Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

stf":x5exq2sh je napisao(la):
@Delija Такође +. На тренутак сам помислио да је неки други град, док нисам препознао раскрпетљу.
-1 :grand:
 
glupshi":1fron7i9 je napisao(la):
stf":1fron7i9 je napisao(la):
@Delija Такође +. На тренутак сам помислио да је неки други град, док нисам препознао раскрпетљу.
-1 :grand:
A зашто свега ти? :/
 
Слике су фантастичне, а прилаз колима мосту из правца Пожешке феноменалан. Имаш осећај као да прелазиш Гибралтар или Пелопонез...... али то не исправља сакату функционалност те "петље".
 
Sto se tice tog dela od raskrpetlje do banovog brda,radovi trebaju biti zavrseni ove godine ako se ne varam?

Gledam onaj plan i jedino mi je zao sto je onako ocajno ukljucenje tramvaja na petlju radnicka
 
stf":1r4hkkos je napisao(la):
glupshi":1r4hkkos je napisao(la):
stf":1r4hkkos je napisao(la):
@Delija Такође +. На тренутак сам помислио да је неки други град, док нисам препознао раскрпетљу.
-1 :grand:
A зашто свега ти? :/
zezam se :p
Delija":1r4hkkos je napisao(la):
ovo samo mi mozemo :rolleyes:
 
Није могло другачије, а да се не мења све након тога. Да је остављен угао под којим се ушло у тај правац закачила би се улица која се налази са леве стране. Овако су смотали још једном ка десно, па тек онда исправили. Зато је испало овако вијугаво, а не зато што не знају да користе опрему или да раде свој посао.
 
pa kapiram ja da to nije moglo drugacije, samo to ne menja cinjenicu da ovo izgleda kao da se neko dete igralo.. :kk:
sve u svemu, iako ne koristim taj pravac skoro uopste, jedva cekam da zavrse sve to tamo sto se gradi :vops:
jedino ta cena ubija idilu celoj prici. obicno nam prodaju maglu dok nas kradu, tako da nam je ovaj most dzek pot. :violina:
 
To i prvi put kad videh rekoh.Bez veze zakomplikovase situaciju umesto da izmestise za metar-dva tu prugu ili sta je smetalo
 
relja":2lebskww je napisao(la):
Kako која? Па ова:

2rmtc48.jpg


;)
 
relja":jxh2sadx je napisao(la):
...међутим.
vucko":jxh2sadx je napisao(la):
To i prvi put kad videh rekoh.Bez veze zakomplikovase situaciju umesto da izmestise za metar-dva tu prugu ili sta je smetalo
Без везе закомпликоваше ситуацију уместо да завршише Прокоп и дигоше пругу одатле.
 
Wile E. Coyote":3c49kmab je napisao(la):
relja":3c49kmab je napisao(la):
...међутим.
vucko":3c49kmab je napisao(la):
To i prvi put kad videh rekoh.Bez veze zakomplikovase situaciju umesto da izmestise za metar-dva tu prugu ili sta je smetalo
Без везе закомпликоваше ситуацију уместо да завршише Прокоп и дигоше пругу одатле.
A kad je kod nas nešto urađeno bez komplikovanja :p Što jednostavno kad može komplikovano :D
 
vucko":1l5xixw5 je napisao(la):
Stefane,ump se trenutno gradi na nbg i do one raskrspetlje kod hipodroma.Nece bar 10tak godina biti gradjen na ovom delu.Sledece sto se tice UMP-a je tunel od hipodroma do autokomande,bicemo srecni ako bude poceo da se radi za nekoliko godina.Dakle nacekacemo se dok ta crkva ne izadje na bulevar,otprilike u to vreme ce i tu proci neki metro kroz bulevar.Samo treba imati strpljenja.
vucko kako tacno treba UMP tuda da prodje? Tunelom, koji ce imati izlaz/ulaz na Bulevaru? Ne vidim drugo resenje a da ne podrazumeva da se rusi pola tog kraja (sto bi inace bio idiotizam totalni).
 
Ump ide tunelom od onih visokih zgrada ispod vojislava ilica pa izlazi na mestu gde je trscanska,otprilike na prvoj raskrsnici trscanske i onih malih ulicica ka dimitrijali.

Ali ce takodje biti i pristupni putevi na povrsini 2+2 kroz onu ulicu pored crkve i duz trscanske.Rusice samo one male kucice sa leve strane(ukljucujuci onu zgradu hidroelektrane djerdap).I dobicemo finu raskrsnicu trscanske i bulevara sa pesackim ostrvima kao kod Takovske i Kralja Aleksandra.
 
nešto sam razmišljao... kada krenu radovi na rušenju tobogana i čitava ta priča oko ta dva pravca (Radnikča - BVM, u oba smera), kako rešiti problem neminovnih gužvi na tom potezu...

Ako pretpostavimo da će se do kraja 2011. završiti samo most i 4 rampe (Sajam-most, most-Radnička, most-J. Gagarina desno i J. Gagarina-most) dok se čeka na završetak petlje Radnička i direktnog spajanja mosta sa hipodromom, da li će biti moguće da se od Sajma ide ka Banovom brdu preko samog mosta?

Ilustracija:

35i299g.gif


Isprekidana linija bi bila taj pravac. Dakle, ima li bi završen pravac čije korišćenje ni na koji način ne bi smetalo radovima na rušenju tobogana i svim daljim radovima na tom pravcu.

Ne znam samo da li je to izvodljivo jer nisam siguran gde završavaju kablovi na čukaričkoj strani. Da li tu autobus uopšte može da se provuče? Širina mosta je sasvim dovoljna.

Ja znam da će "otvaranjem" mosta krajem godine oni verovatno pustiti saobraćaj u pomenuta 4 pravca da kažu da je eto, most gotov, ali ja bih prioritet dao ovom pokušaju premošćavanja tobogana na određeno vreme.

Tako bi čak moglo možda fazno da se završavaju pravci od Radničke ka BVM i v.v., tako da se postojeći tunel koristi u pravcu grada sve dok se ne sruši tobogan i tu igradi nova saobraćajnica.

Cilj je da se po svaku cenu zadrži 2+2 u oba smera. Alternativa svima sa BB je i hipodrom pa Sajam (ljubičasto).

Any suggestions?
 
Kartograf":1tuvpxje je napisao(la):
Ne znam samo da li je to izvodljivo jer nisam siguran gde završavaju kablovi na čukaričkoj strani. Da li tu autobus uopšte može da se provuče? Širina mosta je sasvim dovoljna.
Да ли ће и рампе бити довољно широке?
 
Wile E. Coyote":38qcqgni je napisao(la):
Kartograf":38qcqgni je napisao(la):
Ne znam samo da li je to izvodljivo jer nisam siguran gde završavaju kablovi na čukaričkoj strani. Da li tu autobus uopšte može da se provuče? Širina mosta je sasvim dovoljna.
Да ли ће и рампе бити довољно широке?
pa kapiram da će biti kao što su sad na Gazeli, znači 2 "na gur" u jednom smeru.
 
Vrh