Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Wile E. Coyote":19mzvi6n je napisao(la):
Као и све друго дуж трасе УМП, шупачки одрађена петља где гомила рампи фали (о томе смо причали раније).
Ma u pravu si! Nego - gledam ovu koju sada imamo pa se nesto mislim da je ova buduca nesto malo bolja.:lool:
 
LUCAS":2pluofnr je napisao(la):
Wile E. Coyote":2pluofnr je napisao(la):
Као и све друго дуж трасе УМП, шупачки одрађена петља где гомила рампи фали (о томе смо причали раније).
Ma u pravu si! Nego - gledam ovu koju sada imamo pa se nesto mislim da je ova buduca nesto malo bolja.:lool:
Врло мало боља. Међутим, и то је боље него она срамота код Хиподрома.
 
Ma samo nek se radi, ja jos uvek neverujem u sve ovo. Koliko pamtim, Srbija i Beograd nisu nikada radili ovako nesto megalomanski. Misli da je ovo jedan veliki ispit za grad ali bojim se samo da ne stanu iz ko zna kog razloga i da ostave nesto nedovrseno jer to je mnogo gore nego poneka nepostojeca rampa. Nadam se da imaju para za sve to da urade od pocetka do kraja. Jedino me tesi cinjenica kad na sajtu urbanistickog zavoda vidim neke oglase na Engleskom i da se spominje medjunarodno finansiranje itd. Mozda nas je Evropa malo stisla pa ce mo morati da radimo kako oni kazu. Ne znam. :kafa:
 


i za kraj jedna animacija (koju je uradio Steva) sa mojim fotografijama. Most sa skoro pa istog mesta (dobro de, razlikuje se, nisam obraćao pažnju svaki put na poziciju kad fotografišem :D), od 7.septembra 2009 pa sve do 16.februara 2010.

2jez6km.gif
 
Emisija u vezi mosta:

Milos:

Thanks for the kind words and recommendation, I'll have my team look into it.

We love making the show. if you like you can follow me on Twitter: http://twitter.com/dannyforster

I'm trying to post as much as I can from the road.

all the best,

Danny
 
Evidentiranje bespravno podignutih objekata na trasi buduće pristupne saobraćajnice mostu na Adi

U okviru projekta izgradnje mosta preko Ade, predviđena je i izgradnja pristupne saobraćajnice sa novobeogradske strane u dužini od tri kilometra uz postojeću železničku prugu, na delu od ulice Tošin bunar do mosta. Pored osnovne funkcije pristupa mostu, u okviru nove saobraćajnice biće izgrađeno i šest raskrsnica koje će omogućiti saobraćajnu vezu sa postojećom mrežom u ovom delu Novog Beograda, navodi se u saopštenju Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.

Prethodne analize pokazuju da na tom potezu postoji više desetina bespravno podignutih objekata. U dosadašnjem postupku rešavanja imovinsko-pravnih odnosa, utvrđeno je da su duž trase od ulice Tošin bunar do Otvorenog tržnog centra, bespravno nastanjene porodice. Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda i gradski sekretarijati za inspekcijske poslove i socijalnu zaštitu u narednom periodu obaviće evidentiranje bespravno podignutih objekata i lica koja su u njima nastanjena. To će omogućiti izradu akcionog plana, kojim će u optimalnom roku biti stvoreni uslovi za izgradnju severne pristupne saobraćajnice, navodi se u saopštenju Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.
Izvor: Grad Beograd
Link: http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1378122

Trka sa vremenom, videćemo da li će stići.
 
a jel se zna tačan datum kada sve (ali baš sve, sve petlje, sve rampe, signalizacija, bukvalno SVE) što je planirano od UMP-a na potezu Tošin Bunar - Milošev konak treba da bude završeno?

Ne interesuje me da urade most pa samo po jednu rampu sa severne i južne strane da možemo da ga koristimo kao "privremeno rešenje". Cela saobraćajnica me zanima, kada ja kao ordinary citizen of Belgrade mogu to da očekujem?

Samo da ne bude kao sa avalskim tornjem....
 
Pa projekat koliko ja znam ima u imenu 2021! Znaci negde 2153. otprilike. Most cemo dobiti dogodine, a ostalo do-djavola i to ako se bude imalo love. Salim se, Pa bas eto i ja malopre komentarisao, izgleda da su stvarno resili da urade na vreme i da se ne zezaju, bar za sada sve izgleda ozbiljno. Ja eto komentarisem po slikama koje su na postu i po raznoraznim vestima. Pa sad sto babe kazedu, Boze zdravlje, sinko! :lool:
 
po mojim procenama most bi trebalo da bude gotov za 20 meseci :) Što će reći da ću ga slikati još minimum 30 puta :D
hipodrom bi trebalo ove godine da se završi, a Radnička i petlja NBG.. ko to zna :p Ostatak do Tošinog isto se ne znaje :p
 
Archangel":akwr8u63 je napisao(la):
po mojim procenama most bi trebalo da bude gotov za 20 meseci :) Što će reći da ću ga slikati još minimum 30 puta :D
hipodrom bi trebalo ove godine da se završi, a Radnička i petlja NBG.. ko to zna :p Ostatak do Tošinog isto se ne znaje :p
Pa dao nam Shmeksi neke vesti za Nbgd i T Bunar ali k'o sto kazes, se ne znaje. Pa lici mi recimo za jedno 3-5 godina, onako slobodna procena, sa radnickom, mostom i Ngd. Nekako mi se cini da od T Bunara do mosta je najlakse, ali sta ja znam. Ja k'o velim ravno, pa samo rusi i ravnaj.:)
 
Може новобеоградски део и брже, само ако заиста крену како су најавили. Видећемо. 3 године минимум.
 
znaci ako Archangel misli da ce most biti finito za 20 meseci, a Wile da je minimum 36 meseci za sve, imacemo gap od 16 meseci ..............

Bice znaci kako je i ocekivano: zajedno sa mostom bice gotove petlje u J. Gagarina i Radnickoj/Hipodromu, i nista vise. Za ostalo cemo se nacekati...
 
Kartograf":1ylegsm6 je napisao(la):
znaci ako Archangel misli da ce most biti finito za 20 meseci, a Wile da je minimum 36 meseci za sve, imacemo gap od 16 meseci ..............

Bice znaci kako je i ocekivano: zajedno sa mostom bice gotove petlje u J. Gagarina i Radnickoj/Hipodromu, i nista vise. Za ostalo cemo se nacekati...
Pa da,taj deo ump-a pa lrt i tako ce cik cak
 
Kartograf":lsxi2p95 je napisao(la):
a jel se zna tačan datum kada sve (ali baš sve, sve petlje, sve rampe, signalizacija, bukvalno SVE) što je planirano od UMP-a na potezu Tošin Bunar - Milošev konak treba da bude završeno?
Ne zna se tačan datum, ali ako bih morao da nagađam rekao bih sredina 2013. godine.
 
Čekamo Denija u Beogradu da radi Extreme Engineering :D Mada ja ne znam šta je na ovom našem mostu ektremno al ne ma veze.. :D
 
shmeksi":578llp1r je napisao(la):
Kartograf":578llp1r je napisao(la):
a jel se zna tačan datum kada sve (ali baš sve, sve petlje, sve rampe, signalizacija, bukvalno SVE) što je planirano od UMP-a na potezu Tošin Bunar - Milošev konak treba da bude završeno?
Ne zna se tačan datum, ali ako bih morao da nagađam rekao bih sredina 2013. godine.
Ako mrka bude u vladi i tada otvorice most na dan borca 4.jula :)

Sredina 2013 je prilicno tacan rok. U slucaju da budu izbori koji mesec brze...a u slucaju da nema izbora onda koji mesec sporije.

@arhangel...ekstremna mu je cena...lokacija...napravice specijal emisiju o tome kako napraviti most i prilazne puteve bez projekta :)
 
Archangel":3vignj7r je napisao(la):
Čekamo Denija u Beogradu da radi Extreme Engineering :D Mada ja ne znam šta je na ovom našem mostu ektremno al ne ma veze.. :D
Kako brate nije ništa extremno
1. Predlažu ga 10 godina
2. Grade ga a još se neznaju ni pristupačne rampe, to če naknadno da ubace u projekat kad most bude gotov da vide kako će da se provuku preko šina što tranbelajskih što želežničkih preko nekoliko bulevara itd itd.
Meni je ovo sve extremno al glupo
U svetu se sve prvo lepo isplanira pa se lepo projektuje pa se lepo skupi lova i materijal i most te extremno brzo gotov za 3 do 5 godina, a kod nas treba extremno puno puno godina dok se vladari dogovore koliko će koji da uzme od kolača pa za ostale pare pravi skelu šta te briga dal će da se sruši ili propadne za 5-10-20 ili 50 godina važno je da su oni namirili i obezbedili svoje praunučiće sa lovijanom a narod boranija ko njih .....
 
dragan44":3ad8c5lg je napisao(la):
Kako brate nije ništa extremno
1. Predlažu ga 10 godina
Zapravo UMP u nekoj formi i ideji se javlja već nekih 45 godina.

Nažalost realizacija je ubila koncepciju i kada se ceo potez završi biće efikasan nekih 60%-70% onoga kako je prvobitno bio zamišljen.
 
Vrh