Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

LUCAS":1oesjnac je napisao(la):
blagoje":1oesjnac je napisao(la):
Jandra":1oesjnac je napisao(la):
Jesi siguran da je to prosirenje za autobusku stanicu? Da nije zbog toga sto treba da postave stub koji ce nositi silaznu rampu sa kruznog toka pa moraju da zauzmu i deo sadasnje ulice?

Veliki Vracar je definitivno u pravu. A što se tiče stuba, poslednji stub pre spajanja silaznih rampi nalaziće se na prostoru sadašnjeg zelenog ostrva, što se može videti i sa slike. Prostor sadašnje privremene autobuske stanice biće treća traka po izgradnji nadvožnjaka iznad železničkih šina.

110809-RAPET-04.jpg
Pazi ovaj sleper na slici! Kako ambiciozno, HA! :kk: :)


Prvo sam se zagrcnuo (kakvi bre sad opet šleperi u gradu?). Ako si mislio na ovaj brod, on se i sada nalazi usidren peko puta NISovog skladišta i ukoliko se grdno ne varam, služi za pretakanje goriva sa barži i tankera.
 
Jeste reljo.To je tanker kojim dovoze gorivo,ispod zemlje ima cevka koja je povezana sa skladistem NIS-a.Istu foru ima i toplana NBG,jer je lakse dovesti tecno gorivo ili mazut tankerom.
 
edgeman":yg1442bs je napisao(la):
Gušiće se i ovako kad siđu s mosta u Radničku ima da nas dočeka raskrsnica sa semoforom kod one gasne pumpe bez obzira kako oni stavili da se rampa uliva bočno ili po pravim uglom kad se spustiš niz nju ono semofor. :notok:

Tu lepo treba da se ukine taj semofor i raskrsnica. Pa ko hoće na pumpu (levo iz pravca sajma) nek okrene preko Visoke ili Hipodroma(pre) a iz suprotnog smera može da se okrene na kružnom toku (kad bude gotov) i ode ka Obrenovcu. Taj semofor baš guši i smara. Opet šta znam možda i ostave tako, pa kad bude crveno, ono na rampi kolona do vrh mosta. :notok:
То је јерес која заслужује велики плус.
 
Taj semafor opslužuje NIS i staru šećeranu šta god u njoj bilo.... a da bi valjalo da nema te raskrsnice, valjalo bi.
 
Можда је била прилика да се подвожњак (који сад постаје вишак) искористи да се и то некако денивелише...
 
Obzirom na intezivnost korišćenja te raskrsnice za skretanje u nis i šećeranu, sav saobraćaj je mogao da se preusmeri na neku perifernu komunikaciju makar i malo više obilazili u okviru pristupnih saobraćajnica prema Rakovici , a da se time ukoni jedan semafor koji užasno usporava saobraćaj. :notok:
 
Ne tako brzo drugari!To ima veze i sa onom raskrsnicom i semaforom kod ada ciganlije.A na njoj se mora resiti prvo problem pesaka pasarelom ili podzemnim prolazom,inace ce ljudi da ginu ko zecovi tamo.

Jurija Gagarina petlja se radi udarnicki,rade valjkom blizu one pumpe ali jos ne planiraju da ruse.Kao da je cuvaju za zadnji trenutak.Malo ce biti bez veze pesacke staze i biciklistecke zbog Petlje Jurija Gagarina,ali sta je,tu je.

Radi jedan kopac temelja i buldozer tacno kod stanice NBG na trasi UMP-a,dok je trasa UMP-a netaknuta od petlje Jurija Gagarina do zeleznicke stanice NBG.
 
vucko":1d3b8l8o je napisao(la):
Ne tako brzo drugari!To ima veze i sa onom raskrsnicom i semaforom kod ada ciganlije.A na njoj se mora resiti prvo problem pesaka pasarelom ili podzemnim prolazom,inace ce ljudi da ginu ko zecovi tamo.

Jurija Gagarina petlja se radi udarnicki,rade valjkom blizu one pumpe ali jos ne planiraju da ruse.Kao da je cuvaju za zadnji trenutak.Malo ce biti bez veze pesacke staze i biciklistecke zbog Petlje Jurija Gagarina,ali sta je,tu je.

Radi jedan kopac temelja i buldozer tacno kod stanice NBG na trasi UMP-a,dok je trasa UMP-a netaknuta od petlje Jurija Gagarina do zeleznicke stanice NBG.

Znači da nastavak ka Tošinom bunaru počinje da se radi tek od sledeće godine. Pumpu ne ruše do kraja jer to sad nije prioritet.
Na Kumkatovim fotografijama se lepo vidi da se za tramvajski koridor, koji nastavlja ka depou kao deo nadvožnjaka preko JG, posle mosta takođe ništa nije gradilo.

Mašina kod železničke najverovatnije radi na ispitivanju tla.
 
relja":c5usgc3m je napisao(la):
vucko":c5usgc3m je napisao(la):
Ne tako brzo drugari!To ima veze i sa onom raskrsnicom i semaforom kod ada ciganlije.A na njoj se mora resiti prvo problem pesaka pasarelom ili podzemnim prolazom,inace ce ljudi da ginu ko zecovi tamo.

Jurija Gagarina petlja se radi udarnicki,rade valjkom blizu one pumpe ali jos ne planiraju da ruse.Kao da je cuvaju za zadnji trenutak.Malo ce biti bez veze pesacke staze i biciklistecke zbog Petlje Jurija Gagarina,ali sta je,tu je.

Radi jedan kopac temelja i buldozer tacno kod stanice NBG na trasi UMP-a,dok je trasa UMP-a netaknuta od petlje Jurija Gagarina do zeleznicke stanice NBG.

Znači da nastavak ka Tošinom bunaru počinje da se radi tek od sledeće godine. Pumpu ne ruše do kraja jer to sad nije prioritet.
Na Kumkatovim fotografijama se lepo vidi da se za tramvajski koridor, koji nastavlja ka depou kao deo nadvožnjaka preko JG, posle mosta takođe ništa nije gradilo.

Mašina kod železničke najverovatnije radi na ispitivanju tla.
Otprilike tako, a koliko mi se cini (ja sam malo pesimista), ceo projekat oko T Bunara se nece, nazalost nikada ni uraditi, ucice 4 u 4 sa T Bunarom/ N Dobrovica. Steta. Bilo je govora oko de-nivelisane raskrsnice, koliko sam primetio nema nikakvih zvanicnih promena, ali koliko vidim svi cute oko toga. Ko zna videcemo iduce godine. :dil: :violina:
 
vucko":ldvhuwao je napisao(la):
Ne tako brzo drugari!To ima veze i sa onom raskrsnicom i semaforom kod ada ciganlije.A na njoj se mora resiti prvo problem pesaka pasarelom ili podzemnim prolazom,inace ce ljudi da ginu ko zecovi tamo.
Наравно. Та наказна полупетља је срамота и треба подхитно решити ту ситуацију.
LUCAS":ldvhuwao je napisao(la):
Otprilike tako, a koliko mi se cini (ja sam malo pesimista), ceo projekat oko T Bunara se nece, nazalost nikada ni uraditi, ucice 4 u 4 sa T Bunarom/ N Dobrovica. Steta. Bilo je govora oko de-nivelisane raskrsnice, koliko sam primetio nema nikakvih zvanicnih promena, ali koliko vidim svi cute oko toga. Ko zna videcemo iduce godine. :dil: :violina:
Нема говора о денивелисаној раскрсници већ дуже време.
 
tzoran":t2ofpizc je napisao(la):
kumkat":t2ofpizc je napisao(la):
Kao sto sam obecao....

slika
A gde je kuče sa pet centra ?
Nije valjda da su morali da ga sklone jer nekom smeta :blah:
Bejah danas u pet centru,ni sam ni provalio da nema kuceta.Mislim da se tice visine objekata pored pruge po regulacionom planu.

Inace,plac izmedju pet centra i bulevara Milutina Milankovica rasciscavaju polako buldozerom od rastinja,da ne kazem dzungle.
 
Sto vise gledam ovaj napredak pristupnih saobracajnica, sve mi se vise prividja metro koridor po sredini... :D
 
tzoran":11lonwka je napisao(la):
A gde je kuče sa pet centra ?
Nije valjda da su morali da ga sklone jer nekom smeta :blah:
Hahaha, ja sam mislio da je to krava! Doduse, nikad nisam ni pogledao, nego cisto usput perifernim pogledom i nerazmisljajuci... :laugh: :bash:
 
Vrh