Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Čovek je verovatno pomislio da je to nešto privremeno a i izgleda tako.

Silos za kukuruz ili pšenicu. Ogavno.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Upravo tako,hvala.
Zao mi je sto nam ovako ruze grad,nije poenta samo graditi vec ulepsati taj deo grada...

Verujem da ovo ni autoru nije dobro
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759769#p759769:79cwi743 je napisao(la):
shadestudio » Pet Jul 24, 2020 2:50 pm[/url]":79cwi743]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759581#p759581:79cwi743 je napisao(la):
Slavko83 » Čet Jul 23, 2020 10:26 pm[/url]":79cwi743]
Ova zgrada (Usce 2) je nesto najruznije sto sam video,steta sto upropastise Usce1.
Da li se zna autor,sta se desilo sa ovim delom,da li ce ispravljati...?
file.php
A sta treba da se ispravi?

Pa lepo ti je covek oznacio upitnikom! Ocito je da su metalni paneli pogresno montirani. To nikada ni najlosiji arhitekta ne bi tako osmislio. Ako mislis da je to normalno daj onda jos koji primer zgrade sa takvim panelima. Mozes da izaberes bilo koje mesto u svetu. I da, naravno da poruznjuje grad a da su montirali te panele kako treba ovo bi bila sjajna moderna zgrada! Ovako, ocekujem da Beograd sa ovom zgradom dodje na neku listu tipa "Biggest Architectural Fails".
 
Da li zaista misliš da su ti paneli pogrešno montirani? Očigledno je tako po projektu, a već smo pisali o subjektivnom osećaju estetike.

Meni je to lepo na oko i uopšte mi ne smeta taj šareniš, niti ceo taj deo zgrade.

Inače, evo slika koja pokazuje koji deo privremenog parkinga je preoran.



Da budem iskren, nisam verovao da će ga ukloniti jer uopšte nije delovao privremeno, mada sada ne mogu da se setim da li je taj deo bio osvetljen onim fensi svetiljkma kao što je preostali deo.
 
Bravo @wexy, neko bi morao da reaguje na ovo ruglo I gresku u izvodjenju...Necu ulqziti sada u druge problematicne delobe ovog kraja (TC Usce,kome tu mesto nije), ali nek makar srede ovu brljotinu. Hvale.se na sva zvona sa zgradom,a ono promasaj
 
Posećenost TC-a svedoči da je na pogrešnom mestu.
Obožavam ove što na forum padnu s Marsa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760163#p760163:2t682et2 je napisao(la):
DzonTravolta » Ned Jul 26, 2020 6:56 am[/url]":2t682et2]Posećenost TC-a svedoči da je na pogrešnom mestu.
Obožavam ove što na forum padnu s Marsa.
Travolta, po imenu koje si sebi nadenuo mozda si ti pao sa Marsa, ali ipak nisi razumeo pa hajde da probam zbog ostalih da objasnim.

Sa aspekta saobracajne infrastrukture i protoka vozila, ovo je, iz strucnog ugla, zabranjeno mesto za trzni centar, a pogotovu za kutiju ove velicine.
Onaj ko je dao dozvolu da se tu gradi centar je svakako struku izostavio iz odluke I moguce "masno" prosao,a vi se setite ko je tada bio na vlasti.
Broj posetilaca trznog centra ne moze.biti kriterijum za ocenu da li je on na pravom mestu ili ne,I to mi,da me ne razumete pogresno, bas zvuci na snsovsku logiku.
 
Most je na 100 metara, I to most kojim se povezuje centar sa Nbgd, zbog TC taj most bi morao da se siri,sto je katastrofalna posledica izgradnje privatnog objekta gotovo pa "na sred mosta" zbog necije bahatosti I korupcije
 
Aha, lepo. Postoje još tri mosta. Dakle, nije argument, jer logikom takve struke, ne bi se izgradilo ništa nigde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759581#p759581:10wkw1e7 je napisao(la):
Slavko83 » 23 Jul 2020 09:26 pm[/url]":10wkw1e7]
Ova zgrada (Usce 2) je nesto najruznije sto sam video,steta sto upropastise Usce1.
Da li se zna autor,sta se desilo sa ovim delom,da li ce ispravljati...?
file.php

ti si bezao sa casova o apstraktnim formama? nisi pismen oko ritma grafickih formi, elemenata?? odes ispred apstraktne slike i kazes da je pogresno naslikana, jer nista ne prikazuje?? :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760635#p760635:3hl5a1b0 je napisao(la):
louderick » Pon Jul 27, 2020 7:28 pm[/url]":3hl5a1b0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759581#p759581:3hl5a1b0 je napisao(la):
Slavko83 » 23 Jul 2020 09:26 pm[/url]":3hl5a1b0]
Ova zgrada (Usce 2) je nesto najruznije sto sam video,steta sto upropastise Usce1.
Da li se zna autor,sta se desilo sa ovim delom,da li ce ispravljati...?
file.php

ti si bezao sa casova o apstraktnim formama? nisi pismen oko ritma grafickih formi, elemenata?? odes ispred apstraktne slike i kazes da je pogresno naslikana, jer nista ne prikazuje?? :D
Ha ha ha ha top komentar...Kad z..eru toliko da pocnemo da pravdamo apstraknoscu pocinje bunt I promena. Odlicno sto ima jos ljudi koji itekako vide sta im se desava pred ocima I nisu spremni da ignorisu...
 
Opet moram da ponovim - ko nekima daje za pravo da izigravaju vrhunsko estetsko-arhitektonsko-dizajnersko božanstvo?

Već smo na ovom forumu konstatovali da postoje mnogi kojima se ovo sviđa (verovatno tu imamo i arhitekte).

Šta ćemo sada? Sve nas nazivaš neznalicama (da ne iskoristim neku goru reč)?
 
Ponovicu jos jednom, OVO JE SRAMOTNA izgradnja Beograda,pitajte sta kaze zena pokojnog arhitekte Usca (1), da li je ona pozvana da pruzi misljenje o tome kako bi na to gledao covek Koji je napravio predivnu zgradu CK (Usce 1) za ta vremena....Toliko godina kasnije,izgradi se ovo ruglo,sa, lepo neko rece, zalepljenim silosem za psenicu ili sl pa sad jos prosipaju I spinuju ljude kako nam se to mnogo svidja...Pakao
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760671#p760671:2oke71eo je napisao(la):
astrodule » Pon Jul 27, 2020 10:58 pm[/url]":2oke71eo]Opet moram da ponovim - ko nekima daje za pravo da izigravaju vrhunsko estetsko-arhitektonsko-dizajnersko božanstvo?

Već smo na ovom forumu konstatovali da postoje mnogi kojima se ovo sviđa (verovatno tu imamo i arhitekte).

Šta ćemo sada? Sve nas nazivaš neznalicama (da ne iskoristim neku goru reč)?
Poslednje 2 slike sve govore, kreativnost izvodjaca na delu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=741675#p741675:s1uehvbg je napisao(la):
Пантограф » Ned Maj 24, 2020 10:56 am[/url]":s1uehvbg]Ne, pošto je ni ja nisam završio, niti ću, a sviđa mi se zgrada, veoma.
Ja pogledah projekat I izvedbu I nadjoh veliku razliku za taj deo,pa ne razumem kako je to nastalo
 
Pisi pismo arhitekti izvodjacu nadzoru investitoru pitaj probaj mozda ti neko odgovori pa nas izvjesti ....
Mojne nameces stav vecina rekla da im se svidja raspored panela ...
Render ne obavezuje ....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750553#p750553:3d8uq2sf je napisao(la):
astrodule » Пон Јун 22, 2020 7:09 pm[/url]":3d8uq2sf]Ja Palatu federacije i dalje zovem SIV (kao i SIV 2 i SIV 3) ;)
@Astro, ona je odavno Palata Srbija, mada i ja je zovem SIV, kao i ti :)

Što se tiče panela, nema šanse da je to deo nekog smislenog dizajna - brljotina i to prvoklasna!

TC Ušće tu nije mesto jer generiše previše saobraćaja na ionako preopterećenoj tački - pre korone je haos bio svakodnevni i trajao je satima, bukvalno svakog dana.. živim blizu i znam koje sam muke imao zbog tog TC - to se pravi na nekom malo zabačenijem mestu..
 
@Slavko83 tebi smeta što render nije isti kao izvedba? Pa od kada je render nešto obavezujuće?

Za estetiku i konačan izgled smo ti već rekli.

Zgrada može da vam se sviđa ili ne, ali da namećete neku jednu istinu o tome da je nešto lepo ili ne - to mislim da niko nema pravo, a mislim da je nemoguće.

Postoje smernice i neka pravila, ali definisati nešto da je lepo ili ružno - teško. Sve je to "u oku posmatrača"
 
Uzrečica "lepota je u oku posmatrača" me podseća na onu "o ukusima se ne raspravjla", u smislu da je to samo pola uzrečice. Sve zajedno glasi: "o ukusima se ne raspravlja, ili ga imaš ili ga nemaš." Tako i ovo sa okom posmatrača. To nije blanko izjava da je sve lepo na svoj način, u zavisnosti od toga ko to posmatra. Ta izjava je zapravo kvalifikacija posmatrača, a ne onoga što se posmatra. Svako ko izrati svoje mišljenje, dakle kritiku, i sam automatski postaje podložan kritici. Tako kažeš nešto i daš drugima do znanja nešto o sebi.

Postoje objektivni kriterijumi za estetsku i za to šta je lepo, a šta nije, nije to sve toliko proizvoljno. Ne samo u egzaktnim disciplinama kao npr. arhitekturi, urbanizmu, itd. već i u umetnosti generalno. Recimo u kontekstu ove teme, ovaj dizajn je pao pri određivanju proporcija, i sam po sebi, a naročito imajući u vidu da u imenu nosi redni broj dva; a pao je i kasnije u toku izvođenja pri odabiru materijala.

Na račun ovoga: "Šta ćemo sada? Sve nas nazivaš neznalicama (da ne iskoristim neku goru reč)?" - svako od nas je neki put u životu čuo da mu neko kaže nešto što mu se ne sviđa, npr. da mu neko kaže da nešto za šta smo mislili da je lepo možda i nije lepo. Sad, u zavisnosti od zrelosti osobe, to se može shvatiti dobronamerno, a može se shvatiti i lično. To bi trebalo razrešiti u toku odrastanja i ne unositi u posao i generalno kroz život. Treba iskoristiti svaku priliku da se preispita ono što se "zna", pošto se stvari neprekidno menjaju. Sve je prilika da se nešto novo nauči. Mislim da je problem ovog foruma što se bavi gradom koji je izložen tolikoj devastaciji svega što je urbano i lepo i agresivnom širenju palanačke arhitekture, pa se ljudi u jednom trenutku umore od slušanja raznoraznih kritika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760687#p760687:2qrfv3zv je napisao(la):
direktor » Pon Jul 27, 2020 11:31 pm[/url]":2qrfv3zv]Pisi pismo arhitekti izvodjacu nadzoru investitoru pitaj probaj mozda ti neko odgovori pa nas izvjesti ....
Mojne nameces stav vecina rekla da im se svidja raspored panela ...
Render ne obavezuje ....
U vecinu ubrajas?
Zabranjeno je otvoriti temu koja je klasicna brljotina I oko ovako ociglednih stvari??? ljudi koji kazu "ne nameci stav kad vidis da se vecini svidja ovaj raspored panela" to kazu iz interesa u ovom primeru.
O ovom forumu mislim sve najbolje,ali se I na njemu nalazi gomila zaposlenih iz firmi izvodjaca,investitora,pa ne moze do kraja doci opsti interes I ono sto ovaj grad zasluzuje. Usce 1 je zgrada za primer, ali "Usce 2" po mome misljenju ne zasluzuje ni taj naziv.
Naravno da necu pisati investitoru,izvodjaci I sl,ali cu zato ovu temu siriti koliko mogu,dok se svi ti prevaranti koji nam truju grad ne dovedu u red. Nered je zavladao u svakoj sferi, a glas ljudi koji to ne zele,pa I na primeru ove zgrade treba da se cuje...ne samo glas investitora :)
 
Tvoje misljenje je da je brljotina kad kazem vecine mislim na vecinu na forumu koja se izjasnila ....
To tvoje pisanje ovdje nece promjeniti raspored panela ...
Ono sto bi bilo konstruktivno sa tvoje strane jeste da pitas
arhitektu kako je to zamislio ...
investitoru kako je to dozvolio ...
Kao sto vidis niko ti nije zabranio da pises ....
Probaj novnama da prodas pricu oko panela ....mozda neko objavi mozda se digne prasina ...
 
Vrh