Šta je novo?

Užice - Bajina Bašta sa tunelom "Kadinjača"

O gde si Dragane :)
Nego, jel ovo opet mora da se prolazi kroz centar Uzica umesto neka skracenje na sever od Sevojna :roll:
 
Ево, ја се надам да ће бити. Ко није прелазио преко Кадињаче не би веровао на шта пут личи, као да битка још траје...
 
Na prvoj strani u trećem postu sam napisao da su Obilaznica i tunel "Užički koridor".
Kada se izgradi autoput Požega - Mačkat, onda će od petlje Zlakusa/Potpeć saobraćaj ići samo prema Užicu, B.Bašti, Podrinju i RS.

IMG-20210922-105132.png


Takodje sam napisao i da bi trebalo za Užice odvojiti 100mil evra, a sada se givori o 90 mil evra + 10 za rekonstrukciju puta od BB do tunela. Novac je obezbedjen, projekti se završavaju, pa na proleće bi trebalo da počnu i radovi. Inače, Fruškogorski koridor nikad nije bio u budžetu već je potpisan Komercijalni ugovor i zajam sa kinezima.
 
Inace mene nervira sto je jako zapusten put preko Debelog brda, kako bi se sutra saobracaj namerno usmeravao iz Bajinobastanskog kraja ka napajanju auto puta u slucaju putovanja ka i od Beograda. Cak je i precednik rekao medicinskoj sestri Djuric (predsednici opstine BB) da nema radova preko debelog brda jer imace Kadinjacu. Ja zaista nisam lud da do Bajine Baste umesto 160 km idem 240-250, makar morao da kupim nivu. Sramota je sto na debelom brdu od poplava u Obrenovcu stoji semafor jer se odronilo 30 m puta. Neko sve ovo vreme da je to sanirao sa jelovnom kasikom do sada bi uradio. Za isto to vreme Valjevci sve kriticne deonice i deonice loseg asfalta kao i pod klizistima sredili i asfaltirali, tako da su sada deonice Valjevo - Debelo brdo i Debelo brdo - Rogacica razlicite kao da su u dve drzave na dva kontinenta.
 
Планеру потпуно се слажем са тобом, брука је од Повлена до Рогачице. Ни мени не пада на памет да около идем 80км.
 
Otvorite temu o toj deonici preko Debelog brda, pa se angažujte kod nadležnih da se izgradi.

Ja sam tri nedelje pre odlaska Vučića u Užice i BB pisao Predsedništvu u vezi tunela, jer se AV žalio kako nema projekata, pa postoji višak u kasi. Posle posete užičkom kraju sam dobio ovo pismo :

IMG-20211125-230230.png
 
Dragane ja sam vec neki put u BB asfaltirao takvim pismom, jer sam imao ljude u predsednistvu koji su reagovali na moje pismo i naterali opstinu da asfaltira taj put. U sustini tamo imas jako puno ljudi koji odgovaraju na ta pisma, a sekretar ih samo jednom u deset dana potpisuje i pecatira bez uvida u sadrzaj pisma. Ljudi su srecni sto su dobili odgovor i sto misle da je predsednik upoznat sa njihovim problemom. Ali stvarnost je drugacija, taj obican sluzbenik zove opstinu, kaze da je iz predsednistva, kaze zalio se taj i taj na to i to, nema smisla, predsednik nije zadovoljan vasim ponasanjem, onaj iz opstine vise i ne slusa ko je i sta je nego samo vice razumem i dela. Mislim mozes da mi ne verujes ali ja sada imam asfalt do kuce u BB. Nije za pohvalu, ali tako ovde sistem funkcionise
 
Ja sam znao za njegov dolazak u BB mesec dana ranije, od ljudi iz policije, trebao je da poseti mog rodjaka koji zivi pored moje kuce gde su taj put asfaltirali. Tako da oni njegov dolazak mnogo ranije spremaju, osobe koje posecuje idu na proveru sluzbi bezbednosti, sve je uigrano i pripremljeno, ne bih da te razocaravam, samo pisi i trudi se.
 
Da,da . . sve ti to znao, ali nisi ovde najavio njegov dolazak. Verovatno si "znao" da će se pored tunela graditi i Obilaznica oko Užica, ali ni to nisi najavio. . . I nemoj više da mi se obraćaš.

Nemam nameru da ovde tračarim, jer mene interesuje izgradnja, pa samo da napomenem da će deonica od oko 6km "Dub - Dubci" pored tunela ispod Kadinjače imati i 6 mostova, manjih i većih. Znači biće tu dosta raznih radova, pa i regulacija korita potoka i nekih klizišta.

"Užiči koridor" od denivelisane petlje "Surduk", preko mosta i petlje "Sinjevac", pa preko prilaznih puteva oko tunela će imati oko 15km vrlo zahtevne trase za izvodjenje, ali interesantne za putovanje. Tako će da se izmesti deo saobraćaja iz centra Užica, ali će i da skrati put do B.Bašte za neki 5-6 kilometara.
 
Pa ta obilaznica oko Uzica je pocela da se gradi pre vise od 30 godina, a od tada je i prica o tunelu ispod Kadinjace. A sto se tice aktuelnog predsednika on je i 2017 pricao (pred prosle predsednicke izbore) sad pocinje da se gradi tunel i obilaznica pa nije tada krenuo. Ja mu ne verujem ni sada, dok ne budu masine na terenu.
A sto se tice njegovih poseta mestima, firmama i domacinstvima veruj da lazem i izmisljam, da on naprasno odluci idem u taj i taj grad i svraticu kod nekog. Ne nema u planeru mesec dva unapred u koje ce mesto i ne sluzbe ne vrse proveru lica i firmi pre njegovog dolaska.
Zasto bih ja ovde najavljivao njegov dolazak. Uostalom ja ne mislim da bilo kakva korist postoji od njegovog dolaska niti verujem njegovim obecanjima koja je dao sto puta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902297#p902297:dxx56moq je napisao(la):
dragan » Pet Nov 26, 2021 5:41 am[/url]":dxx56moq]. . . I nemoj više da mi se obraćaš. . . Nemam nameru da ovde tračarim, . . .
Valda je ovo dovoljno jasno napisano, jer neću da spamujem ovu temu.

Da dopunim moj predhodni post :
Obilaznica će da bude oko 5km, a tunel sa pristupnim putevima oko 6km, ali izmedju ta dva projekta ima još par km kod mesta Volujac, pa sam zato napisao da će "Užički koridor" imati oko 15km.

IMG-20211126-070200.png
 
Dragane, hvala ti sto postujes informacije. Ova poslednja mapa sto si okacio mi nije jasna. Da li je ovo postojeci put koji ide preko terazija ili je to novi buduci put?

Jel ima i od ovoga neka malo veca rezolucija?
 
Problem je sto ne umem da se snadjem kuda ce ici tacno taj novi put ka bb. Znam za ovo openmaps ali nije mi ucrtan onda novi put.
 
Ovo je postojeci put. Ta obilaznica bi trebala da ide posle ove velike krivine u pravcu Zlatibora gde pruga i put idu sa razlicitih strana Djetinje pa onda mostom prevo gore ka magistrali. Ova topografska karta je prilicno stara, kuce u Uzicu su dosle skoro do trase planirane obilaznice.
 
a jel se dole spaja sa autoputem (buducim) i ako je odgovor da jel tu izlaz sa autoputa?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902324#p902324:pry5ezow je napisao(la):
vradovic » Pet Nov 26, 2021 9:13 am[/url]":pry5ezow]Problem je sto ne umem da se snadjem kuda ce ici tacno taj novi put ka bb. . .
Nema "novog puta", jer će postojeći put biti rekonstrujisan, a biće samo dve nove deonice za Obilaznicu i tunel Kadinjača. A te deonice možeš da vidiš na predhodnoj strani, a ima i video o tunelu.

IMG-20210521-145655.png


PS
Petalja Surduk je na Zlatiborskom putu, vidi predhodnu stranu.
 
Ne moraces da ides na petlji surduk (gde se ukrstaju buduca obilaznica i postojeci put za Zlatibor) ka Zlatiboru ako ides iz BB, pa u Mackatu da se ukljucis na auto put. Ako ides od Pozege onda ces na petlji Mackat ici desno ka Uzicu a posle Bele zemlje na petlji surduk odnosno sada po svemu sudeci na kruznom toku Surduk levo za Bajinu Bastu, a pravo ce biti za Uzice
 
Prilikom posete Bajinoj B Vučić je obećao asfalt na deonici Mitrovac -Mokra gora. Dato je obećanje da ce zavrsiti do kraja novembra ili max do zime. Zna li neko dokle se stiglo i da li su uopste poceli radove ?
 
Obećan je asfalt na deonici od 15km "Mitrovac - Mećavnik" . . .što nije ovde tema.

Video sam neki klip o radovima, ali ne znam da li je sve završeno. Verovatno jeste.
 
Sad cu kontaktirati ljude sa Mitrovca, pa cu napisati, verovatno nije nista uradjeno. Pre mesec dana je bila informacija da su stigle masine da prosiruju put i da drobe kamen, a kao nakverovatnije ce asfaltirati na prolece. Provericu i tu prvu informaciju sto je bila na uzickoj TV 5. Mozete i sami da pogledate prilog, klip se zove radovi na putu Mokra gora -Mitrovac, ali su ovo radovi u Pepelju od 350 m asfalta koje je dobio Blagojevic koji ga je ugostio (preCednika). Inace poznajem coveka licno i licno sam bio u Pepelju kada su ovo asfaltirali, posto ce Dragan sada reci da izmisljam. Pepelj je moje selo, tu imam vocnjake.
https://youtu.be/BgR-ozADiT4
Evo sada su mi javili, radili su neke dve nedelje nesto nasipanja i prosirenja, ali to je obustavljeno jer je jos pre dve nedelje na Mitrovcu bio prvi sneg i temperature su svako jutro ispod nule.
 
Ovde je još uvek tema put Užice - B.Bašta, a ne asfaltiranje raznih seoskih puteva.

"Užički koridor" je projekat koji mene interesuje, jer je bitan za UZ, Podrinje i R. Srpsku.

IMG-20210922-105132.png
 
Nikakav Uzicki koridor ne postoji, to je deo Drzavnog puta I b reda br. 28 - Mali Zvornik - Kostojevici - Uzice - GP Kotroman. Sta si ti stavio na toj mapi Potpec - Perucac? Ne znam kako je put do Perucca bitan za R. Srpsku? U Peruccu niti ima granicni prelaz niti je ista kategorija puta. Bajina Basta- Perucac je drzavni put II b reda br. 172.
 
Vrh