Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Прва асоцијација на ове слике - Кина! Време,комбинација магле и смога,огромно градилиште које напредује невероватном брзином...Све је ту осим наравно небодера у позадини. :)
 
relja":1i6hb424 je napisao(la):
Svi veoma dobro znamo za šta se u srpskom jeziko koristi naziv "petlja".
Ne treba valjda da nabrajamo i upoređujemo karatkeristike sa raskrsnicom kod Hipodroma? Ona nema ni jednu odliku "petlje". Termin jednostavno ne odgovara.

Ovo gore podebljano nije tačno.(osim ako nisi mislio na ono kad neko "ima petlju" :laugh: )
Bulevar vojvode Mišića koji će prolaziti ispod nadvožnjaka povezan je sa saobraćajem prema Požeškoj i Rakovici putem rampi. Denivelacija i povezanost saobraćajnica putem rampi je jedna od odlika petlji. Glavni deo cele te konstrukcije kod hipodroma je klasična raskrsnica na stubovima, pa je zbog odlika i raskrsnice i petlje šaljivo nazvana ovde raskrpetlja.

Možda je nekome dosadno da sluša ponavljanje te dosetke, a neko drugi u tome vidi svoju prosvetiteljsku misiju :p , međutim ne treba se ljutiti, ovo je mesto za razbibrigu, opuštanje i informisanje! :kk:
 
Veliki Vracar":312ja2st je napisao(la):
relja":312ja2st je napisao(la):
Svi veoma dobro znamo za šta se u srpskom jeziko koristi naziv "petlja".
Ne treba valjda da nabrajamo i upoređujemo karatkeristike sa raskrsnicom kod Hipodroma? Ona nema ni jednu odliku "petlje". Termin jednostavno ne odgovara.

Ovo gore podebljano nije tačno.(osim ako nisi mislio na ono kad neko "ima petlju" :laugh: )
Bulevar vojvode Mišića koji će prolaziti ispod nadvožnjaka povezan je sa saobraćajem prema Požeškoj i Rakovici putem rampi. Denivelacija i povezanost saobraćajnica putem rampi je jedna od odlika petlji. Glavni deo cele te konstrukcije kod hipodroma je klasična raskrsnica na stubovima, pa je zbog odlika i raskrsnice i petlje šaljivo nazvana ovde raskrpetlja.

Možda je nekome dosadno da sluša ponavljanje te dosetke, a neko drugi u tome vidi svoju prosvetiteljsku misiju :p , međutim ne treba se ljutiti, ovo je mesto za razbibrigu, opuštanje i informisanje! :kk:


Znao sam da će se neko "uhvatiti" za te rampe :)

One se, koliko sam ja do sada primetio, samo nastavci istog smera, nema isključenja sa jednog pravca i uključenja u poprečni pravac ili u suprotni smer? Upravo zato sam i rekao da "nema odlike".
Raskrsnica sa više prilaza, ali ipak - raskrsnica.

Ako se ovako nastavi, izgleda da ćemo redefinisati "laički" termin "petlja" tako da se uklopi u rešenje raskrnice kod Hipodroma. :D
 
relja":19aop4co je napisao(la):
Znao sam da će se neko "uhvatiti" za te rampe :)

One se, koliko sam ja do sada primetio, samo nastavci istog smera, nema isključenja sa jednog pravca i uključenja u poprečni pravac ili u suprotni smer? Upravo zato sam i rekao da "nema odlike".
Raskrsnica sa više prilaza, ali ipak - raskrsnica.

Nije strašno uhvatiti se za rampe, treba paziti pa se ne hvatati za "petlju" jer to je već dvosmisleno :lol:

Nisi dobro primetio za rampe, nisu one samo pristupi raskrsnici. Raskrsnica je u nivou za pravce most-Rakovica i Požeška-tunel, a nadvožnjak i rampe omogućavaju da se Bulevar vojvode Mišića denivelisano "ukrsti sa celom tom raskrsnicom" (fenomen :p ). Recimo prva rampa iz pravca sajma je isključenje sa B.v.M. i uključenje na trasu UMP sa mosta. Odmah s druge strane je rampa kojom se sa UMP-a prelazi na pravac B.v.M. Slično je i sa druge strane prema Topčiderskom parku.
Tek nakon ovih denivelisanih ukrštanja sa svim elementima petlje nailazi se na semaforizovanu raskrsnicu sa gore navedenom ulogom (što bi se reklo 2 u 1).
Naravno sve je ovo podložno subjektivnom pogledu na stvari, tako da smatram celu ovu priču zabavnim štivom. :)
 
Главни правац (УМП - који при томе и скреће) је раскрсница. Споредни правац (БВМ) је денивелисан (мада неке слике казују и супротно - хајде да се то заврши, па да видимо). Тотално наопака ствар од сваке логике. Зато назив "раскрпетља" савршено пристаје овој химери.

Ал' 'ајде да више не узимам учешће у расправи, ако ће то да смири страсти овде. До даљњег.
 
Veliki Vracar":3ondr3bx je napisao(la):
relja":3ondr3bx je napisao(la):
Znao sam da će se neko "uhvatiti" za te rampe :)

One se, koliko sam ja do sada primetio, samo nastavci istog smera, nema isključenja sa jednog pravca i uključenja u poprečni pravac ili u suprotni smer? Upravo zato sam i rekao da "nema odlike".
Raskrsnica sa više prilaza, ali ipak - raskrsnica.

Nije strašno uhvatiti se za rampe, treba paziti pa se ne hvatati za "petlju" jer to je već dvosmisleno :lol:

Nisi dobro primetio za rampe, nisu one samo pristupi raskrsnici. Raskrsnica je u nivou za pravce most-Rakovica i Požeška-tunel, a nadvožnjak i rampe omogućavaju da se Bulevar vojvode Mišića denivelisano "ukrsti sa celom tom raskrsnicom" (fenomen :p ). Recimo prva rampa iz pravca sajma je isključenje sa B.v.M. i uključenje na trasu UMP sa mosta. Odmah s druge strane je rampa kojom se sa UMP-a prelazi na pravac B.v.M. Slično je i sa druge strane prema Topčiderskom parku. Tek nakon ovih ukrštanja nailazi se na semaforizovanu raskrsnicu sa gore navedenom ulogom (što bi se reklo 2 u 1).
Naravno sve je ovo podložno subjektivnom pogledu na stvari, tako da smatram celu ovu priču zabavnim štivom. :)


Moje subjektivno mišljenje je da smo opisali istu stvar, ali izvukli različite zaključke :)

Po svemu navedenom ime "raskspetlja" savršeno pristaje.
(nisam primetio da je iko jutros ispravio Belku na temi o nadvožnjaku kod Hipodroma :) )
 
Bojim se da će mi par onih rampi biti neprelazne prepreke obzirom da se sa svojim kršem jedva popnem i uz tobogan....
Moraću da kupim bolji auto da bih koristio novi most :)
 
:laugh: +1
ma sve je stvar zaleta ;) prvi deo rampe je istog nagiba kao stari tobogan, tek je zadnja trećina strimija, čini se kao da su se tu malo preračunali oko nivelisanja. Logično bi mi bilo da je nagib ujednačen čitavom dužinom
 
Znači, novi auto za novi most !!! Automatski se povećava bezbednost na mostu za 17,63%
 
Počelo asfaltiranje mosta preko Ade

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/285279/Pocelo-asfaltiranje-mosta-preko-Ade

186163_most_f.jpg
 
LUCAS":3uoal4m4 je napisao(la):
dr strangelove":3uoal4m4 je napisao(la):
Citam ovaj clanak pa ne mogu cudom da se nacudim kakvi se komentari ostavljaju! Kakav smo mi to nakaradan narod, auuuuuu BRE! :notok: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:

Toliko mrznje, zajedljivosti da ti se prosto cini da kad se most zavrsi 95% ljudi nece ga ni koristiti. Strasno!

Mi smo tupav narod... :kafa:
 
@Archangel
u toku dana skela bliže Čukarici je pomerena skroz do mosta.Slike su ti definitivno zastarele :D
 
despot":1bsnw79u je napisao(la):
@Archangel
u toku dana skela bliže Čukarici je pomerena skroz do mosta.Slike su ti definitivno zastarele :D

Pa oni grade brze nego sto bilo ko ovde slika! :kk:
 
Malo sam dosadan, ali opet bio u setnji po Kosutnjaku (oko 15h) i svratio da okinem 2-3.

img2779.jpg





Napreduju dosta dobro, cini mi se da se i na dnevnoj bazi vidi progress :)
 
spatiotecte":1hhyc9ke je napisao(la):
LUCAS":1hhyc9ke je napisao(la):
dr strangelove":1hhyc9ke je napisao(la):
Citam ovaj clanak pa ne mogu cudom da se nacudim kakvi se komentari ostavljaju! Kakav smo mi to nakaradan narod, auuuuuu BRE! :notok: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:

Toliko mrznje, zajedljivosti da ti se prosto cini da kad se most zavrsi 95% ljudi nece ga ni koristiti. Strasno!

Mi smo tupav narod... :kafa:
Sta li je u njihovim mozgovima da mi je znati?! UNDERGROUND uzivo!
 
Nece mostove, hoce platu od 1000 evra, a onda bi se bunili sto nemaju mostove... :rolleyes:
 
spatiotecte":u6sypc7g je napisao(la):
Nece mostove, hoce platu od 1000 evra, a onda bi se bunili sto nemaju mostove... :rolleyes:
Interesantno da je svaki treci komentar tipa ..."ljudi nemaju sta da jedu..." pa jel dotle doslo ili mi mislimo samo kako da se ozderavamo!?
 
Ko ne moze bez pasulja
i bez ljute sljivovice
bez kupusa kiseloga
belog luka, slaninice

:cool: :cool: :cool: :D
 
spatiotecte":3npgbro7 je napisao(la):
Mi smo tupav narod... :kafa:
Daleko od toga. Samo izuzetno frustriran, nezaposlen, kokuzan, ubijen u pojam, eto možda zatupljen...
Ovakvi komentari su potpuno u redu, obzirom na okolnosti. Ipak, krize dolaze i prolaze, most će ostati bar nekoliko generacija, ned'o Bog ratova i bombardovanja, pare će se vraćati, ne bi nam bilo ništa bolje i da ih ne vraćamo, siguran sam i gore....

Najtužniji su mi komentari koji pitaju koliko škola, vrtića se moglo napraviti za ove pare. Da li im je neko objasnio da nas je 300000 manje nego pre 10 godina i da su nam škole i vrtići prazni, pogotovo na jugu o kojem toliko pričaju? Nije im jasno da se ne počinje od škola i vrtića, već od PROIZVODNJE. A rast proizvodnje i privrede uopšte ne ide bez razvijanja infrastrukture.

E sad, naravno, umesto ovog mosta se moglo mnogo kilometara puteva obnoviti, što jes, jes, ali obzirom da je ovo isključivo beogradska investicija, mislim da je sasvim ok uloženo. Da su ove pare uložene u veštačko održavanje kojekakvih fabrika u životu samo radi tobožeg očuvanja socijalnog mira (a u zadnjih 20 godina je desetina puta više novca bacano bukvalno u vetar) bilo bio opet pojeo vuk magarca i Jovo nanovo. Ovo su bezbroj puta pametnije uložene pare, čak i od dva jeftinija i prosečna mosta. Ovo je 21 vek i nije sve u funkciji, marketing je isto tako bitan.
 
LUCAS":28ttjxmy je napisao(la):
spatiotecte":28ttjxmy je napisao(la):
LUCAS":28ttjxmy je napisao(la):
Citam ovaj clanak pa ne mogu cudom da se nacudim kakvi se komentari ostavljaju! Kakav smo mi to nakaradan narod, auuuuuu BRE! :notok: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:

Toliko mrznje, zajedljivosti da ti se prosto cini da kad se most zavrsi 95% ljudi nece ga ni koristiti. Strasno!

Mi smo tupav narod... :kafa:
Sta li je u njihovim mozgovima da mi je znati?! UNDERGROUND uzivo!

Kako ti nije jasno? Pa to su komentari po direktivi podmladaka opozicionih stranaka po principu "što gore - to bolje".
 
Najvise volim kada najave neki dogadjaj i pise-ovaj clanak nije moguce komentarisati.Na osnovu toga znate da ce se gradonacelnik pojaviti tamo :laugh:
 
radax":ka5crl19 je napisao(la):
LUCAS":ka5crl19 je napisao(la):
spatiotecte":ka5crl19 je napisao(la):
Mi smo tupav narod... :kafa:
Sta li je u njihovim mozgovima da mi je znati?! UNDERGROUND uzivo!

Kako ti nije jasno? Pa to su komentari po direktivi podmladaka opozicionih stranaka po principu "što gore - to bolje".
Ma, opozicija ili pozicija, nebitno je. Svaki je ili koliko su ukrali, puno je kostao ili gladni smo!!! Mislim da to vise nema nista sa politikom. Proslo je puno godina od svih sranja koje smo imali. Da li je moguce da od 106 komentara mi imamo 100 koji su negativni i na svakom gomila pluseva ododbravanja? Pa to nema veze sa politikom ili opozicijom to je nasa svest, ne promenjena vekovima. Pa nama nemogu da pomognu ni deset ovakvih mostova ni milion kilometara auto-puta ni sve investicije ovoga sveta jer mi sve znamo i svako od nas je expert za sve.

Ali da ne tupimo. Most je divan, na odicnom je mestu bas tu je i trebao biti (kad ja kazem) i siguran sam da smo ga mogli i skuplje platiti ali nasa stedljiva drzava je ucinila SVE da ga uradi po povoljnoj ceni sve sa predivnom petljom!!!!!!!!!!!!!!! Eve im ga! :bash:
 
Vrh