Šta je novo?

Trotoari

Zar je bilo toliko teško postaviti traku (pozor energetski kabel) uz ulicu da ljudi znaju odamh da ne čekaju tu bus?

Dobar je ovaj mini bus :)
 
To je po novoj knjizi za urbani mobilijar crno zutoj kuk koliciji odzvonilo ide ova nova sema
 
Koliko vidim, oni Zelenjak smatraju srednjom ili perifernom zonom, jer su ovi stubići predviđeni za njih (tip simple). Mislim, lepo što smo se otarasili ono crno-žutog užasa, ali bi bilo lepo da poštuju Katalog i stave odgovarajuće (klasik) stubiće. :dil:
E da, i bilbord ostaje, iako je "posađen" na mesto drveta. :(
 
Мислим да је Зелењак по мобилијару окатегорисан као НБГ, Коњарник, Бањица и сл. Да кажемо модернији, а не рустични стил.
 
Ova podela meni baš i nema smisla. Uži centar postaje širi centar. Šuma postaje uži centar...
Untitled2.png

Ako dobro vidim oni ovo postavljaju, samo što je ovo za "srednju zonu" predvidjeno.
Untitled6.png

Ovi za centralnu zonu nisu mnogo lepši od tih u srednjoj.
Untitled5.png

Za zonu 1 su ovi stubići, tj. ograda sa nalcem predvidjeni, ali je zona 1 veoma mala.
Untitled4.png

Ove do sada još nisam video, drveni stubići, takodje zona 1. Mogli su barem ove postaviti kod ZV.
Untitled3.png
 
Oви дрвени стубићи су вероватно предвиђени за Калемегдан и тврђаву као и Топчидер, што се да видети из мапе.
 
Ti drveni su za ogradjivanje zelenih povrsina drveni pragovi uspravni
 
Trenutno stanje na Zelenjaku: Betonirali su sve, jutros cistili metlama i sad poceli da asfaltiraju sa onim odvratnim asfaltom preko kojeg bacaju one kamencice. (ko Velja objasnjenje :D )




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ocekivano, liveni asfalt koji bi makar trebao da potraje.
 
Bice vrelo i lepljivo na Zelenjaku, skoro kao da su katran nabacili, na +30 ima da bude +40.Potez od 10x40m ne mogu da srede jednom za sva vremena da postane koliko-toliko human i prijatan prostor.
 
Inace danas su samo malo parce asfaltirali, oko oba stajalista. Ovim tempom ako ih uhvate praznici nece za jos 20ak dana da zavrse.
 
Ливени асфалт је најнехуманије могуће решење пешачких површина.
 
Misl da ce liveni da ide samo oko stajalista ostalo klasicni asfalt
 
Videcemo sutra ako se pojave.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
loyola":1nosej5i je napisao(la):
Trenutno stanje na Zelenjaku: Betonirali su sve, jutros cistili metlama i sad poceli da asfaltiraju sa onim odvratnim asfaltom preko kojeg bacaju one kamencice. (ko Velja objasnjenje :D )




Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo je dokaz da oni zelenjak gledaju samo kao mesto gde se ceka bus (delimicno i jeste tako) ali ko zna koliko ljudi ovde prodje ili kolima ili busem a utisak je tu trenutno ogavan sa jednim napustenim soliterom , staklenom zgradom koja se veoma uklapa sa ostalim zgradama,hotel amsterdam i oronule fasade sa strane ulice u smeru ka nbg

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Hvala Gishko, na to sam mislio, izgleda da sam tu vest propustio.
 
Zapravo, možda je i dobro što su ovako jeftino rešili Zelenjak, naime Zelenjak je u jako lošem stanju sveukupno i njemu je potrebna kompletna rekonstrukcija sa sve rušenjem privremenih objekata i drugačijom regulacijom trotoara sa svih strana. Tek onda bi imalo smisla stavljati granit i kvalitetne materijale.
Granit sa onim ruglom od objekata i celokupnim raspalim stanjem bi izgledao smešno.
 
Mogli su baš da sklone ovu Halo govornicu sa dva aparata. Ako već žele da imaju po jednu HG na tom mestu, mogu da ostave onu jednu što stoji desno na slikama, bliže prelazu u Brankovoj. Isto važi i za ostale po gradu, vidim da ih i dalje ima jako puno, ponekad čak i više na jednom mestu. Valjalo bi da ih sklone što je moguće više, jer ionako su sve polupane i ižvrljane.
 
E pazi biser za govornice. Ja ih malo smarao da su prljave i MTS mi odgovorio ovo

Обавештење о решењу приговора
Број приговора 7787555
Поштовани,
Поступајући по Вашем приговору, обавештавамо Вас да служба у чијој је надлежности одржавање јавних телефонских говорница, на прописан начин, два пута у току месеца врши одржавање чистоће поменутих говорница.
Срдачан поздрав,
Ваш Teлеком Србија а.д.

A ja im prijavio 3 govornice koje su prljave barem godinu dana.
 
Vrh