Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Sa sajta grada pre nedelju dana


1448169_most_na_Adi_v.jpg
 
Vucko, znam da ti nisi uslikao, ali ti sleduje ipak + :cool:
Kao Holandija....
 
Mozda ce most da predje preko glavnog korita Save dok budem u Beogradu, do kraja juna... Ima da ga obilazim svaki dan, tako je dobro legao u okolinu i tako efektno izgleda, stvarno za 10+

Jedino se plasim prilaznih petlji da se tu ne proslave sa nekim "genijalnim" idejama... no dobro, to je druga tema.
 
Juče sam prolazio Radničkom i kako izgleda, čini mi se da se rampa sa mosta ka Radničkoj neće ulivati u nju, već rade nešto što samo id*** može da smisli. Kod raskrsnice kod NIS-a prave prilaz, što znači...krenete sa NBG-a preko novog mosta da biste izbegli gužvu na Gazeli, krenete da silazite sa mosta u Radničku, međutim tu vas sačeka kolona vozila koja čeka na semaforu kod NIS-a, što je van svake pameti.
 
I ja mislim da je privremeno, da bi pre završetka petlje radnička omogućili da se sa NBGDa može ka sajmu preko tog semafora kod Jugopetrola.
 
To je samo prilazni put za mehanizaciju Porr-a za radove na silaznoj rampi prema Radničkoj i kasnije po završetku rampe za završne radove na samom mostu. Po završetku će ulivanje u Radničku biti po propisu.
 
Konačno nova informacija na zvaničnom sajtu mosta:

154м до спајања главног и бочног распона конструкције моста

Након бетонирања конзола сегмента С13 и доње плоче и ребара сегмента С14 створени су услови за четрнаесто нагуравање изведене конструкције бочног распона у дужини од 255м које је изведено 17. маја. Тиме је преостала удаљеност новобеоградске и чукаричке стране моста смањена на само 154м.

Истог дана главни ток Саве је подизањем седамнаестог сегмента главног распона, масе око 326т, премошћен за 282м. У току је заваривање истог за претходни сегмент као и предмонтажа наредног сегмента М17 на Малој Ади.

На задњем распону је у току извођење хидроизолације на пешачким стазама као и монтажа дампера за косе каблове где је у току монтажа шеснаестог пара косих каблова док је на главном распону завршено петнаест.

Радови на прилазним рампама мосту су у току. На северној страни настављају се радови на стубовима а почела је и монтажа скеле за горњу конструкцију западне рампе моста. На чукаричкој страни на западној рампи 18.маја је избетониран трећи део горње конструкције рампе. На источној рампи тренутно се ради стуб 2, док су преостали стубови завршени.

news38.jpg
 
JohnyBgood":jyoztyh6 je napisao(la):
stf":jyoztyh6 je napisao(la):
Vucko, znam da ti nisi uslikao, ali ti sleduje ipak + :cool:
Kao Holandija....
Ja nigde u Holandiji nisam video ovoliko brdo. To bi njima bio skijaski centar :D
Мислио сам више на атмосферу. ;)
 
"...подизањем седамнаестог сегмента главног распона, масе око 326т, премошћен за 282м. У току је заваривање истог за претходни сегмент као и предмонтажа наредног сегмента М17 на Малој Ади..." Jel oni i onaj betonski deo uz sam pilon računaju kao zaseban segment?
 
Prvi metalni segment uz pilon se označava kao T1 mase oko 500t i sklopljen je na licu mesta na skeli, na njega nisu kačeni kablovi. Segmenti na koje se kače kablovi imaju oznaku M.
 
Veliki Vracar":7xyti51r je napisao(la):
Prvi metalni segment uz pilon se označava kao T1 mase oko 500t i sklopljen je na licu mesta na skeli, na njega nisu kačeni kablovi. Segmenti na koje se kače kablovi imaju oznaku M.
Sem segmenta M21, ali ti to već znaš.
 
Priključenje silazne rampe u Radničku ulicu biće posle semfora tako da neće biti zastoja:



dobar deo rampe je završen a beton deluje vrlo kvalitetno (impresionira belina):





stigli su i elementi za završne radove na mostu:



za uzlaznu rampu iz pravca sajma urađeni su gotovo svi stubovi:





na petlji Radnička kompletiraju se glavni noseći stubovi:





radnici pristižu na razne načine:





primenjuje se surova sila:



ali ni doprinos nežnosti se ne zanemaruje:







evo i ostalih sličica:

























 
Stubovi za prilaznu rampu u Jurija Gagarina su betornirani i postavljaju se oplate za kolovoznu konstrukciju.
 
Свака част на сликама Велики Врачар, наравно укњижени плусићћћ. Радови баш добро напредују.
 
Vrh