Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Evo jedne od danas, iz "stare" kule..
 
IMG-4875.jpg

IMG-4877.jpg


Stigla fasada za Kulu :)
(SSC)
 
Ahahahahaaaa ovo je već na polovini. Kakav BNV i kakve gluposti, Peter Matić, izbijeglo lice, održao lekciju svima!!!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
ovo parče fasade je takozvani uzorak. Verovatno je investitor i nadzor zahtevao da se postavi, pa da se vidi kako izgleda.
Inače, staklena aluminijumska fasada se postavlja od dole pa na gore, pa se čeka da se završi još neki sprat kako bi počelo postavljanje, jer je postavljanje fasade mnogo brže od građevinskih radova.
 
Oterao me cuvar,a posle sam otisao sa druge strane okrenuo se i on me opet gleda.Pratio me od jedne do druge strane.
30083d90f7f8d15c096cb54c68198d82.jpg


Sent from my M-SP7xGO3G using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622961#p622961:kc8wf8nl je napisao(la):
dejjan » 17 May 2019 12:05 am[/url]":kc8wf8nl]Ahahahahaaaa ovo je već na polovini. Kakav BNV i kakve gluposti, Peter Matić, izbijeglo lice, održao lekciju svima!!!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Da bi održao bilo kome lekcije nek završi prvo projekte koje je započeo po Beogradu pre više od 10 godina.
 
Pa izgleda da mu nisu bili isplativi. Ovo kao iz p*

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Dok se Kula 2 gradi, da podelim sa vama jedan rad na temu Usce, jer me je zivo interesovalo kako bi izgledalo kada bi se sagradio jos jedan red blokova u liniji Kula 1 & 2. Ovo je rezultat.

Inace, mozete uz pomoc jednog free online softvera da skinete odredjenu kvadraturu grada u 3D, zajeno sa terenom i primitvnim oblicima gradjevina u tri poteza na cadmapper
 
Lep primer kako sa ozbiljnim investitorom, dobrim upravljanjem projekta i organizacijom gradilista efikasno, brzo i bez brljotina moze da se gradi. Retkost kod nas. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625187#p625187:3vxol38w je napisao(la):
Nik_B » Ned Maj 26, 2019 8:54 pm[/url]":3vxol38w]Lep primer kako sa ozbiljnim investitorom, dobrim upravljanjem projekta i organizacijom gradilista efikasno, brzo i bez brljotina moze da se gradi. Retkost kod nas. :kk:

Nadam se da će se inversitor pokazati u boljem svetlu nego na prvoj kuli. Ta zgrada je jedna velika brljotina.
Kada je jača oluja voda se sliva niz prozore,
liftovi su očajno programirani,
kvake ostaju u rukama,
mali karatista sa belim pojasom može da razvali ulazna vrata od kancelarije,
ventilacija je očaj, primetan nedostatak kiseonika, prozore otvaraju 1-2 puta godišnje,
parking očajan dovoljan za jako mali procenat zaposlenih.
Pre desetak godina im je pao prozor ako se ne varam sa 16. sprata, bas pred ulaz.
Uz sve nabrojano postojao je monopol jednog internet provajdera koji je prodavao najskuplji internet u Srbiji.
Jedino što valja je pogled.

Drago mi je da sam ih se rešio, daleko im lepa kuća.
 












Nadam se da ce u ovom malom kompleksu u doglednoj buducnosti biti izgradjena jos jedna zgrada jer je ocigledno da mesta ima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626535#p626535:1q46aye7 je napisao(la):
Nebojsa » Суб Јун 01, 2019 12:51 pm[/url]":1q46aye7]











Nadam se da ce u ovom malom kompleksu u doglednoj buducnosti biti izgradjena jos jedna zgrada jer je ocigledno da mesta ima.
Прелепо је, не могу да верујем да овако брзо напредује, свака част радницима и инвеститору, најозбиљнији пројекат тренутно. :sesir:
 
Odlična je. Ipak, bilo bi interesantnije da su dali dozvole Miškoviću za njegove kule, pa da je Verano podignut, pa onda u daljini West 65, plus 4 kule od 120 metara kod Arene. Onda bi stvarno izgledalo impresivno, ali ipak je ovo priča o srpskim tajkunima i njihovim usponima i padovima koji su direktno povezani sa strankama koje se rotiraju na vlasti.

Da je tržište zaista otvoreno a ekonomija jaka sve bi bilo drugačije. Ovako je i ovo dobro s obzirom na to da cela Srbija proizvede za godinu dana roba i usluga u vrednosti od tek 40 milijardi evra, koliko i znatno manja Hrvatska, dok recimo Bugarska ima BDP 57 milijardi.
 
Zašto zatvaraju betonom ovu stranu spratova prema staroj kuli? Prednost Ušća, kao što već reče kolega, je pogled i velike otvorene površine.

Kišnica valjda mora da se sliva niz svaku fasadu kada je nevreme.... Za ventilaciju se slažem da može biti bolja u staroj kuli.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vrh