Šta je novo?

Trotoari

Govornice treba srediti i osavremeniti , da budu ruteri za besplatan wifi, da pruzaju informacije o gradskom prevozu interaktivno sa ekranom i da budu govornice, nikako da se uklanjaju , a njihovo odrzavanje moze da se pokrije reklamnim prostorom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447418#p447418:1mofwkyf je napisao(la):
astrodule » 20 Апр 2017 04:23 pm[/url]":1mofwkyf]E pazi biser za govornice. Ja ih malo smarao da su prljave i MTS mi odgovorio ovo

Обавештење о решењу приговора
Број приговора 7787555
Поштовани,
Поступајући по Вашем приговору, обавештавамо Вас да служба у чијој је надлежности одржавање јавних телефонских говорница, на прописан начин, два пута у току месеца врши одржавање чистоће поменутих говорница.
Срдачан поздрав,
Ваш Teлеком Србија а.д.

A ja im prijavio 3 govornice koje su prljave barem godinu dana.

Нерадници!

Ја би на фотоапарату наемстио испис датума на фотци и фоткао сваки дан у исто време месец дана и све им на крају месеца послао.
 
Ovih dana se nista nije radilo zbog vremena, samo je skroz levo kod stepenisa za podzemni prolaz asfaltirano par kvadrata. Ko zna kad ce da zavrse.
 
MOže li mi neko objasniti logiku livenog asfalta samo oko stajališta? Da li taj asfalt ima ikakve prednosti?
 
Videh i ja sad kada sam dolazio na posao. Oni su posle mesec dana samo najobicnijim asfaltom prekrili ceo Zeleni venac. Pa majku im...
 
Asfalt je za ovo stanje Zelenog Venca skroz ok i pristojno rešenje. Barem nema više kratera, baštice za drveće su lepše, ograda isto. Sramota je što ostatak Zelenog Venca izgleda kao deponija i što su ovi radovi ovoliko trajali, što je organizacija radova bila nula i što su se ljudi namučili kao crnci, a sve je ovo moglo biti gotovo bukvalno za dva dana.
 
http://www.politika.rs/scc/clanak/37935 ... e-se-kraju

Beobuild, BG hronika, članak u Politici... Čoveče digla se pompa i isčekivanje oko ovoga ko da se gradi metro, a ne parče asfalta. Mislim hoću da kažem da je tragikomično koliko se oteglo i da je došlo do te mere da ćemo svi da slavimo ko da su napravili ne znam ni ja šta, a ne samo presvukli trotoar. :roll:
 
Možda će Mali ili Folić svečano otvoriti asfalt a RTS i Studio B to preneti kao veliki radovi na uredjenju Zelenog Venca.
A sad me još više boli što neće srušti Mek kad već ruše nelegalne objekte u Ruzveltovoj. Možda ovaj nije nelegalno izgradjen ali mu stvarno nije tu mesto.
 
Kako je tek u sredu prvi radni dan, fokacu tad celo stanje, ostalo im je jos dan-dvaa posla koji su uspesno otegli na 10 dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448721#p448721:26qatm3o je napisao(la):
And7rey » Pet Apr 28, 2017 11:59 pm[/url]":26qatm3o]Možda će Mali ili Folić svečano otvoriti asfalt a RTS i Studio B to preneti kao veliki radovi na uredjenju Zelenog Venca.
A sad me još više boli što neće srušti Mek kad već ruše nelegalne objekte u Ruzveltovoj. Možda ovaj nije nelegalno izgradjen ali mu stvarno nije tu mesto.


Iskreno, Mek je možda jedino tamo što i liči na nešto. Ostalo je jeza.
 
Nezvanična info - ti objekti od Meka do zgradice gde je Asia Food, biće delom porušeni i(li) adaptirani u jedinstveni komercijalni objekat u kojem bi se najvećim delom nalazio Maxi supermarket.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Homere, plusić za info. To su dobre vesti, ako išta verujem da će se Delez isprsiti za pristojan objekat tu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448787#p448787:1hw09uqo je napisao(la):
Homer Jay » 29 Apr 2017, 12:38[/url]":1hw09uqo]Nezvanična info - ti objekti od Meka do zgradice gde je Asia Food, biće delom porušeni i(li) adaptirani u jedinstveni komercijalni objekat u kojem bi se najvećim delom nalazio Maxi supermarket.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Ovaj prolaz kod meka u okviru ovog zelenog objekta oznacava zapravo razdvajanje dve parcele. Deo sa svim i svacim pripada privatnom licu kao objekat DM-a. Taj je kontaktirao moj bivsi biro i hteo da pravi objekat na krovu DM (jedan sprat iznad), koji bi se proteza do zgradice gde je asia food, sa naravno ostavljenim prolazom i stepenistem prema zelenom vencu. I bas smo predvideli u tom idejnom resenju prostor za dehleze tj supermarket. Mozda su mu taj projekt sada odobrili a da za uzvrat sruse ovo. Videcemo.
 
Ova firma https://bates.eu.com/ trenutno radi plan regulacije Zelenog Venca pa videćemo kako će sve biti. Posle toga valjda sledi arhitektonski konkurs.
 
Mogli bi i mek da preoblikuju da to cini jednu cjelinu bar vizuelno
I rusenje lokala ispod koji su nelegalni i nabudzeni
 
Ovo rešenje na drugoj slici krši regulacionu liniju, tj za oko 6 metra ulazi na trotoar u odnosu na desnu zgradu pored. Opet kapitalističko lešinarstvo I otimanje zajedničkih prostora na delu.
 
Ne samo da su maksimalno odugovlacili nego deo posle pocetka stepenica ka (na slici) levom kraju platoa nisu ni pipnuli. Slika ja Google street view-a, samo da pokažem na koji deo mislim.

 
Pa to ce da bude u sledecoj fazi radova 2 A faZa
 
Koliko je loše rešen odvod vode na pojedinim trotoarima vidi se na ovom primeru iz Brankove:


Dovoljno je da neko opere terasu i da voda iz oluka poplavi ceo trotoar u dužini od 50 metara.
 
Зато што олуци нису, а требају бити повезани са кишном канализацијом.
 
Vrh