Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

Taj bazenčić viđam na dosta gradilišta, to je nešto privremenog karaktera, mogao bi neki građevinac to da nam objasni :)
 
Дренажа / спуштање нивоа подземних вода у темељној јами.
 
Moglo bi biti dno liftovskog okna gde je temeljna ploca lokalno na nizoj koti od ostatka ploce.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ево га оно чудо за испитивање носивости шипова.
 
20180816_142741.jpg


20180817_122308.jpg
 
Evo par novih fotkica nakon godišnjeg. Za početak sneak peek sa mobilnog, dok ne prebacim fotke sa fotoaparata: Google Photos album (na dnu su najnovije).
Ukratko:
* sklonjen je jedan od montažnih parkinga
* zatrpan privremeni bazenčić, ali danas su napravljena nova dva
* "ono za testiranje nosivosti temelja" je razbijeno
 
https://lh3.googleusercontent.com/YMO0O1x2AZeE6SBgXfTFvoZQwcu2lTvPZRYNlP9kh57-2caybzTlNM9wmbxKMOc9-s0mN3SyxwSl_ex-9vcomwslJQA4HpKFC0uq2kBjG9QiVIwGOeuWGFzVNonj_UCBscjWCUj2b6Me3drdkw3_AnRYltAMs0t2JJZ0LSZjLafBfW0M_MxzSHhJdNW3wJs8qHLaxhFBcZyrdxENhvI63eG63_mOPJfoQ35VhnS4vuz3nsN76wqvIKOxHVOIkMdJ7qVbTjKOXVO0FC6ztlsjcXQySdI_BY7HVAoqmRBARrWGje*******TQi45ptoVLf7NFuB5qVIPuIgnn4TmXSOhRrSxIVYbznUAnOGHtzaJdJ__OsiDPxhZ1dq6oKMbkMdIgHVY5KNmFeLY6Op2FcXuPKHHmL9yeJcVtOT7t_qWo32ahymJdw4KLemz0125zW4EZKpcFHHkjTmZe6mmPCUTP-3qutRYQBYiQ6zOG0NKfp_4Esb-vGM2-Wl-vBEu2UPSWuCcTPjMs7yodivmnsdWM5Ey--FaDduZ3BKfbeLER9lebjKYq_Wz0MXt0hic4DG2xSj34sUpUM4hfPqHtkMWOcpYwd9YpiQ9qCtVw_wHEqObccOzsDAXzKRIkMWdI220CKMD7NciPxWl8qQGOzeHr55ktOA6uHYznBGR6Dy6pCOQgJ5eYpK8REDEfmyJQQ=w1694-h1270-no

haha, ova ti je dobra. Vidim na kasnijim slikama da su sredili nasip i rampu za silaz :laugh:
 
Počela je izgradnja privremenog parkinga preko puta Kule 1, ka Sivu (naspram nedovršenog muzeja). Nekoliko novih fotki od petka u gorepomenutom Google Photos albumu. Ne kačim fotke ovde, jer se forum žali da su prevelike, a ne bih da gubim vreme na smanjivanje...
 
Urbanizacija za 3, 2, 1 ....
Za koju godinu ima da budu nove zgrade na ovoj slici.
Lepo sam predvideo pre par meseci da je sredjivanje parka uvod u urbanizaciju, niko mi nije verovao tada.
 
Mogli su manje da asfaltiraju i da naprave montažni parking na sprat.

Svestan sam ja da će ovaj potez kad tad da se asfaltira zbog kompleksa Filharmonije, ali ovaj potez gradskih vlasti je za svaku osudu, jer je samo uvod u otimanje zelenih površina koje je očigledno moguće kao izlaženje u susret raznim investitorima.

Zašto nisu tako ažurni u pravljenju parkinga po NBG blokovima gde postoje blatnjave livade koje služe samo za parkiranje? Ja sam prvi pisao više predloga i nijedan nije ispunjen (treba da se izvrši prenamena, promena plana, više JKP treba da sarađuje), a ovde su vršili prenamenu zemljišta (tj, prepisali ga na neku Direkciju) ili šta već za mesec dana ili manje.
 
Zato sto nemaju interes.
Inace sto se tice ovog parkinga, vidi se da nije privremenog karaktera.
 
Pa privremen je kada je samo nasuta zemlja, malo nabijenog kamenja.

Nadam se da će preorati ovo iada se Kula 2 izgradi, ali da se kladimo u 20 marke da će ostati
 
Znate i imate iskustva da je ovde sve tzv. privremeno ustvari trajno. Nije ga problem preorati jer je mali al opet kako su ga uradili deluje da ce se to privremeno dosta oduziti.
 
Pa odužiće se 2 godine koliko bude trajala izgradnja Kule 2 (ili koliko već dugo će se graditi).

Bilo bi lepo da se odmah zatim krene sa gradnjom Filharmonije, ali koliko smo luda Zemlja, pre će graditi Nacionalni stadion nego Filharmoniju.
 
Vrh