Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

Ne treba s njim polemisati. Verovatno nikada nije prešao veću razdaljinu od rastojanja između kompjutera i WC-a, a zna da šalje ljude na reportaže. A sam nijednu nisam video da je on uradio, već samo prenosi medijske informacije.

Jednostavno ga treba ignorisati i zanemariti.
 
Nije samo da prenosiš, @dragan . Ti nas ubeđuješ da to nisu laži, . .
To je više puta ponovljena laž, kao i ona da se ja aktiviram na temi pred izbore.

Ako ti i tvoji istomišljenici mislite da za predhodne 4 godine nije bilo nekog napretka na ovom projektu, onda sa takvim hejterima nemam šta da se dopisujem. A, pogotovu sa likovima koji povremeno upadnu na temu samo da bi pisali protiv mene ili aktuelne vlasti.

Ali, mogu ja i bez vas da pratim ono što me interesuje, ionako ste beskorisni.
 
To je više puta ponovljena laž, kao i ona da se ja aktiviram na temi pred izbore.

Ako ti i tvoji istomišljenici mislite da za predhodne 4 godine nije bilo nekog napretka na ovom projektu, onda sa takvim hejterima nemam šta da se dopisujem. A, pogotovu sa likovima koji povremeno upadnu na temu samo da bi pisali protiv mene ili aktuelne vlasti.

Ali, mogu ja i bez vas da pratim ono što me interesuje, ionako ste beskorisni.
ti si idtinit i od koristi ko vesti na pinku
 
Za vas je onda laž i izgradnja kampa i pobijanje šipova.

IMG_20231204_080919.jpg
IMG_20231111_162038.jpg
 
Dobro Dragane, bilo je napretka, ali to je 5-6 % od realizacije celog projekta. Razumem kada branis sebe, ali sta ima da branis vlast, nisi ti ovde njihov advokat. Za aktuelnu vlast uz duzno postovanje ima jako malo lepog da se kaze.
 
Dobro Dragane, bilo je napretka, ali to je 5-6 % od realizacije celog projekta. Razumem kada branis sebe, ali sta ima da branis vlast, nisi ti ovde njihov advokat.
Kako si ti došao do takvog zaključka kada sam napisao da radovi idu "sporo i traljavo"?!

Nema ni tih 5-6% realizacije na terenu, napredak je samo u dokumentaciji i ugovorima.
 
Naravno, ja znam i da je dokumentacija veliki posao, zato kazem od ideje do realizacije, sada smo na nekih 6% posla. Jesi napisao da idu traljavo, imas perioda kada si realan, ali meni smeta kada stavis sebe i vlast u istu recenicu i povezes to sa napadima. Tebe mnogo vise cenim od vlasti i nemoj sebe vredjati i ponizavati stavljajuci se u drustvo sa tim kriminalcima, lazovima i hohstaplerima.
 
Naravno, ja znam i da je dokumentacija veliki posao, . .
Ona tvoja poznanica, Marina L. poslanica iz opozicije, godinu dana nije postavila pitanje vladi u skupštini o obilaznici i tunelu. A to mi je obećala o čemu sam ovde i pisao. Slala mi neke informacije iz štampe koje sam ja već objavio ovde na temi.

Njena stranačka koleginica, pravnica iz Užica, nije ni odgovorila na moj predlog da se više angažuje oko ovog projekta. Tako da one ništa nisu pomogle oko dokumentacije, ali pisao sam "Putevima Srbije" i oni su bar objedinili obilaznicu, tunel i deonicu do B.Bašte u jedan projekat.
 
Poslednja izmena:
Može da se angažuje ko god, svi znamo kad će se graditi.
Do tada, mi sa sigurnošću znamo kad neće, da smo gledali još jedan pokušaj farse. Mašine će se uskoro povući i do neke nove prilike, doviđenja.
 
Zimi se sigurno neće nešto graditi ili pobijati šipovi u smrznuto zemljište.

A, neke "farse" nije ni bilo jer Vesić nije ni došao u kamp, premda obilazi razne radove po Srbiji. To mu je ozbiljan minus i ako ne dodje do izbora, možda više i neće biti ministar gradjevine. :)
 
Zar bi propustili takav zicer da gradnja stvarno počinje? I Vučić nedavno beše u Užicu. I tek kad ga je skandiranjem izazvala jedna grupa iz sela pored BB, reče da razmišlja o tome. U mom kreju nema čoveka koji veruje u te bajke više, čak ni među onima kojima je zadatak bio da se slikaju na trasi i daju izjave.
Da rezimiramo: u nekim ranijim pokušajima, obilaznica je najvećim delom urađena. Nedostaje tih nekoliko stotina metara od groblja do početka mosta, novododata petlja Sinjevac (samo ne znam čemu, jer se iole ozbiljniji put nema kuda provući do raskrsnice u Turici, a ni Nikole Tesle kojom treba da se poveže sa gradom nije previše prostrana, i onda opet treba proći ceo grad do centra, pa je jednostavnije na postojećem isključenju), i naravno - most!
Hajde, nemoj da se zamajavamo više!
 
Ja @dragan ne kazem da je Marina L.T. nesto posebno super, odavno sam se sa njom razisao u misljenju i saradnji. Verovatno su sada samo organizovani da dodju na vlast, sto je po mom misljenju nedovoljno ili cak sramno.
 
Ona je nosilac liste sa Jeremićem, a oni će teško da prebace 3%. Možda i dobiju 2 poslanika, ali ona više neće biti u skupštini.
 
Evo malo da se nasmejemo od muke. Snimak iz 2002, Zaglavak.

Živeće ovaj narod!
Imam sloro 60 godina i otkad znam za sebe, slušam priču o tunelu kroz tu pustu Kadinjaču.
Prvobitna ideja i jeste bila tu gde su ovi momci počeli da kopaju kod velike krivine na početku uspona sa zaglavačke strane i da izađe nešto iznad sadašnjeg kampa kod Graba (znači, bez menjanja postojeće trase). Sadašnja ideja je mnogo ambicioznija. Možda i preambiciozna pa se zsto i ne realizuje.
Inače, tu gde su oni kopali, još uvek stoji tabla od pre ko zna koliko da se obnova tog puta finansira sredstvima EU (sanirano klizište, urađena podzida i nešto asfalta i sve u dužini od nekoliko desetina metara).
 
Od 44 šipa za most koji se pominju u članku, pobijeno je 30 šipova.

 
Gde ti nađe 30?
Ovde kaže 2.
Opet neko ne priča istinu, bez želje da vređam. Drastično se razlikuje podatak. Ili ti, ili Oglasna tabla lokalnih vlasti...
20231224_083319.jpg
 
Vrh