Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Totalni PR pogodak,mislim da nece biti pusten saobracaj za automobile za novu godinu vec biti napravljen neki docek da mostu samo za pesake.
 
vucko":1sc5wj9b je napisao(la):
Totalni PR pogodak,mislim da nece biti pusten saobracaj za automobile za novu godinu vec biti napravljen neki docek da mostu samo za pesake.

Jel to znači da će saobraćaj biti pušten pre? Nešto si načuo ili pretpostavljaš?
 
Recimo da je to zakljucak od kombinacije izvora iz pozicije,opozicije i mojeg misljenja o necemu sto se zove realnost a negde je izmedju te dve prvo pomenute stavke.
 
tako rade i televizijske emisije. svi tempiraju završnicu za novu godinu, razne farme, zvezde granda, prvi glas....

a evo sada i otvaranje mosta. ako mi vreme dozvoli ja ću gledati vatromet sa ulice, voleo bih da dočekam novu godinu na mostu, ali okolnosti su me sprečile,
 
vucko":3n5bhwpy je napisao(la):
Totalni PR pogodak,mislim da nece biti pusten saobracaj za automobile za novu godinu vec biti napravljen neki docek da mostu samo za pesake.
A onda bi društvo sa mosta u trenutku euforije moglo i malo da se bućne u Savu... ličilo bi na našu ikonografiju :lol: ... nadam se da neće biti ovakvih bu****. :(
 
Hoće li doći na otvaranje mosta tv ekipa Mega građevine ?Treba da se pozove i da se zaokruži cela emisija o mostu.
 
Demontiran je montažni most između privremenih stubova u Savskom rukavcu, što znači da možemo očekivati skoriji početak radova na uklanjanje privremenih stubova:

gLzJ8y.gif
 
^^ Da li se zna šta će biti sa šutom od stubova koji su u vodi? Hoće li ga odvesti na neku deponiju kao što bi trebalo, ili će ga ostaviti na dnu tog ionako već ojađenog rukavca?

Kako će se i čime uopšte ti stubovi rušiti? Neki mega-čekić, mini miniranje... kako će prići npr. stubovima na sred rukavca? (sry ako pitanje nema smisla baš, nisam građevinac, samo me zanima)
 
zora":2hfpvyv2 je napisao(la):
Hoće li doći na otvaranje mosta tv ekipa Mega građevine ?Treba da se pozove i da se zaokruži cela emisija o mostu.



Trebalo bi pozvati Angelu Merkel, da gospodja vidi kakav most EU odbija od sebe :grand: ;)
 
Kartograf":87qh0duz je napisao(la):
^^ Da li se zna šta će biti sa šutom od stubova koji su u vodi? Hoće li ga odvesti na neku deponiju kao što bi trebalo, ili će ga ostaviti na dnu tog ionako već ojađenog rukavca?

Kako će se i čime uopšte ti stubovi rušiti? Neki mega-čekić, mini miniranje... kako će prići npr. stubovima na sred rukavca? (sry ako pitanje nema smisla baš, nisam građevinac, samo me zanima)

Svojevremeno sam pisao o tome. Tada sam napisao:

"Što se tiče privremenih stubova sa čukaričke strane, oni su slagani kao lego kocke, pa će demontaža biti relativno laka. Naglavica šipova i sami šipovi u vodi su liveni i armirani i oni moraju da se razbijaju."

110520-MADA-09.jpg



"Na novobeogradskoj strani je situacija složenija. Tamo su šipovi, naglavice šipova i sami stubovi armirani i liveni, pa preostaje samo gruba upotreba sile. "

110520-MADA-58.jpg



Rušenje privremenih stubova u vodi će se verovatno raditi istom metodom kao i na suvom, samo će se posao pretpostavljam obavljati sa barži. Čišćenje šuta iz reke je prilično skup i komplikovan posao, zahteva posebnu mehanizaciju kakvu malo ko ima u Srbiji. Načuo sam da se vodi(la) žestoka borba ko će da dobije ovaj unosan posao. Ko god bude radio, na ruku mu ide nizak vodostaj Save.


Inače početak rušenja stubova na suvom na Maloj Adi može se videti sa kamere zvaničnog sajta:

videods.jpg



Metoda je ista kao i prilikom rušenja stubova platforme za naguravanje, a što je letos ovekovečio Veliki Vracar:

img0769d.jpg
 
sem_lumis":10wic45j je napisao(la):
Evo ih i ovi bjednici, domaci izdajnici, strani placenici sa b92, napokon shvatili da im se most gradi u komsiluku, pa napravili fotogaleriju.

http://www.b92.net/info/galerija/galerija.php?nav_category=168

Nisam domaci izdajnik, jesam strani placenik delimicno, nemam nikakve veze sa B92 i zaista potpuna je slucajnost da sam slikao otprilike u isto vreme kad i oni :laugh:

most.jpg


most1.jpg


most2.jpg


most3.jpg


most4.jpg


most5.jpg


most6.jpg


most7.jpg


most8.jpg


most9.jpg


most10.jpg


most11.jpg


most12.jpg


most13.jpg


most14.jpg


most15.jpg


most16.jpg
 
Svaka čast. Veliki plus. Još da je oznaka sajta bila malo diskretnija, bilo bi savršeno. Ima li ovoga još iz drugih uglova i u većoj rezoluciji?
 
Hvala Blagoje :kk:
Nazalost morao sam ovako da ih "zastitim" jer sam imao nekoliko slucajeva da su
mi tako neke nesvakidasnje fotke razni "pozajmljivali" i bez pitanja kacili na svoje sajtove
i stampali po novinama.
Bio sam prilicno tanak sa vremenom, sunce je vec pocelo da zalazi, a i nisam hteo previse da se muvam sa helijem okolo da me ne bi neki Cvorovici smarali i trazili dozvole.
Ovo su uglavnom najzanimljiviji uglovi i kadrovi i sirove fotke su 15MP.
 
@gizmo

Fenomenalni snimci, svaka cast, simpatican vam je taj gadget :kk: Do koje visine/rastojanja moze bezbedno da se upravlja? Pretpostavljam da na njega kacite nekog idiota, zbog tezine, jel da?

I malo ste ga preterali sa watermarkom, ovako gadan jos nisam video...
 
Ja kad vidim ove slike ne zalim ni jedan euro dat za ovo remek delo visokogradnje.

Do juce smo mogli da sanjamo da imamo ovako nesto u nasem malom Beogradu, danas je to postala stvarnost.
 
@Karim - jes malo gadan, ali delotvoran :rolleyes:
Ja sam ga vozio nesto preko 200m (visine/rastojanja) tj. dokle ga vidim, a tehnicki moze da ide puno dalje.
Kamera je Panasonic GH2.
 
Suviše jasne slike za id*** aparat, a i rezolucija je 15MP.
 
Joooj Gizmo, gde si bio do sada. A mi mučenici, sve slikali iz mišije perspektive. Ko deca kad se propinju na prste da vide šta je na stolu.
 
Slike su stvarno fenomenalne, mogu da ti sede kao background na racunaru i da se svaki put odusevis kad ga upalis.

Ali moram da priznam da me uvek dotuku pruge koje i ne bi trebalo da budu tu, a da nisu tu - projekat bi bio PUNO jednostavniji i jeftiniji. Sirotinja placa i na mostu i na cupriji, da smo zavrsili zidanje Skadra od zeleznickog cvora, toliko toga drugoga bi bilo lakse... :(
 
Odlične slike Gizmo. +
Pa gde si do sada?

Sada nije potrebna ona reportaža o ulasku i silasku na most...
 
Da li se zna kako i kada će se rešiti trotoari u Jurija Gagarina?

most.jpg
 
Da li neko zna da li je otvoreno uključenje od Hipodroma prema Sajmu? Rekli su da će do 15. decembra biti zatvoren. Već mesec dana je jutarnji haos zbog ovoga sa B. Brda prema centru.
 
12.12.2011.
tzoran":gzwqygdw je napisao(la):
blagoje":gzwqygdw je napisao(la):
tzoran":gzwqygdw je napisao(la):
img3674n.jpg


Ovde treba bar 15+-5 dana da se ovo završi

Zašto? Nema tu radova za par dana ukupno, ako misliš na ulaznu rampu.
Kada budu počeli da postavljaju bandere i crtaju horizontalnu slignalizaciju onda smo na par dana od završetka.

14.12.2011.

Postavili su habajući sloj asfalta na zemljanom nasipu ulazne rampe, na rampi su završili ogradu sa obe strane, izlivene su betonske stope i dovedena električna instalacija za bandere, a sinoć je iscrtana horizontalna signalizacija i završavalo se postavljanje zaštitne ograde na zemljanom nasipu. Ostalo je samo da postave bandere.
Kao što rekoh, par dana :) :

most7.jpg
 
Vrh