Šta je novo?

Trotoari

Јуче сам послао е-пошту Београд путу да видим шта ће они рећи на своје, одједанпут прекинуте радове на Зеленом венцу. Данас сам добио одговор и преносим у оригиналу и моју е-пошту и њихов одговор. Наравно одговор вам се неће свидети, поготово за дужину трајања остатка радова.

Питање:
From: ]
Sent: 29. март 2017 0:06
To: Нада Петровић
Subject: Радови на Зеленом венцу !

Поштована госпођо Петровић,

Доста дуго се нисмо чули овим путем, нисам ни ја ништа дуго пријављивао, мада има тога, али ћу Вам то послати један од следећих дана.

Оно што ме сад интересује, а и нас са Беобилда, су радови на Зеленом венцу. Већ неколико дана се ваши људи не појављују уопште на градилишту и радови стоје. Наравно сви се буне, не може се проћи, а ништа се не ради. На овој вези можете да видите и прочитате постове и слике наших чланова, „радова“ на Зеленом венцу, одавде viewtopic.php?p=443037#p441622 па до краја, а у питању је само једна страна. На вашем сајту и даље стоји, а баш сам то и објавио, да су у питању припремни радови !

Да ли постоји неки разуман разлог што се стало са радовима ?

Унапред захвалан за одговор и даљу сарадњу.

Срдачан поздрав,


Одговор:
From: info [mailto:info@beogradput.com]
Sent: 29. март 2017 12:42
To:
Subject: RE: Радови на Зеленом венцу !

Poštovani,
Koleginica Nada Petrović mi je prosledila Vaš mail. Ona je prešla u Pravnu službu, tako da ne sarađuje sa medijima. U nastavku Vam šaljem odgovor na Vaše pitanje.

Ekipe Službe za građevinsku operativu JKP “Beograd put” su svakodnevno angažovane na gradilištu u Brankovoj ulici na Zelenom vencu u vremenu od 7 do 15 časova. Pripremni radovi na trotoarskoj površini koji spadaju u redovno održavanje, biće završeni do sredine aprila.

Pozdrav,

Biljana Đajić Stojković
Stručni saradnik za informisanje
Odeljenje za planove, nabavke, analize i marketing
JKP "Beograd put"
Dragoslava Srejovića 8a
11000 Beograd
S R B I J A
+381 11 334 8787
+381 65
http://www.beogradput.rs
 
Izbrojah 7 radnika i nekoliko mašina jutros na zelenjaku, ne znam da li će stići pre predizborne tišine da završe.
 
@Кокос, зашто опет мешати политику ! Прочитај у мом посту изнад одговор Београд пута кад ће бити готово.
 
Dobro, onda znači za drugi krug. Ne mora ovo biti vezano za predsedničke izbore, ali da je politika jeste. Ko dozvoljava da se građani maltretiraju time što jedna od najprometnijih stanica asfaltira punih mesec dana. Pričamo o površini ~ 100m2. To je za 2 dana moralo biti gotovo.
 
Nisam imao vremena ovih dana iz kancelarije da fotkam i kacim ovde, ali radnici nikako ne rade vise od 3 sata dnevno. Malo su napredovali samo za par dana, u ponedeljak ujutro kacim najsveziju fotku.
 
Gde je valjak tu je i asfalt,steta,nadao sam se bojem resenju,bolje ista nego nista,sve je bolje od onih kratera.Ostaje da se nadamo nekoj temeljnijoj rekonstukciji ovog po meni naj frekventnijeg pesackog cvorista izuzev pesacke zone.
 
Мени делује да ће ту да лију асфалт (као у Војводе Степе око шина), јер је јако мала висинска разлика ивичњака уз пут и самог бетона који сада лију.
 
Kanda je ova baštica malko ukrivo?

IMG_0123.jpg
 
Koliko li kosta 1 mkv asfalta sa podlogom a koliko 1 mkv behatona sa podlogom bg put tj koliko fakturisu gradu sramotno sporo rade
 
Tako je.

Ja sam protiv baštica na svim mestima gde ima puno pešaka, a ovo je takvo mesto.

Rešetke u nivou bi trebalo da budu rešenje u celom centru, pa i na periferiji gde zauzimaju dobar deo trotoara.
 
На периферији једва да има простора за тротоар, баштице са зеленилом и да хоће немају где да се направе.
 
Ne samo jedna, vec su tri ukrivo, i nemam pojma zasto su tako uradili. Danas naravno opet nista nisu radili, izbetonirali par kvadrata, i poceli da razbijaju ostatak stare staze...






 
Treba i stepenice svugde na ZV i po centru srediti, tj. zameniti ploče sa blokovima kako to katalog urbane opreme predvidja. To su već uradili kod Pevca a trebali su i kod tanjuga ovako da odrade stepenice, ali jbg.
Untitled.png
 
Касете за стабла нису "криве" него су паралелне са објектима а улица је та која се под благом косином усмерава према Призренској. Надстрешнице за стајалишта су паралелне са ивичњаком, тј са улицом па се зато стиче тај осећај да је нешто криво иако није.
 
Meni bi bilo prirodnije da su baštice paralelne sa ulicom, a ne sa objektima.

A najbolje bi bilo da baštice okrugle sa rešetkama u nivou asfalta.
 
Kada ce se rusiti ova dva kontenjera iza stanice (Mc Donalds etc)....imaju li oni trajnu dozvolu uopste za te objekte?
 
више од три недеље они не могу то да заврше. а најјаче што на станици нема никакво обавештење да је померена низ Бранкову, већ народ стоји/седи и чека бус који ту ни не стаје
 
Nadam se da ce uskoro da zavrse pa da prestanem da spamujem ovde :D Al je panorama sabila ovaj bus u mini bus :D Postavljena je ograda, i jutros kad sam dosao na posao ponadao sam se bar da ce betonirati ostatak, medjutim ostalo je skroz desno jedno parce i jedno u sredini do lokala. Sad ide Vaskrs, ovo nece biti gotovo do 1. maja...






 
Vrh