornja, kad sam se vratio do sobe i pogledao na youtubeu snimak vatrometa na Adi - shvatio sam da je Beograd imao neuporedivo bolju festu nego Pariz, bar kad je vatromet u pitanju. Eto toliko od mene, ako je nekome za utehu.

Ma da ste videli Cikago - JEDNO VELIKO NISTA! Teska su vremena svugde, mnoge drzave i gradovi totalno pukli finansijski.

Ovi u Londonu su se bas iziveli na konto Olimpijade i njene promocije. Impresivno jeste ali, sto se mene tice, mogli su komotno da ustede municiju za 3-4-5 minuta u sredini. Po meni bi im dosta bio samo pocetak (koji mi se najvise svideo) i kraj, vatromet i tako nema potrebe da traje vise od 5-8 minuta.

Moja jedina zamerka na nas vatromet je da se sa istom kolicinom pirotehnike mogla napraviti efektnija predstava (i sa boljim kombinovanjem svetala na mostu), no dobro je da je sve proslo kako treba i da su ljudi zadovoljni. A i da je ona veliko kuce na krovu koje cuva most sa novobeogradske strane prezivelo :D

PS Inace most je vec ucrtan na google maps :kk: , svaka im cast, sto se mene tice mogu da ukinu i UN i EU i USA ali neka ostave Google :rolleyes:
 
dziggy":2ndvv28i je napisao(la):
I ja predjoh most, i isprva mi je sve izgledalo kao da nije ovde. kada se prelazi most izgleda sveCki .

Posebno dobro izgleda kada se ide od NBG ka Sajmu, pa se "baci pogled" na Adu - izgleda FENOMENALNO. Jos malo da se srede one marine dole oko Ade - bilo bi nestvarno. Pilon je fantastican. Pozitivno je i sto ulazne rampe nisu pod toliko velikim nagibom kao one na Gazeli.

A svi ti ljudi okolo koji su setali po mostu - pa nekako izgleda veselo, kao u nekom filmu; kolone automobila; niko se ne nervira, jer zapravo i dobro dodje malo sporiji saobracaj da bi razgledali okolo; mladi ljudi koji se slikaju oko pilona; veliki broj starijih ljudi koji se setaju po pesackim stazama u zelji da vide novi most.

Treba imati u vidu da je npr. Gazela izgradjena pre 41. godinu i da od tada Beograd nije video novi most, a znamo koliko su mostovi vazni za Beograd. Naravno, most je nedovrsen, ali to je poznato i poznato je da je rok za potpuni zavrsetak mosta 2013. godina. Do tada ovo je neka "Beta verzija", ali je bas lep most :)

Lepo je da u Novu godinu ulazimo sa novim mostom, zatim, obnovljenom Gazelom koja sada takodje izgleda lepo, a i ostali mostovi su u zadovoljavajucem stanju.
 
Erysimum Cheiri":3q0ozdac je napisao(la):
Lepo je da u Novu godinu ulazimo sa novim mostom, zatim, obnovljenom Gazelom koja sada takodje izgleda lepo, a i ostali mostovi su u zadovoljavajucem stanju.

U bilo bi gadno da nam NATO banditi ponovo prirede neki ultimatum u njihovom stilu :shok:
 
Jezik pregrizo!
Ustvari, ajde ga ti malo gricni i bukvalno, za svaki slučaj, i informiši nas posle. Nisu te stvari za zaj..avanje. :p
 
MilisaV":cge7q7qm je napisao(la):
nego zašto na tabli za isključenje sa mosta u pravcu novog beograda piše baš blok 45? zašto ne neki drugi blok, recimo 70 ili 70a, naselje dr ivana ribara?

I ja sam se iznenadio kad sam video šta piše na tabli, ali kad malo bolje razmislim, to je krajnje logičan putokaz.
"Blokovi" ne može, ceo NBG je podeljen i izgrađen u blokovima.
Blok 70 - nalazi se na pola ulice Jurija Gagarina, opet ne može, na pola je puta
Dr Ivana Ribara - prvo, rogobatno i nepraktično za znak, drugo, to je blok 72, a treće - pola Beograđana i ne zna šta je to i gde je to.

A "Blok 45"
- u pitanju je zaista veliki i poznati toponim
- nalazi se na samom kraju Jurija Gagarina - kraj, nema dalje (mi znamo da ima, ali u pitanju su sekunde vremena za čitanje natpisa)
- ceo Beograd zna za njega,
- kratak, jasan i jednostavan naziv
- poznatiji je od bloka 70 možda i zbog toga što je prvi izgrađen, i to odmah na kraju ulice
- čak i ako ga neko brka sa blokom 70, nema veze, važno je da se vozač usmeri u tom pravcu
 
Vrh