Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Nisam siguran da bi šleperi i dupli autobusi mogli lako da izvedu "polukružno" na mostu, a da se tu ne stvaraju čepovi, a i same rampe su diskutabilne što se tiče kapaciteta.
 
vucko":1gyyppjw je napisao(la):
Ump ide tunelom od onih visokih zgrada ispod vojislava ilica pa izlazi na mestu gde je trscanska,otprilike na prvoj raskrsnici trscanske i onih malih ulicica ka dimitrijali.

Ali ce takodje biti i pristupni putevi na povrsini 2+2 kroz onu ulicu pored crkve i duz trscanske.Rusice samo one male kucice sa leve strane(ukljucujuci onu zgradu hidroelektrane djerdap).I dobicemo finu raskrsnicu trscanske i bulevara sa pesackim ostrvima kao kod Takovske i Kralja Aleksandra.
?

Cekaj, Pop-Stojanova treba da bude 2+2? Kojom duzinom? Celom (to mi nekako nemoguce bez mnoooogo rusenja) ili samo od Kajmakcalanske do Bulevara?

btw nekako mi je steta za tu zgradu HE Djerdap, pristojna je...(da mi je samo znati sta radi zgrada HE Djerdap u BGu doduse, al dobro).
 
Mogu da otvore i rampu ka Banovom Brdu preko petlje hipodrom, i da ostave u funkciji podvoznjak, a da sruse tobogan i da probaju da grade tako da ne diraju podvoznjak, ne verujem da ce moci da se penju na most, mozda automobili, no videcemo
 
hazard":1y8281qf je napisao(la):
vucko":1y8281qf je napisao(la):
Ump ide tunelom od onih visokih zgrada ispod vojislava ilica pa izlazi na mestu gde je trscanska,otprilike na prvoj raskrsnici trscanske i onih malih ulicica ka dimitrijali.

Ali ce takodje biti i pristupni putevi na povrsini 2+2 kroz onu ulicu pored crkve i duz trscanske.Rusice samo one male kucice sa leve strane(ukljucujuci onu zgradu hidroelektrane djerdap).I dobicemo finu raskrsnicu trscanske i bulevara sa pesackim ostrvima kao kod Takovske i Kralja Aleksandra.
?

Cekaj, Pop-Stojanova treba da bude 2+2? Kojom duzinom? Celom (to mi nekako nemoguce bez mnoooogo rusenja) ili samo od Kajmakcalanske do Bulevara?

btw nekako mi je steta za tu zgradu HE Djerdap, pristojna je...(da mi je samo znati sta radi zgrada HE Djerdap u BGu doduse, al dobro).
Otprilike ovako.To je shmeksi izvukao neku radnu verziju 2005. godine kako su planirali ump na Zvezdari

http://i43.tinypic.com/fvhj4i.jpg

Kao sto vidis,najveselije ce biti u Dimitrijali jer cemo dobiti nadvoznjak sa 4 ili 6 traka+4 rampe sa po 2 trake.

Ta zgrada Djerdapa bez obzira sto je pristojna je montazna,skines one panele i vidis da je baraka.A to je sigurno neka glupa birokratija,videh pre neki dan neku kucicu u kojoj je direktorat BITEF-a.
 
prostorni planer":3utk0vid je napisao(la):
Mogu da otvore i rampu ka Banovom Brdu preko petlje hipodrom
Раскрпетља, друже, раскпетља. :grand:
vucko":3utk0vid je napisao(la):
Otprilike ovako.To je shmeksi izvukao neku radnu verziju 2005. godine kako su planirali ump na Zvezdari

http://i43.tinypic.com/fvhj4i.jpg
Гледам сада и видим да ће бити тешка збрка при изласку УМП на Панчевац. Излази од Богословије, улази који треба да се праве из Деспота Стефана, па УМП... Како ли ће то извести а да не буде гужве, питај Бога. :/
 
Njile,bit ce sve ok.Sta ti pravi problem?Ovo je u odnosu na raskrpetlju i pristupne sa strane za novi most macji kasalj.
 
vucko":1eo4fljf je napisao(la):
Otprilike ovako.To je shmeksi izvukao neku radnu verziju 2005. godine kako su planirali ump na Zvezdari

http://i43.tinypic.com/fvhj4i.jpg

Kao sto vidis,najveselije ce biti u Dimitrijali jer cemo dobiti nadvoznjak sa 4 ili 6 traka+4 rampe sa po 2 trake.

Ta zgrada Djerdapa bez obzira sto je pristojna je montazna,skines one panele i vidis da je baraka.A to je sigurno neka glupa birokratija,videh pre neki dan neku kucicu u kojoj je direktorat BITEF-a.
2+2 od Vojislavca do Bulevara :shok:

To ce biti veselo...znaci ode cela Pop Stojanova u k. To nije neka velika steta (mada ne znam sta znaci ovo "rampe" - nije valjda uzdignuto iznad zemlje?), ali nadam se da nece mnogo ceprkati po Kajmakcalanskoj (vidim da je obelezena narandzasto - sta to znaci?), to jedna od najlepsih ulica u gradu...generalno, uopste mi se ne svidja to sto ce kroz taj miran i rekao bih vrlo fin za zivot kraj da protutnji magistrala, da zivim tamo popizdeo bi. I generalno, nije mi jasna funkcija tih rampi kroz P. Stojanovu - tunel pocinje pre V. Ilica. Onda je valjda jedino potrebno da imamo ulaz/izlaz iz tunela u V. Ilica i na Bulevaru, ne vidim zasto bi se ceprkalo ista izmedju?

Ovako ispada ako oces s UMP-a na Bulevar ideci od P. mosta, vec kod D. Tucovica moras da se iskljucis na rampu, pa onda rampom duz Trscanske do D. Tucovica gde se ukljucujes na UMP, dakle nema ulaska u tunel. U suprotnom pravcu, isto, izadjes iz tunela vec kod V. Ilica (ili cak ranije?) pa onda duz cele Pop Stojanove do Bulevara (i ako tunel ide ispod punom duzinom!). Isto tako ako oces iz Bulevara na UMP, moras duz cele Pop Stojanove pa tek onda posle V. Ilica u tunel, i ako je tunel vec ispod Bulevara...ne kapiram, zasto? Ili sam nesto krivo shvatio?

Al' da, upravi si, duz Trscanske ce biti najvece veselje...mada tamo nije nista greota rusiti (vazi generalno za ceo taj kraj oko Trsanske i celu tu neizgradjenu stranu D. Tucovica), i cini mi se po zutim iscepkanim linijama ('granica programa') da u istoriju odlazi onaj parkic na uglu trscanske i bulevara? steta.
 
vucko":11j5zs5g je napisao(la):
Njile,bit ce sve ok.Sta ti pravi problem?Ovo je u odnosu na raskrpetlju i pristupne sa strane za novi most macji kasalj.
Па три правца која се спајају у један. Надам се да ће бити ОК, јер је исто као и нови мост важно и спајање Панчевца са аутопутем.
 
Da,2+2.

ODe vala,dobra je stvar sto ce izaci crkva na bulevar.TO narandzasto su ulice okolo,mozda ih prosire za nesto malo zbog protocnosti saobracaja,nista drasticno.Nazalost to je zapisano vec 30+ godina u planovima.Meni recimo drug zivi u zgradi na cosku Trscanske i Milana Rakica.

Tunel ne moze da izadje izmedju Bulevara i Vojislava Ilica,primetices da je taj deo na brdu.Donekle ce taj kraj biti spasen,a ostecen ce sto i kazes biti ovaj kod trscanske.Zamisli rampe i ostalo ludilo kod katolicke i ove pravoslane crkve.

Tako je,dobro si shvatio,mozda to i izmene.Koliko razumem UMP prosto treba da kupi saobracaj sa glavnih smerova,zamisli koje bi bilo ludilo da ima ukljucenje na bulevar direktno.

Tamo je sve rusevno,meni zao ortaka.Ostace bez dobrog dela parkica,milana rakica tu postaje slepa ulica jer nece ici na Trscansku.
Ali kao sto rekoh rusice se ona nesreca ispred crkve sa druge strane bulevara pa cemo dobiti manju zelenu povrsinu ispred crkve i crkvu na Bulevaru :)

Pise ti na mapi sta je sta,rampe su na zemlji i sve ostalo,osim onog svetlo plavog sto je obelezeno.

Wille,valjda ce biti oko.Apropo medjunarodnog pravca,juce u Batutovoj kod raskrsnice sa bulevarom djubretari prazne kontejnere a iza njih nekoliko Austrijskih i Nemackih slepera.Djubretari zablokirali medjunarodni tranzit. :lool:
 
Pa ako su rampe po zemlji, onda za Pop Stojanovu mozda nije tako strasno, duplirace se ulica, kao sto si rekao rusenjem onih udzerica preko puta obe crkve. Ali ovaj vijadukt iz Trsanske preko Dimitrijale mi nije bas jasan. Kazes tunel ne moze da izadje na Bulevaru jer je brdo, OK, ali po ovom crtezu on izlazi negde na sred Trsanske, a Trscanska je prakticno cela nizbrdo (i to uz vrlo strm nagib), gde taj vijadukt treba da pocne? Negde na sred Trscanske? Nije mi bas to jasno, na sta ce to da lici? Cini mi se kao da su izabrali najgoru mogucu tacku da se UMP ukrsti sa Bulevarom.

A i da M. Rakica bude slepa na kraju (tj. pocetku) mi je isto nelogicno. To je fina alternativa Bulevaru, a ovako ce sav taj lokalni saobracaj koji je koristio M. Rakica da gurnu na Bulevar, i to na raskrsnicu koja je pride jos i raskrsnica sa UMP. Haos u najavi.
 
Jel će ove Kehl grede na rampama biti deo rampe ili je to za oplatu? Glupo pitanje, znam :D I koja je fora sa ovim nasipom i plavom ceradom na hipodromu (prva slika kod mene)

A bočni raspon mi sve manje uliva poverenje :(
 
Ronche":28loo50j je napisao(la):
Jel će ove Kehl grede na rampama biti deo rampe ili je to za oplatu? Glupo pitanje, znam :D I koja je fora sa ovim nasipom i plavom ceradom na hipodromu (prva slika kod mene)

A bočni raspon mi sve manje uliva poverenje :(
tu treba da bude stub za RAdničku, a plava cerada.. otkud znadem, ne bih da lupim xD
 
Уопште не видим потребу за рампама на укрштању са Булеваром и Војислава Илића. Укрштање са Господара Вучића и Димитрија Туцовића би било довољно.
А и ово сужавање код гробља. Зар је толики проблем са се делић гробља исели.
 
Archangel":lgcjiwlx je napisao(la):
Ronche":lgcjiwlx je napisao(la):
Jel će ove Kehl grede na rampama biti deo rampe ili je to za oplatu? Glupo pitanje, znam :D I koja je fora sa ovim nasipom i plavom ceradom na hipodromu (prva slika kod mene)

A bočni raspon mi sve manje uliva poverenje :(
tu treba da bude stub za RAdničku, a plava cerada.. otkud znadem, ne bih da lupim xD
Hvala. Ceradu sam spomenuo samo kao orijentaciju jer izgleda da nije kod svih isti raspored aploudovanih slika :)

@blagoje: Hvala
 
Vrlo je moguce, da je to oko plave cirade cerade, ustvari rampa za buduce sine koje ce ici sa mosta ka BB i sajmu. Mozda gresim, ali mi na to lici......
 
Moze li jedno pitanje?Nisam pratio od pocetka pa mi je mozda ovako lakse ako mi neko pomogne.Da li se zna u kojoj fazi gradnje ce UMP biti uradjen izmedju J.Gagarina i Tosinog Bunara?Hoce li to biti uradjeno ove godine zajedno sa mostom ili u nekoj sl.fazi?Hvala!!
 
Hvala puno!Mislio sam da ce se graditi ove godine posto su iselili donji deo buvljaka,a ono ipak nista od toga!Pozdrav!
 
Ako je tako, zasita ne postoji niti jedan razlog da se tramvajska pruga na mostu već ove godine ne spoji sa prugom u Jurija Gagarina, i da se izmeni idejni projekat te petlje.
Jedini protiv argument koji mi pada na pamet je - LRT.
 
Arnorian":u7jsr9qv je napisao(la):
А и ово сужавање код гробља. Зар је толики проблем са се делић гробља исели.
Тешко да би то могло да се изведе. Сумњам да ће неко чији су рођаци сахрањени на Новом гробљу дозволити да се гробови иселе на Орловачу или неко друго удаљено гробље.
 
Kamera broj 3 na savabridge.com je pomerena na novu poziciju. Samo kad bi je ostavili tu, jer je ugao extra.

2eoh2ec.jpg
 
Vrh