Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

nismo se razumeli. pricam o razvoju nbg-a i ulozi te zgrade u njegovom kasnijem obilkovanju. zgrada siva je jedna od prvih posleratnih objekata na nbg-a i starija je od vecine blokova u okolini. na osnovu nje je postavljena i mreza ulica ili je barem prema njoj u mnogome naknadno razvijena. npr ona stoji "neprirodno" u odnosu na tarsu jedinog starog puta/pruge ciji se tragovi i danas vide u njenoj neposrednoj okolini a u odnosu na nju je pozicionira i zeleznicka stanica u tadasnoj i sadasnjoj nedodjiji u odnosu na stambene blokove i ostavljen prostor/koridor kasnije delimicno popunjen arenom i parohijskim domom a i dalje uglavnom neiskoriscen, paradoksalno, upravo zbog svoje "elitne" lokacije u odnosu na siv..

htedoh u stvari reci da ne postoji ni jedan drugi pojedinacni objekat na nbg koji je svojom pozicijom i namenom toliko uticao na njegov celukupan razvoj kao sto je to zgrada siva. ona je za nbg u stvari ono sto je kalemegdanska tvrdjava za stari deo grada, jezgro oko koga se sve ostalo razvilo. kao sto se tvrdjava vremenom "utopila" u ostatak bgd-a tako bih ja i siv "utopio" u ostatak nbg-a, sa njegovom urbanim a ne livadskim delom.. ali ok, samo moje vidjenje tog bloka.. onako kako ja vidim problem je njena pozicija i uloga zbog koje je ogroman komad zemlje izmedju nje i reke ostao neprirodno izolovan od stanovnstva, sto je kasnijim razvojem blokova sa uscem, hotelima i sava centrom, uz postojecu kaludjericu na starmom sajmistu samo pogorsno. da su je svojevremeno "turili" nekako primerenije imali bi danas mnogo bolju situaciju, taman i sa istim principima razvoja
 
У неку руку СИВу због којег је околина углавном у зеленилу можемо бити захвални што је булевар Николе Тесле само транзит од Бранковог моста до Земуна, и то веома брз и ефикасан транзит. Нешто што фали многим другим деловима града и што се сада покушава УМП-ом. Мада о овоме можемо да наставимо на теми о развоју НБГ блокова.
 
Zna li neko da li i kada ova zgrada počinje da se zida?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469817#p469817:3p2hwits je napisao(la):
razgradjevinar » 07 Авг 2017 01:08 am[/url]":3p2hwits]od mene ogroman minus. kad nesto nema ne mnogo gradova nego retko koji i da ima onda je to u orgomnom broju slucajeva sa jako dobrim razlogom. postojece zelene povrsine su vise nego dovoljene u tom delu, nbg-u fali park negde u sredini, ja se nadam jednog dana na prostoru danasnje gsb garaze ili imt-a npr..
НБГ-у ни не треба парк у класичном смислу јер сваки његов блок понаособ има сопствени парк за своје становнике. Наравно, парк у будућем блоку ИМТ је ствар планирања тог блока и тај парк би опет био парк тог блока, а не целом НБГ-а јер централни парк за град са концептом урбанизма атинске повеље не непотребан.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469817#p469817:3p2hwits je napisao(la):
razgradjevinar » 07 Авг 2017 01:08 am[/url]":3p2hwits] u konkretnom slucaju meni je blok u kome samuje tzv palate srbija jedan od retkih za koji smatram da je kompeltan promasaj od samog starta. nije mi uopste jasno zasto je ta zgrada podignuta bas tu i orjentisana kako je orjentisana (ok, morala je negde i nekako).
На жалост, НБГ какав је изграђен је у више пута деградирана изворна замисао Добровића. Од свих планова НБГ-а, изграђена је најлошија варијанта - убедљиво најлошија. Али томе није СИВ крив, СИВ је у свим тим плановима увек био овакав и на том месту. Касније прераде су по мени неопростиве, али опет - немају везе са СИВ-ом.
 
Najlošija po mišljenju nekih arhitekata - možda, ali građani NBG su veoma zadovoljni takvim "promašajem". Ne znam (ali stvarno) nijednog Novobeograđanina kome se ne sviđa NBGD. Jedino smetaju novi (uglavnom poslovni) objekti koji su nikli od 90-ih.
 
nbg nikako ne moze da bude urbanisticki promasaj, narocito kada se posmatra njegovo okruzenje. arhitektonski, obzirom da je 90% izgradjen u samoupravljanju i tranziciji, platio je veoma visoku cenu ali na srecu ostalo je dovoljno mesta da se to drasticno popravi, ukolio se potrudimo malo. da ostanemo u okviriam teme, kula usce 2 bi bila solidan korak u tom pravcu.

ono sto je veliki problem i kocnica ovoga projekta ali i svih ostalih slicnih i zbog cega sam skeptik je sasvim sigurno i nepostojanje nikakvog jasnog plana po kome ce nbg dalje infrastrukturno da se razvija, pre svega mislim na trase metroa. slicni projekti se grade i planiraju u blizini cvorista masovnog transporta cija dostupnost odredjuje cenu zakupa i potraznju za kvadratima. kada svima bude jasno kuda i kada ce biti izgradjena koja trasa siguran sam da ce pametni ljudi na vreme gde znati gde da investiraju svoj novac, odnosno gde ce se to najbrze isplatiti.
 
Kakve smernice, kada svaka vlast može da usvoji izmene i dopune GUP-a, kako im se ćefne, tj, kako im neki tajkun kaže (npr. metro od nigde ka nigde umesto od Zemuna do Konjarnika)
 
pa zato imamo miticevu rupu, bnv, staklenac, prokop, buvljak, blokove kod arene, luku i brodogradiliste..

ja nisam neki mag biznisa, naprotiv, ali bi mi zdrav razum govorio da pre nego investiram ozbiljan novac u neku nekretninu dobro razmislim da li ce za koju godinu njena lokacija postati sabracajno slepo crevo i nocna mora i ako ce za jednu deceniju kvadrati u makisu i na buvljaku biti populrniji od kvadrata u sest kaplara
 
Погрешно сте ме разумели. Нисам рекао да је НБГ лош урбанистички, већ је изграђена верзија НБГ-а најлошија од свих предходних што скица, што планова. Тј. изграђена је "сиротињска", сведена и деградирана првобитна идеја.
 
mislim da ne bi bio toliko siromashna verzija da su se ocuvale neke celine na nbg, poput zelenih bafera u bloku 63, 62 koji su iskorisceni za Immo centar itd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483507#p483507:1f3d2mt4 je napisao(la):
stf » 08 Oct 2017 07:01 pm[/url]":1f3d2mt4] већ је изграђена верзија НБГ-а најлошија од свих предходних што скица, што планова. Тј. изграђена је "сиротињска", сведена и деградирана првобитна идеја.


stf imas li mozda verzije tih planova i ideja koje su odbacene i u cemu se sastoji prednost tih verzija u odnosu na ono sto danas imamo na Novom Beogradu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483547#p483547:8qpzw100 je napisao(la):
Nebojsa » 09 Окт 2017 02:20 am[/url]":8qpzw100]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483507#p483507:8qpzw100 je napisao(la):
stf » 08 Oct 2017 07:01 pm[/url]":8qpzw100] већ је изграђена верзија НБГ-а најлошија од свих предходних што скица, што планова. Тј. изграђена је "сиротињска", сведена и деградирана првобитна идеја.

stf imas li mozda verzije tih planova i ideja koje su odbacene i u cemu se sastoji prednost tih verzija u odnosu na ono sto danas imamo na Novom Beogradu?
На преходној страни теме имаш један од планова. Ја лично немам архиву свега тога, али мислим да већина има на форуму у разним темама.
 
Najavio pet velikih projekata do kraja godine (Usce 2, Mona hotel, Skyline Belgrade, BW Galerija i nova autobuska stanica) a medju njima nema Kule Belgrade? Da li to znaci da nastavak gradnje pocinje tek sledece godine?

Inace Mali je poslednji put govorio da ce Usce 2 poceti da se gradi u septembru. evo sada novembar.
 
I autobuska stanica je po ko zna koji put odlozena, poslednji put za sledecu godinu .. Gde ce biti taj mona hotel i ima li nekih rendera
 
На теми Хотели Београда имате одговоре на питања.
 
Video sam al kakve ono veze ima sa "velikim" objektima koje Mali najavljuje, zato pitam.
 
Svaki put kad pogledam na Ušće sa Kališa (a često tuda šetam psa) pomislim - kad će više ta druga kula.

Stvarno jedva čekam.

...i pitam se da nije i ovo još jedan fantomski projekat.
 
Mali je ponovo najavio gradnju kule Usce 2, ovoga puta za kraj februara.
 
Gde li će sve iskopati te silne kamičke temeljce za silna polaganja do početka marta..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511534#p511534:bmedibj4 je napisao(la):
Max15 » 26 Jan 2018 05:46 pm[/url]":bmedibj4]Mali je ponovo najavio gradnju kule Usce 2, ovoga puta za kraj februara.
Tooooooo, kad je rekao, jel rekao jos nesto konkretnije?
 
Rekao je da ne kazem sta :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=r_3WCR58jKs[/youtube]
 
Sto bi narod rekao - prave nas na majmune.

"... projekat BNV koji je pokazao da je Srbija stabilna zemlja, izvor mira i stabilnosti u regionu...bla bla bla"

Da smo iole normalna drzava protiv ovakvih protuva bi se uveliko vodili postupci ili bi vec mardeljali za svoja nedela.
 
Vrh