Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Mozda da ne razmisljamo previse o tome, divno je videti da se grad razvija, posle predugo godina. Cesto suvise kriticki prilazimo svemu sto je novo, obracamo paznju i na detalje, a ne primecujemo ono staro, urbanisticki i arhitektonski ocajno starogradsko tkivo (recimo savsku padinu i sve do savske i levo i desno). Mozda zelimo da ovo novo prosto zadivi, ali u sustini i ne treba da zadivi, nek samo bude skladno. Zadivice nas Beograd za 50 godina, kada standard zivota bude podsecao na Vancouver, a lepota grada odslikavala standard njegovih gradjana.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616099#p616099:1k3or2p2 je napisao(la):
Kailan » Sub Apr 13, 2019 12:12 pm[/url]":1k3or2p2]Свако ко мисли да полаже право на "визуру" града из свог стана и да у то име блокира градњу просто треба да се врати на село јер очигледно не капира шта је град и како исти функционише.

5SJWYYNKLQZHXNWNOAP7PIISZY.jpg
 
Ko je odabrao da zivi u gradu ne moze nista da govori da mu nova zgrada smeta,on je sam odabrao da zivi u gradu.Inace svaki grad treba da se razvija,a ne da stoji u mestu.

Sent from my M-SP7xGO3G using Tapatalk
 
Na osnovu kojih podataka tvrdite da će ovo biti kao Vancouver?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618739#p618739:2f7g1hs3 je napisao(la):
leonardomilo189 » Yesterday, 22:35[/url]":2f7g1hs3]Ko je odabrao da zivi u gradu ne moze nista da govori da mu nova zgrada smeta,on je sam odabrao da zivi u gradu.Inace svaki grad treba da se razvija,a ne da stoji u mestu.

Sent from my M-SP7xGO3G using Tapatalk

I ne samo u gradu. I van grada može komšija da nadogradi nešto, izgradi objekat u dvorištu...

Evo dva glupa primera. Na moru (Grčka) smo imali apartman sa pogledom na Svetu goru. Međutim, bojler na kući bliže plaži je tako bio postavljen da nam je zaklanjao ceo vrh.

Pre par nedelja, je na objekat između moje zgrade i Geneks kule postavljena neka instalacija od klime koja je tačno zaklonila pogled na Geneks kulu kada se gleda iz kreveta.

Treba da postoje zaštićene vizure, vidikovci (Atina valjda ima zakon da mora Akropolj da se vidi iz svakog ugla), ali život jednostavno nije uvek fer prema svakome.
 
Trazi da uklone klimu sigurno nema dozvolu ...
 
Mislim da imaju sve dozvole. Naime, prijavio sam tu klimu zbog buke, inspektor izašao na teren (kafić), bio sam čak i ja prisutan i sa gazdom smo dogovorili da okrene otvor klime na drugu stranu i buke nije bilo više.
 
Jeste. I on se čudio što je majstor okrenuo otvor te klime (ventilacije) ka stambenoj zgradi.

Više me je iznenadilo što je ekološka inspekcija izašla na teren na osnovu mog mejla :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618739#p618739:1603uaji je napisao(la):
leonardomilo189 » Sre Apr 24, 2019 9:35 pm[/url]":1603uaji]Ko je odabrao da zivi u gradu ne moze nista da govori da mu nova zgrada smeta,on je sam odabrao da zivi u gradu.Inace svaki grad treba da se razvija,a ne da stoji u mestu.

Sent from my M-SP7xGO3G using Tapatalk

Tako misle svi oni koji su iz semiruralnih selendretina došli u Beograd napaljeni na nehumanu njujoršku korporativnu arhitekturu, misleći da je samo taj tip urbanizma- gradski urbanizam.

Daleko je to od realnosti.....
 
[/quote]

Tako misle svi oni koji su iz semiruralnih selendretina došli u Beograd napaljeni na nehumanu njujoršku korporativnu arhitekturu, misleći da je samo taj tip urbanizma- gradski urbanizam.

Daleko je to od realnosti.....
[/quote]

Ууууу... " семируралних "... " нехуману корпоративну "...
Идемо са јаким речником !

А, ти си из које групе ? Београђанерска сељана или Покондирени Врачарлук ?
И арбитром те чини... које тачно твоје раније друштвено признање ?
 
Arbitrom me čini proračunatost :sesir: :kk: . Hahaha.... Mnogima to fali očito :laugh: .

Uzgred, protiv ove zgrade nemam ništa. Nalazi se na prikladnoj lokaciji.

Ali to ne znači da takva zgrada može da se izgradi bilo gde. Naprotiv.
 
Ne, postojeca ima 115 metra (bez antene) a ova ce imati 103,9 metara.
 
Negde pise da ce biti ista a negde pise niza zato pitam.



Sent from my M-SP7xGO3G using Tapatalk
 
Ево и неколико слика од прекјуче:





.............................



 
Нови солитер је почео да извирује изнад Тржног центра кад се гледа из Бул. Михајла Пупина; данашње слике:













 
Не знам због чега, али мислим да ће поглед са Калемегдана према Кули 2 уоквирити естетику Новог Београда и мислим да је један од најбољих ако не и најбољи тренутан пројекат у граду.
 
Sa gondole će biti divan pogled na prigradsko naselje u centru grada.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Мали допринос са моје стране. Јучерашњи обилазак.
 
Vrh