Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

14.6.2020.

4OAwFYP.jpg
 
@busspoter sjajna fotka, kako se zadnjica Ušća dobro “slaže” sa soliterima u prvom planu. Neverovatno.
 
Ja i dalje imam utisak da ili nas neko zeza ili zgrada jos nije dovrsena. Treba im narediti da srede zgradu do kraja, ne moze svako da se bahati i radi kako mu se cefne, a zgrada je na takvoj lokaciji. Ljudi su sami sebi, a i celom gradu, pucali u noge zbog tog jednog coska. Ne razumem uopste.

Neverovatnay je razlika kada se zgrada gleda sa jedne, a onda sa druge strane

200618-usce-kula2-01.jpg


200618-usce-kula2-08.jpg


Ja iz stana vidim ovu stranu sa prve slike i dodje mi nekad zolju da uzmem :lol:
 
Neće sigurno ponovo raditi taj deo, mislim da ih uopšte ne zanima taj deo, njma je cilj što pre da iznajme zgradu, a ljudi koji uzimaju tu poslovni prostor, sigurno neće odustati od Ušća 2 zbog dela fasade. Grad isto neće da se bavi time, a i da hoće, uvek mogu da kažu da to tako treba, po projektu je, bla, bla.

A realnost:
Pogrešili su, nadzor je izgleda bio na odmoru kad su radili taj deo fasade, a majstori verovatno ugrađivali kako im koji segment dođe pod ruku i sad imamo ovo šarenilo..
 
Da je tako bilo, valjda bi šara bila raštrkana svuda okolo, a ne ovako grupisana, samo bez reda...
 
Ljudi, sarenilo je bilo predvidjeno renderom, meni je recimo zanimljivo, cak i lepo kada je obasjana popodne ta strana.

Proradio OCD izgleda:)
 
https://www.google.com/maps/@40.7586158 ... 384!8i8192

^^^2 Times Square je pokrivena LED ekranima velike dijagonale. Problem je svetlarnik, no moguće je namontirati ekrane u 4 trake (dve oko svetlarnika, dve na ostatku zidova frontova).

Kao sve u ovoj zemlji i ovo je moralo da se uprska. Samo da ne kače one biloborde kao na Geneksu. Btw. boja lift kućice nije u skladu sa ostatkom objekta. Nadam se da nije dovršena jer izgleda kao bespravna nadogradnja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749086#p749086:2i6ptlhr je napisao(la):
Beki » 18 Jun 2020 01:03 pm[/url]":2i6ptlhr]Ja i dalje imam utisak da ili nas neko zeza ili zgrada jos nije dovrsena. Treba im narediti da srede zgradu do kraja, ne moze svako da se bahati i radi kako mu se cefne, a zgrada je na takvoj lokaciji. Ljudi su sami sebi, a i celom gradu, pucali u noge zbog tog jednog coska. Ne razumem uopste.

Neverovatnay je razlika kada se zgrada gleda sa jedne, a onda sa druge strane

200618-usce-kula2-01.jpg


200618-usce-kula2-08.jpg


Ja iz stana vidim ovu stranu sa prve slike i dodje mi nekad zolju da uzmem :lol:

"Stani Rambo, čuvaj se za komuniste!"
Ko želi jednoobraznost i uniformisanost - vojska je majka da izbije takve želje iz glave.
Izvoli i prijavi se, dobićeš i besplatnu obuku za tu zolju za koju ti ponekad dođe(mada i sa njom ne bi mogao da napraviš neku ozbiljnu štetu).

I ja sam u početku očekivao da će fasada nove zgrade biti identična kao i rekonstruisani CK/HYPO-Ušće.
Sada mi ova različitost dve zgrade izgleda sasvim prirodno, kao da je ova nova oduvek bila tu.
Dobar posao. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749221#p749221:2758upv7 je napisao(la):
Posmatrac » Čet Jun 18, 2020 7:58 pm[/url]":2758upv7]Ljudi, sarenilo je bilo predvidjeno renderom, meni je recimo zanimljivo, cak i lepo kada je obasjana popodne ta strana.

Proradio OCD izgleda:)

Kao što sam već rekao, šarenilo je prema renderu trebalo da bude raspoređeno u poljima jednake veličine, ne u rezancima koji izgledaju kao da je fasada krpljena proteklih 40 godina.
 
Od kada su postavili te panele svima je jasno da su zabrljali. Radi se o katastrofalnoj gresci koju bi izvodjac radova morao da ispravi. Paneli sami po sebi su odlicni, ali nacin na koji su postavljeni sigurno nije tako zamisljen vec se radi o gresci, nemaru. Mislim da to cak i nije tesko ispraviti ali niko to ocito nije zatrazio! Ovako, Beograd ce postati poznat po jos jednoj negativnosti. Vec cujem da ljudi govore 'nadjemo se kod zabrljane kule'.

Iskreno, ne znam da bilo gde u svetu postoji zgrada sa takvom greskom. A novo napravljena je!? Strasno.

Zasto neko ne reagira na ocigledan promasaj??? Ovo moze samo kod nas.
 
Samo bez "konstatacija" da je SVIMA jasno.

Mogil bismo za početak da napravimo galsanje na forumu, pa da se vidi koji je to procenat kome se sviđa, kome se ne sviđa, a ko nema neko mišljenje.

Meni zaista ne bode oči i sasvim mi je OK.
 
Kako ti ne bode oci? Pa kompletno narusava izgled novoizgradjene zgrade a samim tim i izgled Beograda? Eto, daj jos koji primer gde si to video? Nema nigde. Ocita greska. Svima je jasno. Bas svima.
 
giphy.gif


Konverzacija se krece u ovom smeru.

Lepo bi bilo cuti da li je krajnji izgled uradjen namerno ili "nemarno", meni izgleda zanimljivo.
 
Otoro-san":29m186ky je napisao(la):
Kako ti ne bode oci? Pa kompletno narusava izgled novoizgradjene zgrade a samim tim i izgled Beograda? Eto, daj jos koji primer gde si to video? Nema nigde. Ocita greska. Svima je jasno. Bas svima.
ни мени...

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
I ja mislim da je odlična pogotovo u toku dana, večernja varijanta nije po mom ukusu.
 
Tako je ...odlicno se uklopila sa prvom kulom..odlican posao arhitekte..i jedna od retkih koja je barem 80% ispostovala render...

kao sto sam i rekao ..po danu je fenomenalna


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750004#p750004:1ulhnssw je napisao(la):
Otoro-san » 21 Jun 2020 01:17 pm[/url]":1ulhnssw]Kako ti ne bode oci? Pa kompletno narusava izgled novoizgradjene zgrade a samim tim i izgled Beograda? Eto, daj jos koji primer gde si to video? Nema nigde. Ocita greska. Svima je jasno. Bas svima.

Ni meni nije. Zgrada je OK.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=750004#p750004:1abt0one je napisao(la):
Otoro-san » 21 Јун 2020 01:17 pm[/url]":1abt0one]Kako ti ne bode oci? Pa kompletno narusava izgled novoizgradjene zgrade a samim tim i izgled Beograda? Eto, daj jos koji primer gde si to video? Nema nigde. Ocita greska. Svima je jasno. Bas svima.
Ни мени не боде очи, чак шта више, нова зграда ЦК је одлична :)
Значи не можеш да кажеш "баш свима"
 
Није ЦК, јер Централни комитет више не постоји. Пао је Берлински зид као и комунизам. Стару зграду можемо звати "бивши ЦК", али нову никако...
 
Vrh