Šta je novo?

Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Ja dam adresu sa sve opštinom , pa me opet zovu na telefon da pitaju gde se nalazim. A PAK ne znači ništa kada krene kombi da razvozi robu koju su poručili Beograđani iz određenog lanca radnji. Čak su mi jednom prilikom i solili pamet kako ta ulica gde ja živim nije tu gde sam rekao , nego je drugi kraj grada. Na to sam im odgovorio da dođu tu gde sam im rekao , da ne bih ja morao da dolazim do njihovih šefova. Za pola sata su se stvorili.
Drugi put sam imao situaciju da mi crkao uređaj i pozovem servis. Poslali su momka koji je radio za njih 15 - ak godina , a nije imao pojma gde je Autokomanda. Ladno je na kraju završio u Karađorđevoj , jer je pogrešno razumeo moja uputsva , pa od Slavije pomislio da je Autokomanda.
Treći put mi se desilo da sam dao i smernice da se nalazim pored Partizanovog stadiona , na šta me lik preko telefona ladno pita da li sam siguran , jer mu plan kaže drukčije , na šta sam odgovorio da sam siguran jer tu živim preko 30 godina.
Čak sam i sa taksistima imao problem oko ovoga , ali druge vrste , "25. maj". Baš mi veselo. :)
Sva sreća da ne živim u Beogradskoj. Ko zna šta bi tek tada bilo.
 
Najnoviji predlog promena imena ulica: Zadarska na Kosancicevom vencu se menja u Dobrice Cosica, a Travnicka u Milorada Ekmecica....
 
И све то опет док имамо новопројектоване и брдо дупликата.
 
Kompleksaški je menjati nazive ulica po EX YU mestima. :)
 
Nastavak palankanizacije Beograda. Prava metropola ovo ne bi dozvolila...
 
Zar cosic nije dobio vec ulicu smorili su sa mjenanjem
 
ma moroni, to je kao da su u moskvi pre 2014. uklonili krimsku ulicu ili tako nesto jer trenutno nije kod njih... budale
 
Као што сам већ писао у случају Загреба, оваквим дебилним потезима се само лично одричемо своје националне историје везане за те градове. Не треба нама нико да нам краде историју, само ћемо да је поклањамо уз помоћ псеудопатриота ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603326#p603326:10z64mbi je napisao(la):
gradjanin » Uto Feb 19, 2019 11:22 pm[/url]":10z64mbi]Najnoviji predlog promena imena ulica: Zadarska na Kosancicevom vencu se menja u Dobrice Cosica, a Travnicka u Milorada Ekmecica....
Beograđani se odužuju srpskom velikanu – Ulica Dobrice Ćosića umesto Zadarske
Inicijativu za imenovanje dve ulice u našoj prestonici po Dobrici Ćosiću, jednom od najostvarenijih i najistaknutijih srpskih književnika i akademika i po Miloradu Ekmečiću, podjednako ostvarenom akademiku i jednom od najvećih srpskih istoričara podneo predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i inicijativa je jednoglasno usvojena na sednici Komisije za spomenika i nazive trgova i ulica Skupštine grada Beograda.

izvor: beograd.rs
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605607#p605607:vgdz1du4 je napisao(la):
solecar » 02 Mar 2019 02:49 pm[/url]":vgdz1du4]
Beograđani se odužuju srpskom velikanu – Ulica Dobrice Ćosića umesto Zadarske
Inicijativu za imenovanje dve ulice u našoj prestonici po Dobrici Ćosiću, jednom od najostvarenijih i najistaknutijih srpskih književnika i akademika i po Miloradu Ekmečiću, podjednako ostvarenom akademiku i jednom od najvećih srpskih istoričara podneo predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i inicijativa je jednoglasno usvojena na sednici Komisije za spomenika i nazive trgova i ulica Skupštine grada Beograda.

izvor: beograd.rs

Kad seljoberi i njihove dupeuvlake vode grad i državu.
 
Uskoro odluka o nazivu ulice Dragana Nikolića na Vračaru

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić najavio da će na prvoj narednoj sednici Skupštine grada Beograda biti doneta odluka da ulica na Vračaru dobije ime po glumcu Draganu Nikoliću.
dragannikolicgreb11032016.jpg

Vesić je to napisao na svom Fejsbuku povodom trogodišnjice smrti Dragana Nikolića, koja se danas navršava.

„Koja će to ulica biti odlučićemo narednih nekoliko nedelja u saradnji sa Gradskom opštinom Vračar, prijateljima Dragana Nikolića i građanima Vračara. Dragan je zaslužio da ga se Vračar i Beograd trajno sećaju“, napisao je Vesić.

izvor: studio B
 
Могли би Шуматовачку од Максима Горког до Јужног булевара.
 
Pošto je Dragan Nikolić igrao karte u Nevesinjskoj (iznad Botaka), potpuno je logično da zatremo ime Nevesinja, jer po današnjim zakonima ne smeš da ideš da ratuješ u drugu zemlju (Nevesinjska puška), a u Hercegovini sada ima manje Srba nego pre.

Naravno, sarkastičan sam. Treba da dobije neko obeležje, ali mislim da je za ovakve stvari mnogo prigodnije da dobije neki skver ili prolaz. Ionako se gradski oci hvale izgradnjom urbanih džepova, pa eto im prilike.
 
Nemoj njega u BnV.

Evo Nevesinjske, a desno sam ga viđao da sedi u kafiću, pa pretpostavljam da je tu negde živeo.

Evo ideje, ovo zelenilo sa leve strane produžiti skroz gore do Kalenić pijace, posaditi drveće i nazvati taj deo Gagina aleja ili Gagin drvored.



Naravno, trebalo bi ukinuti dosta parking mesta, ali neka probaju da naprave anketu sa pitanjem "Da li biste radije imali drvored ili parking mesta", pa da vidimo da li će da slušaju svoje građane kako se hvale kada rade neke projekte.

Evo ga pogled ka tim parking mestima koja bi se mogla ukloniti i zameniti drvoredom.

Pogledajte prilog 1

Da ponovim da je ovo mnogo bolji i lepši način da odamo počast velikanima koji umiru, nego menjati imena ulicama svaki put kada neko umre.
 
Živeli su on i Milena u zgradi , čini mi se baš onoj gde je njegov mural. Pričala je Milena o tome u emisiji "Moj Beograd". Danas u tom stanu živi Seka Sabljić , koja im je inače bila kuma , a koja je pre živela u stanu u Mileševskoj , u zgradi u kojoj je nekada živeo Zoran Radmilović. Ovo za Seku Sabljić mi je ispričala majka , a čula je od svoje frizerke , koja inače šiša i Seku.
Slažem se sa idejom Došljaka za Šumatovačku. I meni je nešto slično palo na pamet.
 
Гага и Милена су живели у ивана ђаје 3, тај назив се не би смео мењати јер су ђаје поносни срби католици из дубровника, иван је био академик. Шуматовачка је глупост јер и овако има гомила имбецилних улица које су исецкане на милион назива. Једино да се види нешто у крају око крста (не знам тачно улицу) где је рођен и одрастао.
 
Пожаревачка? Ја сам за дељење Шуматовачке пошто има бројеве преко 100 а и није у правој линији. Или можда део Сазонове, исто скреће накосо а у њеном праволинијском наставку је Тимочка. Сазонова има исто бројеве преко 100.
 
Šumatovačka je idealna za promenu naziva , zato što su to fizički dve ulice , a vode se kao jedna. Ovakvih primera imamo bezbroj po gradu , i oni bi , uz duplikate , prvi trebalo da se rešavaju. Pod time mislim na to da bi deo od Braničevske do Maksima Gorkog ostao Šumatovačka , a deo od Maksima Gorkog do Južnog bulevara ponese ime Dragana Nikolića. Sve navedeno se može videti i na priloženoj slici.

 
Šumatovačka je dobar predlog za podelu, ali za nije bolje nazvati taj deo: "ulica Milene i Gage"?
 
Може и тако. Имамо ту у близини Јужног булевара и Генерала Хорватовића исто из два дела, мада нисам сигуран да ли је то Врачар исто.
 
Ne može Milene i Gage. Nije prošlo tri godine od Milenine smrti. Po beogradski propisima , mora da prođe najmanje tri godine od smrti da bi uopšte mogao da se podnese predlog da neka ulica dobije naziv po preminuloj osobi. Ne mogu tačno da se setim izjave , ali ona je bila u stilu da mora da prođe određena vremenska distanca kako bi se stvorio neki odnos prema preminulom. Ako neko zna tačnu izjavu , neka je prenese.
Takođe , glup je naziv ulica Milene i Gage , već bolje da bude puno ime i prezime , a ne da kroz izvesno vreme dođemo u situaciju da se novi naraštaji pitaju ko su ta Miline i taj Gaga ili ko su te Melena i Gaga , jer je Gaga nadimak i za žene i za muškarce. Dosta nam je što se danas misli da je Crveni krst par ulica koje okružuju okretnicu 83 , a o tome da misle da su autobusi na liniji 83 za dobrovoljne davaoce krvi da i ne govorim. Mada , i to je pitanje , mislim na pun naziv ulice sa imenom i prezimenom , koliko će to da pomogne , jer , prirera radi , mnogi mladi nisu čuli za Nušića.
 
Najmanji problem je sačekati i napraviti valjan predlog. Trebalo bi im ukazati poštovanje zajedno na ovakav način.

A i gradskim institucijama sigurno nije nepoznato kako da izvrdaju propise.
 
Vrh